Pagaliau ilgai ir laimingai. Gėrio ir Blogio mokykla – Soman Chainani (knyga)


Jeigu ne Sofija, Agata niekada nebūtų atvėrusi širdies. Jeigu ne Sofija, niekada nebūtų išmokusi mylėti. Jeigu ne Sofija, niekada nebūtų buvę Tedroso ir Agatos. Kadaise geriausios draugės pražudė baisų niekšą, kuris buvo jas išskyręs. Dabar Sofija atidavė tam niekšui savo širdį…

Prieš tris savaites Sofija pabučiavo Gėrio ir Blogio mokyklos Direktorių ir šis virto žaviu princu, siekiančiu užkariauti jos širdį. O Agatai su princu Tedrosu pavyko ištrūkti iš Bekraščio miško ir juodu grįžo į merginos namus Gavaldene. Geriausios draugės vėl išsiskyrė, bet šįkart jos abi – su savo princais. Tik kodėl nė viena iš jų nesijaučia laiminga? Kol Agatą su Sofija kankina abejonės, Gavaldene ir Bekraščiame miške bręsta neatšaukiami įvykiai, ir Agata su Tedrosu galiausiai supranta – juodu nebus laimingi, kol negrįš į Bekraštį mišką ir neišgelbės Sofijos, ir kol Gėris nepasieks galutinės pergalės prieš Blogį.

Tik kas, jei Sofija ir bus tas Blogis, su kuriuo teks kovoti Agatai ir Tedrosui? Ar Agatos ir Sofijos draugystė tikrai nutrūko amžinai? Gal dar ne vėlu ją išgelbėti ir, drauge įveikus Blogį, pagaliau gyventi ilgai ir laimingai?


Pagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalbagėrio ir blogio mokykla laimingai
Išleidimo metai Lietuvoje: 2016
Išleidimo metai originalo kalba: 2015
Originali kalba: anglų kalba
Originalus pavadinimas: The Last Ever After (The School for Good and Evil #3)
Ankstesnės dalys: Gėrio ir Blogio mokykla (1) ir Pasaulis be princų (2)
Serijos pavadinimas: 
Gėrio ir Blogio mokykla
Patartinas amžius: 10+
Žanras/ amžiaus kategorija: vaikų ir paauglių literatūra, fantastika, fairy-tale retelling, romantika, nuotykiai
Mitinės būtybės/padarai/galios: magija, pasakų būtybės
Veiksmo laikas: nėra apibrėžtas, primena viduramžius
Puslapių skaičius: 600
Pasakotojas: trečias asmuo, daugybė veikėjų perspektyvų 
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.somanchainani.net/


 600 puslapių kupinų gėrio ir blogio, kovos, meilės, nuotykių ir paslapčių. Pasakos dar niekad neatrodė tokios gyvos ir patrauklios kaip Soman Chainani knygų serijoje “Gėrio ir Blogio mokykla“. “Ilgai ir laimingai“ yra skelbiama kaip trilogijos pabaiga, tačiau neseniai autorius atskleidė, kad kitais metais išleist ketvirtą dalį! Taip pat kitų metų (2017) gruodį (taip teigia pats autorius). Tačiau pirmą pakalbėkime apie šią storą knygą, kurią išvydęs mano brolis net žagtelėjo ir netikėjo savo akimis, kad tokią plytą ketinu skaityti 😀

P.S. Tai trečios dalies apžvalga. Gali būti spoilerių, jeigu neskaitėte ankstesnių dalių serijoje.

Autorius nei trupučio neslėpė, kad trečioji dalis pasakos apie senus ir naujus, kol pirmosios dvi buvo apie gėrį ir blogį bei mergaites ir berniukus. O ką tai reiškia? Šį kartą rašytojas įtraukia dar daugiau pasakų veikėjų ir paverčia knygoje sukurtą pasaulį dar pavojingesniu ir tamsesniu su finalu, kuris paliks jus be žado. Skaitydami šią knygą jus sužinosite nemažai paslapčių ir daugiau apie pagrindinius veikėjus. Ypatingai šioji knyga leis daugiau sužinoti apie Tedroso šeimą.

Nes, kad rastum tikrąją meilę su kitu žmogumi, kaip ją rado <…>, pirmiau turi meilę rasti savo širdyje. Kad rastum laimę su kitu žmogumi, pirmiau turi ją rasti viena.

Knygos sėkmę autorius aiškina tuo, jog mes visi turime savo galvose susidarę nuomonę, kokia gi turi būti istorija/pasaka, o jo knygose visa tai yra apverčiama aukštyn kojomis ir dėl to sunku nuspėti, kas vyks toliau. Jau būtent skaitydami pirmus šios knygos puslapius suvoksite, kad pasakose aprašoma meilė realybėje gali būti šiek tiek kitokia. Teodrosas ir Agata tikri peštukai ir vienas kitą amžiais kritikuoja bei vienas su kitu barasi. Pasakose princesė ir princas to juk nedaro. Taipogi, jo istorijose, kaip minėjau, kaunasi ne tik gėris ir blogis, tačiau ir mergaitės su berniukas bei jauni su senais. Ką jau ką, tačiau tikrai buvo įdomu sužinoti, kaip gi pasibaigs trilogija. Juk pripažinkite, tame santykių trikampyje gali būti laimingi tik du
.

-Tuo ir skiriasi Blogis nuo Gėrio, Klarisa, – tyliai ištarė Blogio dekanė. – Puikiai žinome, kad laimingai pabaigai meilės ne visada užtenka.

Nors man patiko šioji dalis kaip ir pirmosios dvi, vis dėlto kai kurios vietos man atrodė tarsi pirmų dalių pasikartojimas. Taip, ir viso to pradininkė bus Sofija. Kaip piktadarė man patinka šioji veikėja, tačiau kažkodėl turiu su ją nekenčiu-ir-myliu draugystę. Jos noras turėti laimingą pabaigą su princu tikrai gali įgristi. Šioje dalyje ji taip užsibrėžusi tikslą turėti princą (myli jo ar ne), kad pradeda grąžinti pasakojimą į pirmą dalį: iš naujo gundo Teodrosą.

-Pirmoji žiurkė įvedė tave pro vardus, tiesa? – glostė vis dar išvargusį gyvūnėlį kišenėje Anadilė. – Antroji žiurkė nuves tave į bokštą.
-O trečioji žiurkė derėsis dėl taikos pasaulyje? – subaubė Tedrosas, dėbsodamas į drebančią, krūpčiojančią žiurkę delne.

Šioje knygoje nemažai šmaikščių situacijų ir nemažai jų suksis aplink vieną senolį.  Skaitydami knygą iškart suvoksite, apie ką kalbu. Tą senolsi pasižymi savo saldumynų manija ir dėvima skrybėle… Tikrai šį veikėją savo galvoje įsivaizduojate ne taip, kaip šį perteikė autorius.  Taip pat kiti personažai sukurs ypatingą atmosferą, kuri jūsų veide prišauks šypseną. Ką jau ką, bet pamėginkite man pasakyti, kad, pavyzdžiui, Pelenės sukurtas įvaizdis jūsų nešokiravo.

O kalbant apie šokiravimus, knygoje nemažai tvistų ir galimybių jums pabūti detektyvais ir pamėginti atspėti, kad mokykloje yra išdavikas ir prijaučiantis gėriui. Autorius jums suteikia nemažai įvairių užuominų ir leidžia pamėginti atrasti tą ar tuos asmenis, bet kai manysite, kad jau žinote kas jis/ji ar jie/jos, būkite pasiruošę nustebti.

Šioji serija man tuo ir patinka, kad ji naudoja pasakas, tačiau į jas dar įmaišo įvairius šiuolaikinėje literatūroje randamus triukus ir technikas. Atrodo, kad skaitai kažką žinomo, tačiau iš tikrųjų nieko tu nežinai. Taigi, nors knyga kaip ir priklauso vaikų literatūrai, nenuostabu, kad ją skaito ne tik pradinukai, tačiau ir paaugliai bei suaugę.

Beje, kol pirmose knygose nėra labai ar išvis pabrėžiamas pagrindinių veikėjų amžius, šioje knygoje tai tampa labai svarbiu dalyku ir, bent jau tvirtai žinosite, kiek iš tikrųjų metų yra Teodrosui 😀

Kaip ir ankstesnėse dalyse, taip ir šioje, žinoma, didžiausią dėmesį vis tiek autorius skiria gėrio ir blogio tyrinėjimui. Viskas čia yra žvelgiama per šią prizmę. Galėtų pasirodyti, kad autorius jau galėjo išsekti su idėjomis, tačiau klystate. Rašytojas žaidžia su juo dar smagiau ir kūrybingiau, nes į gėrio ir blogio kovą įmeta ir meilę. Ar tik gėris moka mylėti? Gal mylėti moka ir blogis? O jeigu taip, tai gal blogis nėra blogis? Autorius tikrai moka taip žaisti su idėjomis, kad net pats gali pradėti netrukus sumišti, kas yra kaip. Čia panaši situacija, kai Agata atsiduria prie vartų skiriančių bokštus.  Man gaila tų vartų 😀

Reziumė: 600 puslapio kankinimo? Ne, 600 nuostabios istorijos, tinkančios visiems. Tai be abejonės viena mėgstamiausių mano knygų serijų, kurią išdidžiai galiu pridėti prie “Hario Poterio“ knygų ir visiems siūlyti. Tikiuosi, kad filmas tikrai bus, nes mirštu, kaip norėčiau išvysti rašytojo sukurtą pasaulį atgyjant kino teatruose.

Visos knygos lietuvių kalba

cdb_Gerio-ir-Blogio-mokykla_1_z1cdb_Gerio-ir-Blogio-mokykla_Pasaulis-be-princu_z1gėrio ir blogio mokykla laimingai


penki

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s