Pasidarykite savo knygų žurkės “Coup“ ir “Love Letters“ žaidimų versijas


Ar esate girdėję apie kortų žaidimus “Coup“ ir “Love letters“? Jeigu mėgstate stalo žaidimus, tada šie pavadinimai gali būti kažkur girdėti, tačiau jeigu nesate, tada tikriausiai galvojate, apie  ką bus šis įrašas.

Aš labai mėgstu stalo žaidimus, tačiau laaaaabai retai juos kada galiu pažaisti ir jau truputį atitrūkau nuo to, kas vyksta stalo žaidimų pasaulyje. Bet didžiulis informacijos kiekis universitete paskatino sugalvoti įdomią grupės tradiciją: stalo žaidimus šeštadienis. Mūsų grupėje yra kelios stalo žaidimų fanės, jos kitas grupiokes supažindina su įdomiais žaidimais. Keli iš jų yra “Coup“ ir “Love letters“, kurie nėra sudėtingi pačiam pasidaryti, jeigu nenorite mokėti nuo 10 iki 16 eurų, priklauso apie kurį žaidimą kalbam. Beje, galite su photoshop pagalba pasidaryti savo kortas. Jas galite atsispausdinti spalvotai ar nespalvotai namuose. Jeigu norite spalvotai, tačiau neturite spalvoto spausdintuvo, galite susirasti Copy1 ar kitas panašaus pobūdžio teikiančias paslaugas įstaiga. Beje, Copy1 gali atspausdinti kortas ir ant kartono. Tada nereiktų parėjus namo paveiksliukų klijuoti ant kartono. 

Pradėkime pirma nuo “Love Letters“. Kaladę sudaro 16 kortų: 1 princesė, 1 grafienė, 1 karalius, 2 princai, 2 tarnaitės, 2 baronai, 2 kunigai, 5 sargybiniai. Kiekviena iš šių kortų turi tam tikrą galią.

O žaidimo taisyklės tokios. Kiekvienas iš žaidėjų išsitraukia po vieną kortą. Tada nusprendžiate, kuris bus pirmasis, nuo kurio prasidės žaidimas. Tas ištraukia antrą kortelę ir išsirenka, kurią nori išmesti. Svarbiausia, kad reikia visados turėti aukščiausią kortą. Žaidimas tęsiasi tol, kol pasibaigia kortos arba lieka tik vienas žaidėjas. Jeigu lieka keli žaidėjai, laimi tas, kas turi didžiausią kortą.

Atkreipkite dėmesį, kad grafienė reikalauja tam tikrų kortų turėjimo. Neišsigąskite. Šią kortą galite išmesti ir šių kortų neturėdami. Grafienė yra skirta suklaidinti kitus 😀

Laimėjęs asmuo gauna kokį nors daiktą (akmenuką, sagą ar kitą daiktą, kurį nuspręsite panaudoti kaip žaidimui). Kiek šių akmenukų žaidime gali būti, priklauso, kiek bus žaidėjų. Jeigu 2 žaidėjai – 7, 3 žaidėjai – 5 akmenukai, 4 jeigu keturi žaidėjai – 4.

Pamėginau pasidaryti savo kortas. Štai kas išėjo 😀

princesegrafienekaraliusprincastarnaitebaronas kunigassargybinis

O taip atrodo originalios kortos:

Internete galite rasti ir kitokių šių kortų dizainų. Galite ir savo susikurti.


O dabar apie “Coup“. Šio žaidimo variantų galite rasti ne vieną ir ne du. Štai keli:

Kaip matote, yra įvairių kortelių. Galite pasinaudoti esamomis arba sukurti savas, pvz., su knygų viršeliais 😀 Tačiau pagrinde jums reikia turėti iš viso 15 kortelių: kiekvieno vaidmens kortelių turi būti po 3. Jeigu pridėsite dar vieną, inkvizitorių (tada bus šeši vaidmenys), tai kortelių buvo 18, tačiau jis retai išimamas iš kaladės.

O kokios tos kortelės? Jų pavadinimai skiriasi nuo pasirinktos temos, tačiau dažniausiai nuotraukose rasite paminėtus šiuos pavadinimus: žudikas, kapitonas, ambasadorius, inkvizitorius, grafas ir grafienė. Kiekviena iš šių kortelių turi savo galią: už tris surinktus pinigėlius žudikas gali nužudyti kitą žaidėją t.y. jo kortelę, bet grafienė gali žudiko užmojus sugriauti, kapitonas gali pavogti iš kito žaidėjo du pinigėlius ir užblokuoti, kai kas nors nori iš jo pavogti, grafas gali paimti tris pinigėlius ir neleisti žaidėjui paimti užsienio pagalbos (dviejų pinigėlių), ambasadorius gali pasikeisti korteles ir užblokuoti vogimą. Kai turi 7 pinigėlius, gali nužudyti kito žaidėjo kortelę ir niekas negali užblokuoti.

Dabar žinote truputį apie kortas. Kas toliau. Taigi, pradėkime nuo to, kad kiekvienas turi po dvi korteles (jų niekam nerodo) ir gauna po du pinigėlius.  Kiekvienu ėjimu kiekvienas veikėjas gali imti po pinigėlį. Daryti coup (turint septynis pinigėlius nužudo kito žaidėjo kortą) arba atlikti kurį nors vieną iš kortų galią. Žaidimo esmė yra išlikti žaidime. Kaip tai padaryti? Ogi meluojant. Jūs galite apsimesti, kad turite žudiko kortelę, nors jos ir neturite. Žinoma, jumis gali nepatikėti ir liepti ją parodyti. Jeigu pasirodo, kad tikrai neturite, netenkate kortelės. Kitaip tariant, jeigu jums metamas iššūkis ir susimaunate, jūs netenkate kortelės. Žinoma, jeigu sako, kad aš turiu žudiką, o kitas sako, kad turi grafienę, tu gali patikėti, kad jis turi grafienę ir atšaukti žmogžudystę, tačiau prarandi pinigėlius.

Labai smagus žaidimas ir su juo galima tikrai nemažai pasismaginti. Taip pat nėra sunku jį pasidaryti. Jums tereikia atsispausdinti korteles, sugalvoti, ką galite panaudoti vietoje pinigėlių ir galite pradėti žaisti.

Ir pabaigai, štai jums filmukas, kuriame galite pasižiūrėti, kaip šie du žaidimai yra žaidžiami, jeigu mano paaiškinimai atrodo pernelyg painūs 😉

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.