It Ends With Us – Colleen Hoover


Sometimes the one who loves you is the one who hurts you the most.

Lilei ne visada buvo lengva, tačiau sunkumai jos niekada neatbaidė nuo sunkaus darbo vardan to, ko ji nori iš gyvenimo. Mergina nuėjo ilgą kelią – užaugusi mažame miestelyje Meino valstijoje, pabaigė koledžą, persikraustė į Bostoną ir pradėjo nuosavą verslą. Tad, kai ji įsimyli žavingą neurochirurgą, vardu Railas Kinkeidas, Lilės gyvenime viskas pradeda atrodyti tiesiog kone per daug gerai, kad būtų tiesa.
Railas yra kategoriškas, užsispyręs, galbūt netgi kiek arogantiškas. Tačiau jis yra ir jautrus, talentingas ir neabejotinai kažką jaučiantis Lilei. Visgi Railo pasidygėjimas rimtais santykiais kelia nerimą.
Lilę pradeda graužti klausimai dėl jos bendravimo su Railu, sugrįžta mintys ir apie Atlasą Koriganą – jos pirmąją meilę ir ryšį su praeitimi, kurią ji paliko toli už savęs. Jis buvo jos giminiška siela, jos sargas. Kai Atlasas netikėtai vėl pasirodo Lilės gyvenime, viskas, ką ji buvo sukūrusi su Railu, atsiduria pavojuje.
Šiuo drąsiu ir labai asmenišku romanu Colleen Hoover pristato širdį gniaužiantį pasakojimą, kuris parodo visai kitą jos, kaip rašytojos, pusę. Knyga “It Ends With Us” – tai neužmirštama istorija apie meilę, už kurią reikia sumokėti didžiausią kainą.


Pagrindinė informacija

Kalba: anglų kalba
Išleidimo metai: 2016
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: nėra
Patartinas amžius: 14+
Žanras/ tipas: realistinis, drama, romantinis, new adult
Mitinės būtybės/padarai/galios: nėra
Veiksmo laikas: šių dienų pasaulis
Puslapių skaičius: 367
Pasakotojas: mergina, pirmasis asmuo
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.colleenhoover.com


When he was wiping that cow shit on me, it was quite possibly the most turned-on I‘ve ever been.

Colleen Hoover (CoHo) yra išskirtinai ir nepakartojamai romantiškų knygų autorė. Jos sukurtose istorijose tvyro  tos ,,tikros ir vienintelės“ meilės atmosfera, įsimylėjėlių išgyvenamos dramos sujaudina iki pat sielos gelmių. CoHo neabejotinai yra tobulai įvaldžiusi meną pasitelkiant vien tik popierių ir rašalą žaisti skaitytojų jausmais.

Tačiau IEWU (It Ends With Us) yra kitokia knyga. Ji 99% skiriasi nuo ankstesnių šios rašytojos kūrinių (1% palikau širdį pavergiančiam rašymo stiliui). Viename interviu paklausta, ar naujausia jos knyga baigiasi laimingai (kadangi visos ankstesnės penkiolika taip baigėsi), CoHo atsakė, jog ji nėra tokia tikra, ar IEWU turi laimingą pabaigą.

Kadangi esu perskaičiusi tikrai daug knygų, kone kiekvieną naujai perskaitytą meilės istoriją galiu priskirti prie kurios nors kategorijos. (Pvz.: kategorija A – čia vėl gerutė mergaitė ir blogiukas berniukas, kuris beprotiškai įsimyli ir tampa geresnis; kategorija B – čia ir vėl meilės trikampis, bet aš gi puikiai žinau, kurį vaikiną ji galų gale pasirinks; kategorija C – ji vėl palieka jį dėl kažkokios neaiškios ir dirbtinės priežasties, bet gerokai pasikankinę įsimylėjėliai vėl bus kartu…).

Bet IEWU teko sukurti naują, atskirą kategoriją ir pavadinti ją tiesiog IEWU.

Ši citata iš Žuviuko Nemo filmo yra visos knygos leitmotyvas.

Šią knygą primygtinai rekomenduoju pradėti skaityti kuo mažiau žinant apie siužetą. Aš, asmeniškai, neskaičiau net anotacijos ir nežinojau pagrindinių veikėjų vardų. Kaip vėliau paaiškėjo, tokios atsargumo priemonės nebuvo būtinos, nes Amerikos leidėjai moka rašyti kokybiškas ir nieko negadinančias anotacijas (priešingai, nei kai kurios lietuviškos leidyklos).

Pirkdama šią knygą aš težinojau du dalykus:
1)   Ją parašė Colleen Hoover.
2)  Ji yra kažkuo labai ypatinga, kažkuo labai skaudi, kažkuo labai kitokia. Prisiskaičiusi pačios autorės ir laimingųjų skaitytojų, turinčių ARC (Advanced Reading Copy – Išankstinio skaitymo kopija) komentarų aš jau kone tiesiogine šio žodžio prasme bijojau skaityti šią kraupiai rožinę knygą. Buvo baisu.

Taigi, apie ką ši knyga? Būtent to aš Jums ir nesakysiu, nes tai būtų labai didelis ir visiškai nedovanotinas gadintojas. Vis dėlto leisiu sau trumpai apžvelgti pirmą knygos dalį (jokių gadintojų!).

Pirmasis IEWU sakinys skamba taip:

As I sit here with one foot on either side of the ledge, looking down from twelve stories above the streets of Boston, I can‘t help but think about suicide.

,,Aha!“ – vos perskaičiusi pagalvojau. ,,Tai štai kokia ta didžioji ir rimtoji knygos tema! Mergina yra linkusi į savižudybę, galbūt vaikinas ją išgelbės…“

Tačiau tada perskaičiau antrąjį sakinį:

Not my own.

,,Na, gerai, mergina nėra linkusi į savižudybę, bet galbūt tada vaikinas bus linkęs, ir ji jį išgelbės!“

Deja, kaip šoviau, taip ir prašoviau. Su savižudybėmis ši istorija neturi nieko bendro, neskaitant to trumpo pasvarstymo knygos pradžioje.

I‘m more focused on other people, and how they ultimately come to the decision to just end their own lives. Do they ever regret it? Do they look at the ground as it rushes toward them and think, “Well, crap. This was a bad idea.”

Toliau viskas vyksta kaip visiškai eilinėje, nors ir gerai parašytoje meilės istorijoje. Lilė – mergina, ką tik palaidojusi nelabai mylėtą tėvą. Ji sutinka patrauklų, vyrišką ir protingą vaikiną Railą (jis taip pat yra sėkmingą karjerą darantis neurochirurgas, tad ir pinigų jam netrūksta). Jie kaip ir neturi laiko bei noro pradėti rimtų santykių, tačiau dar kartą netikėtai likimo suvesti, vis dėlto ,,susikukuoja“.

Tuo pat metu Lilė skaito savo dienoraštį, kuriame užrašyti jos prisiminimai apie pirmąją ir tragiškai pasibaigusią meilę Atlasui. Kaip jau žinote iš anotacijos, Atlasas netikėtai pasirodo dabartiniame Lilės gyvenime, gyvenime su Railu ir… šioje vietoje aš pradėjau įvairiausiais žodžiais plūsti Colleen Hoover:

,,Rimtai, CoHo? Aš perskaičiau tiek daug tavo efektingų, bet gana tradiciškai sudėliotų meilės istorijų! Iš šitos knygos aš tikėjausi kažko kito, tu žadėjai kažką daugiau! O dabar, tu ką, šaipaisi iš manęs? Toks lėkštas meilės trikampėlis ir viskas? O kur tas didysis dalykas, apie kurį visi internete kalba, ir kuris kai kuriuos skaitytojus net prie astmos priepuolio priveda? A? Kur?!! Aš laukiu!!!“

Tačiau tada… kai įvyko TAS dalykas, tas, kuris parodo, apie ką iš tiesų yra šioji istorija… VISKAS APSIVERTĖ AUKŠTYN KOJOM!!! Jau seniai (o gal ir niekada) nebuvau skaičiusi tokios knygos, kai nuoširdžiai nė neįsivaizdavau, neturėjau nė menkiausios nuojautos ir supratimo, kaip baigsis istorija.

Ta konkreti problema, nagrinėjama knygoje “It Ends With Us”, yra aktuali visame pasaulyje, ji neaplenkia ir Lietuvos. Jeigu žiūrite televizorių, greičiausiai matėte ir socialinę reklamą apie tai. CoHo absoliučiai pakeitė mano požiūrį į tą dalyką, ji tiesiog atvėrė akis ir privertė susimąstyti dar kaip niekad smarkiai.

There‘s no such thing as bad people. We‘re all just people who sometimes do bad things.

Esu tikra, kad kaip aš, taip ir Jūs, skaitant knygą ar žiūrint filmą, kai veikėjams nutinka kažkas labai labai blogo ir baisaus, raminate save: ,,Tai netikra, tai išgalvota, tai nevyksta iš tikrųjų!“ Ar kažkaip panašiai. Tačiau šiuo atveju toks raminimasis netinka, nes to pagrindinio siužeto vingio scena ir nemažai kitų scenų yra TIKROS! Autorė parašė šitą knygą iš savo asmeninės patirties! Būtent todėl ji ir sugebėjo iš taip arti, taip tikroviškai aprašyti tą problemą. Ji nefantazavo, CoHo nereikėjo išgalvoti problemų ir skaudžių istorijų vien dėl to, kad išeitų dar vienas jautrius skaitytojus pavergsiantis bestseleris.

In the past, I‘ve always said I write for entertainment purposes only. I don‘t write to educate, persuade, or inform.
This book is different. This was not entertainment for me. – Colleen Hoover

Šią knygą turi perskaityti visi. NESVARBU koks Jūsų amžius (na, aš visgi dėl tam tikrų scenų nerekomenduočiau skaityti IEWU iki 13-14 metų), NESVARBU, kokia Jūsų lytis, kokias mėgstate skaityt knygas ir ar apskritai mėgstate skaityti. Nes ne žanras, ne rožinis viršelis ar tai, kad CoHo yra romantinių dramų meistrė, yra esmė. Esmė yra ta problema, su kuria tiesiogiai ar netiesiogiai susiduria daugelis iš mūsų, esmė yra visuomenės požiūris į tuos dalykus, ir tai patiriančius žmones.

Ir aš visiškai pritariu kažkur perskaitytai vieno skaitytojo nuomonei: Colleen Hoover gimė tam, kad parašytų “It Ends With Us”. Šią knygą nebuvo lengva parašyti ir tikrai nebus lengva skaityti.

Nelengva, bet, patikėkit manimi, verta.

Colleen Hoover yra New York Times bestselerių autorė, parašiusi Slammed (,,Slemas“), Point of Retreat, This Girl, Hopeless, Losing Hope, Finding Cinderella, Maybe Someday, Maybe Not, Ugly Love, Confess ir November 9. Ji su vyru ir trimis sūnumis gyvena Teksase. Aplankykite jos tinklalapį www.colleenhoover.com.

penki

panele smilga

Reklama

One thought on “It Ends With Us – Colleen Hoover

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.