Dialogo svarba skaitytojams


Lygiai kaip filmuose, gera grožinė literatūra reikalauja įtraukti skaitytojus ir įlieti į istoriją dramos. Dialogas turi daugiau tikslų, nei tiesiog suteikti pagrindiniams veikėjams progą ištarti žodį. Per apibūdinimus ir siužeto vystymą dialogas yra svarbios informacijos, padedančios skaitytojams suprati istoriją,dalis.

top-10-dialogPirmas įspūdis

Būdas, kaip personažas kalba, gali suteikti daug informacijos. Kadangi kiekvienas veikėjas turi savitą balsą, realistiški, gerai parašyti dialogai gali supažindinti skaitytojus su jais taip, kad parodytų svarbiausius bruožus. Pavyzdžiui, veikėjas, kuris trokšta tapti režisieriumi, gali kalbėti citatomis iš filmų; piktas paauglys gali naudoti trumpus, kapotus sakinius ir slengą. Geras dialogas skaitytojui suteikia subtilių užuominų apie veikėjo asmenybę, biografijos faktus ir interesus, kurie plėtojami per visą istoriją.

Šnekamieji konfliktai

Dialogas taip pat yra labai svarbus siužeto vystymui. Pokalbiai tarp veikėjų dažnai suteikia progą konfliktui ar siužeto posūkiams, tai, apie ką jie kalba, dažnai paveikia vėlesnius sprendimus. Dialogai padidina įtampą tarp veikėjų, sukuriant nežinią dėl galimos pabaigos.

Būsimų įvykių forma

Dialogas taip pat yra įrankis pamėtėti užuominų, detalių, kurios dar tik įvyks istorijoje. Tai dialoge suteikia skaitytojui subtilių užuominų apie veikėjus ir įvykius, kad paruoštų dirvą būsimam veiksmui.

dialogaiDėstymo informacija

Dialogas yra vienas būdų mokyti skaitytojus aplinkos ir konflikto istorijos dėstyme. Norint parašyti gerą grožinės literatūros knygą, geriau vengti ilgų aiškinamųjų dialogų; trumpos, realistinės eilutės su pagrindinėmis detalėmis gali skaitytojus išmokyti istorijos pasaulio taisyklių. Pavyzdžiui, loterijos prižiūrėtojas aiškina taisykles, o tuo metu senas vyras skundžiasi, kaip šis žaidimas pasikeitė bėgant metams. Dialogų skaitymas gali suteikti skaitytojams informacijos, kuri yra prasmingesnė, kai gaunama iš pačių veikėjų.

Versta iš Importance of Dialogue to the Readers

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.