Geriausios 2016 m. goodreads knygos!


goodreads-2016-metu-knygosMetai atrodo pralėkė žaibišku greičiu, nes štai ir vėl susitinkame prie tos pačios naujienos – goodreads logo metų knygų nominacijų nugalėtojų. Kai kurias knygas jau turime Lietuvoje, ir faktas, kad šių rinkimų nugalėtojos dažnai pasirodo ir mūsų knygynuose, tad lauksime pasirodant daugelio nuostabių knygų, kurios šiais metais buvo pasaulio skaitytojų (netgi 3,564,066!) pripažintos geriausiomis.


Jaunimo realistinės literatūros kategorijoje šiais metais ryški favoritė buvo būtent lietuvių kilmės rašytojos Rūta Šepetys knyga “Druska jūrai“! Ši žinia mane labai nustebino ir nudžiugino, tuolab, kad ji šiais metais pasirodė ir Lietuvoje. Ji užtikrintai atsiplėšė nuo antroje vietoje likusios Jennifer A. Lamentrout knygos The Problem with Forever. Ar man vienintelei keista, kad iki šiol neturime nei vienos šios autorės knygos savo lentynose lietuvių kalba? Trečioje vietoje liko Lietuvos skaitytojams pažįstama Nicola Yoon (“Viskas, viskas“ autorė) su knyga The Sun Is Also a Star, kurią kaip tyčia šiandien savo vloge visiems jaunimo literatūros gerbėjams rekomenduoja perskaityti John Green. Matyt ne veltui! Ketvirtą vietą šioje kategorijoje užėmė kol kas nelabai girdėta autorė Tillie Cole su A Thousand Boy Kisses. Penktąja vieta džiaugiasi romantinę knygą The Unexpected Everything parašiusi Morgan Matson.

druska jūraiproblemsunkisseseverything


Jaunimo fantastikos ir mokslinės fantastikos kategorijoje taip pat buvo aiški knyga favoritė.

Tai vos praėjusį mėnesį Lietuvoje pasirodžiusio Sarah J. Maas “Užkerėto dvaro“ antroji dalis A Court of Mist and Fury. Ji net 19 tūkstančių balsų aplenkė antroje vietoje likusią Cassandra Clare (“Mirtinųjų įrankių“ serija) su Lady Midnight. Trečia vieta teko dar vienai Sarah J. Maas knygai, 5-ajai Throne of Glass serijos daliai Empire of Storms. Džiugu matyti, kad šiame tope karaliauja jau Lietuvoje žinomos autorės, kaip ketvirtą vietą užėmusi Leigh Bardugo su Six of Crows antra dalimi Crooked Kingdom ir Maggie Stiefvater su The Raven Cycle serijos ketvirta knyga The Raven King. Pastaroji serija taip pat rekomenduojama John Green. Toliau dešimtuke galima rasti ir Victoria Aveyard “Stiklo kalaviją“, Kiera Kass “Karūną“, Sabaa Tahir “Žarijos pelenuose“ antrą dalį A Torch Against the Night.

mist and furryladyempirekingdomraven


Visas šių metų nominacijas ir jų nugalėtojus galite pamatyti čia.

Reklama

One thought on “Geriausios 2016 m. goodreads knygos!

  1. Jee, rezultatai :)) balsavau už “Druską jūrai“. Dabar skaitau “Užkerėtą dvarą“ (ir jau kad tempiu, kad taupau, kad tik kuo ilgiau skaityt) tad labai smagu kad antra šios serijos knyga buvo įvertinta. O labiausiai džiaugiuose dėl knygos “Leonard: My Fifty-Year Friendship with a Remarkable Man“ nes irgi už ją balsavau 🙂

    Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.