Smaragdas (filmo apžvalga)


P.S. Tai yra trečio filmo serijoje apžvalga. Jeigu neskaitėte nei knygų, nei esate žiūrėję ankstesnių dalių, patariame ignoruoti šį įrašą, nes jame bus gausu spoilerių.

“Rubinė“ pradėjo Gvendolinos kelionę laiku, kuri tęsėsi “Safyrėje“ ir dabar baigėsi “Smaragde“.  Šįmet t.y. 2016 metais pasirodė paskutinis filmas trilogijoje, kuris užbaigia įdomią, melo, meilės ir intrigų kupiną istorij1. Ar esate pasiruošę keliauti laiku tam, kad būtumėte nepaprastų įvykiu liudininku?

Trilogijos “Meilė keliauja laiku“ ar originalus pavadinimas “Edelstein trilogie“(liet. brangakmenio trilogija)  pirmoji knyga buvo išleista Vokietijoje 2009 m. (Lietuvoje -2011), antra ir trečia -2010 (Lietuvoje 2011 m. ir 2012 m.). Trilogija susilaukė didelio susidomėjimo ir daug gerbėjų ne tik vokiškai kalbančiose šalyse, bet taip pat ir Amerikoje. Kerstin Gier kūrinys yra išverstas į ne vieną kalbą (viena iš jų ir lietuvių kalba) ir galiausiai 2013 metais pasirodė ir “Rubinės“ filmas. Kaip ir knygos, taip ir filmas susilaukė sėkmės ir tada buvo pasiryžta sukurti antrąjį, kuris pasirodė 2014 m. Po to sekė galiausiai ir trečiasis filmas 2016 m.. Dabar tik laiko klausimas, kada mes išvysime šiuos filmus Lietuvoje. Laikom špygas, kad greitai.

Autorė: Kerstin Gier

O apie ką pasakoja šie filmai ir knygos? Taigi, visas dėmesys yra skirtas šešiolikmetei Gvendolinai. Ji, pasirodo, yra paskutinė keliautoja laiku kuri užvers keliautojų ratą. Kas įvyks, kai šis užsivers, niekas nežino, bet yra manoma, kad kažkas negero arba gero, atsižvelgiant, kurios pusės tiesomis nuspręsite pasikliauti. Gvendolina mėgina išsiaiškinti tiesą, bet jai sunkiai tai sekasi, kai jos kelionių partneris yra išvaizdus ir protingas vaikinas. Taigi, romantikos tikrai istorijoje netrūks. Taip pat su kaupu rasite ir paslapčių. Viena iš didžiausių bus atskleidžiama būtent paskutinėje dalyje, “Smaragde“.

Pagrindinius jaunuolių vaidmenis filme atlieka Maria Ehrich (žinoma iš “Rock it“ vokiško filmo) ir Jannis Niewöhner (žinomas iš “Freche Mädchen 2“  ir “Gangs“). Kitus vaidmenis atlieka garsūs šalies aktoriai Josefine Preuß, Florian Bartholomäi, Laura Berlin ir Katharina Thalbach.

“Smaragdas“ buvo pradės filmuoti 2016 m. balandžio 14 d. ir darbai truko iki birželio 11 d. Filmą filmavo Achene (Vokietija), Juliche (Vokietija),  Nordkirchen’e (Vokietija),  Bairoite (Vokietija), Koburge (Vokietija), Eizenache (Vokietija), Mühlhausen/ Thüringen (Vokietija) ir Škotijoje. Tokia gausybė skirtingų filmavimo vietų buvo pasirinkta todėl, kad filmo kūrėjai ieškojo skirtingas epochas atspindinčių vietų, kad filmas būtų kuo įtikinamesnis.

O dabar apie patį filmą. “Smaragdą“ skaičiau jau ganėtinai seniai ir, kas tiksliai ir kada knygoje vyksta, atsimenu labai miglotai. Taigi, šįkart vargiai galiu palyginti filmą ir knygą, todėl kalbėsiu tik apie filmą. O jame Gvendolina toliau mėgina išsiaiškinti, kas čia vyksta ir kas yra kas.  O kur dar meilės ir šeimos reikalai. Juk antroje dalyje mes buvome dviejų galingų merginos gyvenime sugriaudėjusių sprogmenų liudininkais: ji sužinojo, kad jos tėvai nėra jos tikrieji tėvai, o mylimasis tikriausiai tik žaidė jos jausmais, nes jam taip buvo paliepta/patarta. Pripažinkime, veikėjos gyvenimas tikrai nepavydėtinas.

Todėl šioje dalyje merginai teks atiduoti nemažai jėgų tam, kad išmoktų vėl dirbti su Gideonu bei naudotis savo galiomis. Nemažai jai padės jos tėvai. Viena scena su jais, kai Gvendolina mėgina pati persikelti į kitą laikmetį, man labai patiko… tiksliau tai viena iš juokingiausių man vietų filme, nes joje Liusė pataria merginai susitelkti į laiką, jausmus Gideonui, kaip jis jai rūpi, o tuo metu Paulas susiraukia, kilsteli laikraštį prieš nosį ir mėgina negirdėti tokių kalbų 😀

Man taip pat patiko žaliasis vakarėlis, kur visi turėjo apsirengti žaliai ir viskas buvo žalią. Tai savotiška rodyklė į patį filmo pavadinimą – “Smaragdas“.  Ir, žinoma, man dar labai patiko galiausiai kulminacijos/ pabaigos scena, kur Gvendolina tampa super kovotoja juodu kostiumu. Šioji scena tikrai įrodė, kad paprasta mergina yra pavirtusi tikra ir užgrūdinta kovotoja, kuri gali padaryti bet ką dėl jai svarbių žmonių. Kelis kartus jau spėjau peržiūrėti šias man patikusias scenas ir tikriausiai dar kelis kartus žiūrėsiu ir ateityje.

Filme taip pat netrūksta netikėtumų ir pavojų. Jų kaip tik šioje dalyje žymiai daugiau nei praeituose. Šiame veikėjai demonstruoja savo karatė sugebėjimus, kovoja už savo ir kitų gyvybes bei vienas kitą kartais išduoda. Tiktai, kai palygini ankstesnes dvi dalis, šioji yra kur kas aštresnė ir įspūdingesnė.

Taigi, dabar būsiu ne tik perskaičiusi knygas, tačiau ir filmus. Tačiau turiu pasakyti, kad nors filmai ir neblogi, man knygos man vis dėlto patiko labiau, kadangi tiek “Rubinė“, tiek “Safyrė“ pasibaigdavo labai įdomiai ir laukdavai su nekantrumu kitų dalių, bet to pasigedau pačiose filmuose. “Smaragdas“ žinoma viską užbaigia ir filmas tai padaro stipriai. Tikrai galima žiūrėti ir kelis kartus, kai norisi kažko įdomaus, lengvo ir romantiško.

Ir dar nori pasikartoti vokiečių kalbą 😉

Visa trilogija

cdb_Rubine_z1cdb_Safyre_z1cdb_Smaragdas_z1

kitty

Reklama

14 thoughts on “Smaragdas (filmo apžvalga)

 1. Labas, tik norėjau pasakyti, kad galima rasti šiuos filmus ir lietuviškai, tiesiog įvedus į google laukelį žodžius: —> meile keliauja laiku filmas. Tuomet iš karto yra nuorodos į TV3 PLAY puslapį su lietuviškai įgarsintais filmais. 🙂
  Be to, patys filmai tikrai sužavėjo, manau, verta paskaityti ir knygas. 😉

  Patinka

 2. Gal žinot per kur galima peržiūrėt šitą filmą “Smaragdgrun“? Bet kokia kalba. Jei galit numeskit link’ą.

  Patinka

 3. Gal žinot, ar antra dalis yra kur nors išversta į lietuvių kalbą, nes pirmą peržiūrėjau lietuviškai, o antros neberandu. 😕

  Patinka

  1. Ne, niekur neradau, kad būtų išversta į lietuvių kalbą antra dalis. Kiek mačiau yra tik vokiškai ir su angliškais titrais.

   Patinka

 4. Mačiau tik pirmą dalį, tiesa pabaigiau jį per du kartus. Man jis toks pernelyg naivokas, primena filmus iš Hallmark ar Nickelodeon kanalų 🙂

  Patinka

  1. Aš visus tris mačiau vokiškai (antrą dalį netgi mačiau per RTL šias šventes 😀 vėl) Taigi, žinau tik kur galima pasižiūrėti vokiškai, o angliškai ar kita kalba, deja, nežinau.

   Patinka

 5. Sveika, turiu klausimą – o per kur tu žiūrėjai šį filmą? Jau nuo pat pradžių jo ieškau internete, bet niekaip nepavyksta surasti…:(

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.