Karūna – Kiera Cass (knyga)


Idlina laukia dienos, kai visi jaunuoliai iškeliaus iš rūmų ir ji ramiai galės atsidėti karalystės valdymui. Tačiau mamos liga ir brolio dvynio pabėgimas iš rūmų apverčia jos planus aukštyn kojom. Mergina suvokia nebenorinti likti viena ir svajoja apie laimingą Atrankos pabaigą, tokią, kokią prieš dvidešimt metų patyrė jos tėvai. Kartu ji trokšta karalystės gyventojų palankumo, kurio, priešingai nei tėvai, stokoja. Valdinių akyse Idlina tėra išlepinta ir išdidi princesė, nesidominti paprastų žmonių gyvenimu. Ar jai pavyks pakeisti tokį jų požiūrį, ar ledinę valdovės širdį ištirpdys bent vienas vaikinas?


Pagrindinė informacijakaruna

Kalba: lietuvių kalba
Originali kalba: anglų kalba
Išleidimo metai:
 2016
Išleidimo metai Lietuvoje: 2016
Originalus pavadinimas: The Crown
Ankstesnės dalys: Atranka (1), Elitas (2), Vienintelė (3), Paveldėtoja (4), Karūna (5)
Serijos pavadinimas: 
Atranka
Patartinas amžius: 12+
Žanras/ tipas: jaunimo literatūra, romantika, distopija
Mitinės būtybės/padarai/galios: nėra
Veiksmo laikas: ateitis
Puslapių skaičius: 296
Pasakotojas:  mergina (pirmas asmuo)
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.kieracass.com/


P.S. Tai yra penktos dalies apžvalga. Jeigu neskaitėte ankstesnių dalių, galite perskaityti spoilerius.

Ir štai, šįkart tikrai paskutinė serijos dalis – “Karūna“. Šioje knygoje mes sužinosime, kaip klostosi antroji Atranka ir kas bus tas vienintelis Idlinai. O kas svarbiausia, ar ji pasirinks vaikiną klausydama savo širdies ar pagal tai, kuris vaikinas yra labiausiai mėgstamas visuomenės? Svarbūs apsisprendimai laukia jaunosios būsimos karalienės. Ar esate pasiruošę sužinoti, ką ji nuspręs?

Kiera Cass knygų trilogija “Atranka“, pasakojanti apie princo Maksono ir Amerikos meilę, sulaukė ne tik didelio susidomėjimo iš skaitytojų, bet ir iš kino kompanijų, kurios mėgina šią mintį panaudoti tai serialo, tai filmo sukūrimui. Kol kas mes neturime nei vieno. Bet nepraraskime vilties. Gal dar sulauksime 😉 O kad laukimas nebūtų nuobodus ir ilgas, autorė parašė dar dvi knygas, kuriose vyksta nauja Atranka, o ją diriguoja Maksono ir Amerikos dukra Idlina. Šįkart ne pagrindinė veikėja kovoja dėl vaikino širdies, o vaikinai kovoja dėl jos.

Prie šios serijos knygų autorė dirbo netgi 8 metus, ir jai pačiai keista, kad su “Karūna“ jau tikrai viskas pasibaigia, tačiau ji džiaugiasi, kad padėjus paskutinį tašką knygoje veikėjai niekur iš jos galvos nedingo. Jie vis dar tūno jos mintyse, ir tai Kiera Cass truputį paguodžia, pasiekus serijos finišo tiesiąją. Paklausta, ar galima dar ko nors tikėtis iš šios serijos, rašytoja atsako, kad visko gali būti. Dabar ji galvoja, ką galėtų pateikti serijos fanams, kai serija švęs dešimties metų jubiliejų. Daug kas prašo galimybės paskaityti istoriją iš Maksono pozicijos ar turėti istoriją, kuri vyksta tarp “Vienintelė“ ir “Paveldėtoja“ knygų. Asmeniškai, man abu galimi variantai paiktų 🙂

Bet pagyvensime ir pamatysime, kas bus, tačiau dabar daugiau pakalbėkime apie paskutinę dalį, kurioje, prisipažinsiu, man Idlina patiko žymiai labiau nei “Paveldėtojoje“. Skaitydama ketvirtą dalį griežiau dantimis, nes merginos elgesys ir, švelniai tariant, bukumas kai kuriose situacijose grojo mano nervais. Tačiau šioje viskas kardinaliai pasikeičia, ir į gerąją pusę (bent jau man :D).

Ką darysiu, jeigu gydytojai ištrauks vamzdelius mamai iš gerklės, o ji nesugebės kvėpuoti pati? Staiga supratau, kad nors neteikiau santuokai ir vaikams ypatingos reikšmės ir nepuoselėjau dėl to planų, vis tik įsivaizdavau mamą šokant mano vestuvėse ir meiliai šnekinant mano pirmagimį. O jeigu jos nebus šalia?

Istorijos pradžioje Ameriką (motiną) ištinka širdis smūgis, o dvynys brolis pabėga su princese susituokti į kitą žemyną. Šie įvykiai viską apverčia aukštyn kojomis, ir veikėjų gyvenimai pasisuka kita linkme. Idlina tarsi nustoja elgtis kaip aikštinga mergina ir elgiasi pagal situaciją kaip paprastas žmogus, kuriam rūpi ne jos norai, o šeimos ir valstybės gerovė. Tampa tikrai sunku jos nekęsti, nes tiesiog pasidaro jos gaila. Ji juk tokia jauna, o ant savo pečių jau turi nešti tokią sunkią naštą.

Šie nauji, prie Atrankos prisidėję įvykiai, tarsi padalina knygą į dvi dalis. Pradžioje daugiausiai dėmesio yra skiriama pačios Idlinos šeimai ir karalystei. Motina sunkiai serga, ir Maksonas neatsitraukia nuo jos lovos, brolis savotiškai išduoda šeimą, Idlinai yra perleidžiamos laikinos karalystės valdymo teisės. Atrankai tarsi nelieka vietos, ji trumpam nustumiama į antrą planą, o dėl jos kai kurie iš mūsų ir skaito šią seriją 😀

Anksčiau netikėjau, kad per stebuklą galima surasti savo sielos draugą atsitiktinai suburtame vaikinų pulkelyje. O dabar negalėjau tuo abejoti.

Bet antroje dalyje viskas sugrįžta į savas vėžes ir stebime, kaip princesė mėgina surasti tą vienintelį savo pačios išsirinktame Elite. Mėgindama rasti tą vienintelį, Idlina nemažai sužino apie savo tėvus to, kas šios serijos gerbėjams jau yra žinoma. Keista, bet užuot susierzinusi skaitydama pirmų trijų dalių super trumpas santraukas, aš jas skaičiau su pasimėgavimu. Kodėl? Ogi todėl, kad dauguma jų buvo papasakotų paties Maksono. Juk visad yra įdomu išgirsti įvykių versiją iš vaikino pusės 🙂 Bet tikriausiai dar smagiau yra stebėti, kaip Amerikos ir Maksono meilė netgi per kelis dešimtmečius niekur nedingsta. Autorė vis neatsispiria pagundai paminėti kokia tvirta ir pasakiška yra Makono ir Amerikos meilė. Todėl, kažkodėl man pasirodė, kad, jeigu kalbant apie romantiką, jos daugiau gausite ne iš naujos, o iš senos Atrankos, kadangi Idlina, kad ir kaip stipriai būtų pasikeitusi šioje, paskutinėje knygoje, vis dėlto yra daugiau proto, o ne jausmų personažas. Tai vienas iš jos įdomių bruožų, kurių kartais atrodo trūksta kitoms veikėjoms kitose knygose.

Bet… čia atsiranda savotiška problema. Kai vienam kažko trūksta, kitas turi tai kompensuoti ir autorė tai padarė truputį įdomiu būdu, kuris vieniems tikrai gal patiks, o kitiems… nelabai. Aš esu pastaroji. Man labai į akis krito vaikinų elgesys su Idlina. Jie visi kaip vienas elgėsi… nevyriškai. Ką turiu omenyje? Jie kalbėdavo su Idlina taip saldžiai, romantiškai, kad netgi koktu kartais būdavo skaityti, nes nei vienas iš jų neatrodė, kad bent kiek skirtųsi savo kabinimo technika. Šiuo atveju troškau įvairumo ir… vyriškumo 😀 Kodėl? Nes dabar situacija buvo padaugina iš n karto pasakymas “merginos myli ausimis“.

Taip, kas turi mažą toleranciją dideliam kiekiui romantikos, gali pasijusti nelabai gerai, o tie, kurie dievina tokias knygas, tai nuo ekstazės būsite apsvaigę ir svajosite, kad vaikinai ir realiame gyvenime taip gražiai kalbėtų 😉

O dabar apie Atranką… Ji pasibaigė tikrai netikėtai, nors įpusėjusi skaityti knygą man kilo mintis, kad, jeigu toks dalykas atsitiktų istorijoje, būtų šaunu. Jis ir įvyko. Pasijaučiau esanti aiškiaregė 😀 Bet koks būtent tas dalykas, nesakysiu ir autorė pati stengiasi to neatskleisti, nes, jeigu atsiversite knygos galą, jums gali kilti neaiškumų, kuris čia veikėjas laimėjo, nes vienas iš jų yra prisistatęs netikru savo vardu. Sudominau?

-Nepažįstu nė vieno žmogaus, kurio pirmasis bučinys būtų buvęs puikus.
Patylėjęs <…> atsakė:
– Ir aš nepažįstu. Bet gal svarbiausias ne pirmasis, o paskutinis.

Taip pat iš Atrankos tikėjausi truputį daugiau įtampos… kažko aštraus, bet to nebuvo. Autorė paprasčiausiai nėra tokio sukirpimo asmuo, ir pateikti kažką labai keblaus ir pavojingo jai tiesiog nepavyksta. Todėl pati Atranka šioje dalyje ganėtinai paprasta. Kai skaitysite knygą, patys suvoksite, kad tai, kas gal atrodė Idlinai kietas riešutėlis,  iš tikrųjų yra labai paprasta ir lengvai išsprendžiama problema, nes paprasčiausiai susiklostė tokia jau situacija, kai susimauti tiesiog neįmanoma.

Tikriausiai jau kartosiuosi, tačiau vėl pabrėžiu, kad visa “Atrankos“ serija yra parašyta lengvu ir paprastu stiliumi. Tiesiog malonumas skaityti knygą, nes akys lengvai bėgioja žodžiais, tekstas niekur nestringa ir nėra prikrautas nereikalinga informacija. Knygą lengvai galima įveikti per vakarą. Tai vienas iš šios serijos išskirtinių bruožų.

Kas man patiko “Karūnoje“, tai šeimos saitų tvirtumo pabrėžimas. Skambėtų truputėlį kvailai, kai Idlinos dvynys brolis savotiškai šeimą išdavė, argi ne? Tačiau be šio įvykio, Kiera Cass labai pabrėžia šeimą ir jos santykius. Ji pateikia pavyzdingos ir sektinos šeimos prototipą. Vaikai išsipasakoja tėvams, tėvai pasakoja vaikams apie save, kai yra sunkumų, vaikai prašo patarimo iš tėvų. Idlinos elgesys “Paveldėtojoje“ šį dalyką savotiškai nustūmė į šešėlį, o šioje – ištraukė į dienos šviesą.

Ir priėjome prie pabaigos. Atranka pasibaigia (byra ašaros) ir, tas kas skaitė ankstesnes dalis, tikrai nenusivils ir šia. Juk Kiera Cass toliau savo lengvu ir paprastu rašymu stiliumi pasakoja pasakišką meilės istoriją, kurioje romantikos tikrai netrūks jos ištroškusiems skaitytojams.

Visos serijai  priklausančios knygos

cdb_Atranka_z1Elitascdb_Vienintele_z1cdb_Paveldetoja_z1karuna

trys permatomas

kitty

Reklama

2 thoughts on “Karūna – Kiera Cass (knyga)

 1. Man patiko ir Paveldėtojoj ir šioje knygoje, kad Idlina yra ne Amerika. Ji visai kitokia, nei jos mama. Daug kam ji nepatiko Paveldėtojoj, bet man labai patiko būtent todėl, kad ji yra kitokia. Taip, ji yra aikštinga paauglė, taip, ji nesutaria su jos mamos draugės vaikais, bet ji yra kitokia. Ji negyveno skurde, ji negyveno tironijoj, jos gyvenimas buvo laimingas.
  Šioje knygoje ji pasikeičia, kai jos mamai iškyla pavojus, kai ją palieka brolis. Ji lieka viena ir staiga turi prisiimti visos karalystės valdymo naštą. Atrodo ji rengėsi tam visą gyvenimą, bet kai atėjo tam laikas, ji buvo tam nepasiruošusi. Taip pat tas momentas, kai Džosė pamatė, kad būti princese nėra vien linksmybės ir baliai mane labai sužavėjo (Kosie OTP).
  Rekomenduoju perskaityti BN epilogą originalo kalba. Labai įdomus.

  Patinka

  1. Man taip pat Paveldėtoja ir Karūna patiko, jos nė kiek ne prastesnės už Atrankos seriją ir netgi dar įdomiau, nes čia vyrą renkasi mergina, o ne atvirkščiai

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s