Geležies karalius – Julie Kagawa (knyga)


Meganos Čeis laukia paslaptinga lemtis – tokia, kokios ji negalėtų net įsivaizduoti.

Kai Megana buvo šešerių, pradingo jos tėvas. Nuo tada mergaitės neapleido jausmas, kad jos gyvenimas klostosi… keistai. Jai niekaip nesisekė pritapti mokykloje, nesijautė sava ir namie.
Vieną dieną iš toli ją ėmė stebėti mįslingas jaunuolis, o pokštininkas geriausias draugas netikėtai tapo įtartinai globėjiškas – Megana pajuto, kad netrukus viskas pasikeis.
Tačiau ji niekada nebūtų atspėjusi tiesos – kad yra paslaptingo fėjūnų karaliaus duktė ir bus neišvengiamai įtraukta į mirtiną karą. Dabar Meganai teks išsiaiškinti, kaip toli ji pasirengusi eiti, kad išgelbėtų tuos, kuriuos myli, kad sustabdytų blogį, kuriam nedrįsta pasipriešinti joks fėjūnas… ir kad apgintų meilę tam, kuris verčiau ją pasmerks mirčiai, nei įsileis į savo ledinę širdį.

Aš esu Megana Čeis.
Mažiau nei po dvidešimt keturių valandų man sukaks šešiolika. Apie šį nuostabų amžių sukurta nesuskaičiuojama daugybė poemų, dainų ir istorijų, apie amžių, kai mergina suranda savo tikrąją meilę, žvaigždės šviečia tik jai, o žavus princas ją nuneša pasitikti saulėtekio.
Nemanau, kad man taip nutiks.


viršelisPagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai Lietuvoje: 2013
Pirmasis originalus leidimas: 2010
Originali kalba: anglų
Originalus pavadinimas: The Iron King
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: Geležies fėjūnai
Patartinas amžius: 13+
Žanras/ tipas: fantastika, nuotykiai, fėjūnai, Romantika, jaunimo literatūra
Mitinės būtybės/padarai/galios: fėjūnai, goblinai ir t.t.
Veiksmo laikas: šių dienų pasaulis
Puslapių skaičius: 416
Pasakotojas: 1 asm. (mergina)
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.juliekagawa.com


autorėTegu ta sidabrinė sruoga plaukuose jūsų nesuklaidina – Julie Kagawa yra vos 33 metų japonų kilmės amerikiečių rašytoja. Jos pirmoji serija “Geležies fėjūnai“ atnešė jai šlovę tarp jaunimo knygų mylėtojų ir apskritai aukštosios fantastikos fanų.

“Geležies fėjūnų“ serija buvo pirmas ir vienintelis “Svajonių knygų“ leidyklos bandymas išleisti kažką, skirtą paaugliams. Nežinau, kas čia taip šovė galvon, nes jie specializuojasi meilės romanų leidyboje, tačiau leidykla labai pasistengė, nes išrinko kažką ne tokio įprasto (seni geri vampyrai ar šiuo metu ant bangos esanti distopija), plius vizualiai viršeliai labai patrauklūs, žvilgantys ornamentai taip ir traukia paimti knygą į rankas. Visas knygas susipirkau vos pasirodžius prekyboje, bet, prisipažinsiu, jos taip ir pragulėjo lentynoje, laukdamos geresnių laikų, kurie pagaliau atėjo 😀

Paimdama “Geležies karalių“ į rankas stipriai nesidomėjau, apie ką ji bus, težinojau, kad kartais ši istorija lyginama su “Narnijos kronikomis“, bet sakyčiau jos nesulyginamos, nors kažkokių smulkių sąsajų pakapsčius rasti tikrai galima. Man ji priminė Aprilyne Pike “Sparnus“ – net nežinau kodėl, kad paprasta mergaitė štai pasirodo visai ne paprasta buvo.

Taigi, Megana Čeis buvo pati paprasčiau mergaitė, gyvenanti kaime su mama, broliuku ir patėviu, lankanti paprasčiausią mokyklą ir turinti draugą. Kol vieną dieną viskas apsiverčia aukštyn kojomis, ir Megana priversta vykti į stebuklingą, bet mirtinai pavojingą šalį ieškoti savo broliuko. Nieko aišku neišduosiu pasakydama, kad tai fėjūnų pasaulis, kuriame pilna visų įmanomų mitinių būtybių, kokias tik yra kada sugalvoję žmonės. Čia ji atranda tai, ko niekada nesitikėjo.

Pati Megana labai prieštaringa asmenybė, kuri dėl daug ko negali apsispręsti, nebent dėl brolio gelbėjimo. Pavyzdžiui, pradžioje pasvajoja apie naujus rūbus, paskui paukšt – jai jų nebereikia, geriau nuskurusi vaikšto. Norėjosi jai kartais įkrėsti daugiau proto, nes aiškina kažkas kažką, o ji lyg vata ausis užsikišusi nenori girdėti. Žinoma, nežinia, ką patys darytume jos vietoje, nes visa knyga tai ištisas veiksmas, lėkimas, kovos, paieškos, melagystės ir pavojai. Ir, žinoma, meilė.

Na kaip gi be meilės trikampio istorijoje, kuri man priminė “Sparnus“? geležies fėjūnaiVaikinai abu visiškai skirtingi – Pakas yra Vasaros fėjūnas, linksmas, nutrūktgalvis, o Ašas visiška jo priešingybė – žiaurus Žiemos princas ledine širdimi. Vis dėlto, nors Žiema su Vasara nedraugauja, tačiau Ašą ir Paką su Megana kartu suveda vienas bendras tikslas – apginti Niekadaniekada šalį nuo griaunančios jėgos, grasinančios sunaikinti visą fėjūnų pasaulį ir jo gyventojus.

Man labiausiai patiko Pakas, nes jis linksmas ir mėgstantis paerzinti, bet erzina neįkyriai, saikingai, į viską žvelgia optimistiškai ir apskritai visad išlaiko gerą nuotaiką.  Rašytoja pasistengė sukurti du visiškai skirtingus vaikinus, nes ir merginoms patinka arba linksmi, jas prajuokinantys vaikinai, arba tamsūs, pavojingi ir nenuspėjami blogiukai.

– Ak, tai mes dabar žaidžiame gražiai? – Pakas toliau sėdėjo, neketindamas pagelbėti. – O gal pirmiau išgerkime arbatos? Išsivirkime po puodelį “pabučiuokmanįsubinę“?

Bet (bent man) nuo pat pradžių buvo aišku, ką pasirinks Megana, nors autorė ir mėgina įpinti kažkokios įtampos, intrigų ir neapsisprendimo, bet ylos maiše nepaslėpsi, vis tiek išlįs. Ir apskritai buvo pernelyg akivaizdu iš visokių smulkmenų.

Kai atsitiesė ir apsigręžė, jo žvilgsnis nuslydo stalu…
…ir sustingo ties manimi. Jis prisimerkė ir  nusišypsojęs vos vos man linktelėjo. Mano širdis suvirpėjo ir aš suvirpėjau.

geležies fėjūnai.png komandos

Autorė tikrai pasistengė pasiplėšyti skaitytojus tarp šių vaikinų ir tuo pačiu dar ir viską apipynė politinėmis intrigomis, mirtinais pavojais, pavojingais mitiniais padarais, tykančiais už kiekvieno kampo.

Apibendrinant šią knygą įvertinai trim su puse balo – netobula, bet “Geležies karalius“ yra linksma, nenuobodi, turinti savų netikėtų intrigų knyga, o kartais tik to ir tereikia, kad tai taptų mėgiamiausia istorija. Man ji patiko tiek, kad tučtuojau pradėjau antrą dalį.

Serijoje esančios knygos:
1234

keturi permatomas

egliosha logo

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.