Nemesis – Anna Banks (knyga)


Princesė Sepora iš Serubel yra paskutinė Forger visose penkiose karalystėse. Spektoriumas, kurį ji gali sukurti, pagamina visiems energiją, tačiau dabar jos tėvas surado būdą, kaip jį panaudoti karui ir tai priverčia merginą pabėgti. Ji atsiduria priešo teritorijoje, Theorijoje. Čia ji nusprendžia pasislėpti, tačiau ją sugauna ir parduoda tarnauti jaunajam karaliui.

Tarikas ką tik perėmė Theorijos valdžią į savo rankas ir dabar jam reikia surasti būdą, kaip pažaboti marą, kuris siaučia jo žemėse ir žudo žmones. Jam mažų mažiausiai dabar reikalinga maištinga tarnaitė, kuri reikalauja jo dėmesio. Tačiau panelė Sepora atkakli. Kai jie pagaliau susitinka, tarp jų užsimezga ryšis, kurio nei vienas net negalėjo numatyti.

Seporos dovana galėtų išgelbėti Tariko karalystę, tačiau ar ji turėtų rizikuoti ir atskleisti savo paslaptį ir jausmus priešui?


Pagrindinė informacija

Kalba: anglų kalba
Išleidimo metai: 2016
Originali kalba: anglų kalba
Originalus pavadinimas: Nemesis
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: 
Nemesis
Patartinas amžius: 14+
Žanras/ tipas: jaunimo literatūra, romantika, fantastika
Mitinės būtybės/padarai/galios: tam tikros paranormalios galios
Veiksmo laikas: kitas pasaulis
Puslapių skaičius:  368
Pasakotojas: trečias asmuo (vaikinas ir mergina)
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.annabanksbooks.com


 Jeigu norite nukeliauti į kitus, magiškus pasaulius, kuriuose tvyro Senovės Egipto dvasia, politinės intrigos, magiški sutvėrimai bei uždrausta meilė, naujoji Anna Banks knyga “Nemesis“ (liet. Priešas) puikiai tiks šiuos norus įgyvendinti.

Anna Banks nėra nei naujas vardas, nei naujokė jaunimo literatūros pasaulyje. Ji jau yra išleidusi sėkmingą trilogiją, pasakojančią apie šių dienų pasaulį, o gal tiksliau vandenyną, nes būtent ten vyksta nemažai veiksmo. Taip, ji kitaip nusprendė pažvelgti į undines ir kitus vandens gyvius. Tačiau jos nauja serija nukelia į visai kitą pasaulį, kuriame galime rasti mums gerai pažįstamų civilizacijų naudojamus dalykus, pvz. piramides ir faraonus.Pati autorė prisipažįsta, kad Tariko personažą ją įkvėpė Senovės Egipto faraonas Tutanchamonas ir Tariko valdoma karalystė Theorija yra taip pat sukurta panaudojus Senovės Egipto laikotarpį. Žinoma, ji pabrėžia, kad kai ką ir pakoregavo, kad būtų skaitytojui įdomiau. Autorė taip pat priduria, kad prieš rašydama šią istoriją, ji žiūrėjo nemažai dokumentinių filmų apie Egiptą. Taip pat ji perskaitė ne vieną knygą ir praleido ne vieną valandą naršydama po internetą, ieškodama įvairių nuotraukų tinkančių ir padedančių sukurti scenas istorijoje.

Pats Tarikas istorijoje yra vaizduojamas kaip labai rimtas ir atsakingas vaikinas, ant kurio pečių nukrito visos karalystės valdymas bei siautėjančios mirtinos ligos problema. Taip pat jį spaudžia, kad jis vestų ir susilauktų palikuonių, nes nežinia, kaip stipriai liga gali išplisti. Taigi, nenorom pradedi jausti gailestį ir užuojautą šiam vaikinui.

“You’re speaking of the scads of dispatches you’ve sent me,“ he says, amused.
“Of course I am. If you are responsible for the harem’s every comfort, how could you-“
“One could argue, mistress, that the harem is responsible for my every comfort.“ <…>
“Yes. Well. They are eager to see your comforts, I’m sure. If you should show up now and again.“
“They? Are you saying  you ae not interested in seeing to my comforts, Mistress Sepora?“

Tuo tarpu Sepora skiriasi nuo Tariko ganėtinai stipriai. Kol Tarikas daugiau pasikliauna logika ir yra atsargesnis, mergina yra valdoma emocijų ir yra drąsi. Pati autorė prisipažįsta, kad norėtų būti tokia, kaip jos sukurta veikėja. Kol Tarikas man atrodė įdomus personažas, Sepora kažkuo labai neišsiskyrė nuo kitų veikėjų jaunimo literatūroje, nors be abejonės, ji turėjo ryškią ir gerai sukurtą asmenybę, tačiau panašių personažų į Seporą galima rasti kiekvienoje knygoje. Taigi, ji man nepasirodė kažkuo ypatinga.

Be Tariko man labai patiko dar vienas personažas – Tariko jaunesnis brolis Setas, kuris, nors ir yra jaunesnis už brolį keliais metais (Tarikui apie aštuoniolika metų), jis yra tikras mergišius ir atsipūtėlis. Setas istorijai suteikė savito žavesio ir prasklaidydavo istorijoje tvyrančią įtampą. Kitaip tariant, jis leisdavo atsikvėpti ir pralinksmėti, kadangi tikrai, su kiekvienu skyriumi istorijoje įtampa nejučiomis auga. Abu jaunuoliai turi ką slėpti, užima aukštas pozicijas visuomenėje (faraonas ir princesė), jie įsimyli vienas kitą ir…. jų karalystės yra priešai.

Įtampos tikrai nemažai.

“Sethos, do come in,“ he says dryly. “The Mistress Sepora and I were only discussing the fate of the kingdom.Would you care to join us?“
Sethos strides to Sepora and takes her hand in his. Tarik tries not to grimace. “Mistress Sepora, it is, of course, a pleasure to meet you. Are you one of His Majesty’s new advisers, then?“ <…>
“Sepora ir your girft to me, brother. She didn’t want to reside to the harem, however, so i gave her to Rashidi as an attendant.“
“You gave her to Rashidi?“ Sethos says, incredulous. “Did it occur to you that I would have taken her? Pride of the pyramids, Tarik, look at her.“
“I was not aware you required an attendant at the Lyceum.“ <…>
“An attendant? Well, that’s one way of putting it, I suppose-“

Tačiau neslėpsiu, man patiko istorijos vidurys ir pabaiga, kuri baigėsi taip, kad norėjosi klykti (kodėl dabar turėsiu taip ilgai laukti sekančios dalies?) tačiau man nepatiko pradžia, kuri buvo labai lėta ir todėl ganėtinai nuobodi. Autorė truputį persistengė su ta ilga įžanga. Kelis kartus netgi norėsi numesti knygą, tačiau priverčiau save nepasiduoti, kadangi perskaičiau anotaciją ir ji žadėjo nemažai įdomių dalykų. Taigi, skaičiau ir vėliau džiaugiausi, kad man pavyko įveikti tą siaubingai lėtą pradžią. Žinoma, gal ji jums pasirodys įdomi: mergina mėgina pasprukti nuo savo tirono tėvo, o vaikinas susigaudyti savo naujoje faraono rolėje, tačiau tikras įdomumas atsiranda, kai šie personažai susitinka.

Pasidomėdama kitų nuomonėmis apie šią knygą, atradau, kad ne man vienai iš tikrųjų knygos pradžia buvo kietas riešutėlis. Buvo skaitytojų, kurie būtent dėl pradžios neįveikė pačios knygos. Gaila, kad autorė nusprendė taip pradėti savo istoriją.

Pati istorija yra pasakojama iš dviejų perspektyvų: Seporos ir Tariko. Šis pasirinkimas yra ganėtinai populiarus jaunimo literatūroje. Taigi, taip iš tikrųjų buvo galima susipažinti neblogai ne tik su pačiais veikėjais, tačiau ir iš jų perspektyvos regėti, kas iš tikrųjų vyksta Anna Banks sukurtame pasaulyje.

Kitas įdomus dalykas yra susijęs su padarais šioje knygoje. Autorė sukuria savas būtybes, prie kurių aprašymų praleidau nemažai laiko mėgindama iš tikrųjų įsivaizduoti, kaip tie padarai atrodo. Dažniausiai minimas buvo Serubel. Iš visų aprašymų įsivaizdavau tą padarą kaip didelę gyvatę su sparnais 😀 Taip pat Sepora gali pagaminti Spektoriumą, kuris lyg vėliau yra kažkaip prisidėjęs prie paslaptingos ligos bei paliečia truputį priklausomybės nuo kažko problemą. Nežinau, ar autorė specialiai čia paslėpė Easter egg, o gal taip paprasčiausiai savaime išėjo, tačiau ši detalė istorijoje man patiko.

Pati siužeto linija istorijoje nėra kažkuo nauja ar labai jau neįprasta. Autorė pasinaudojo paprastais, tačiau veiksmingais siužeto vingiais, kurie skaitytojams, atrodo, kad niekad neatsibos t.y. du skirtingi karališkos šeimos atstovai, jie yra priešai vienas kitam, jie susitinka ir jie įsimyli vienas kitą. Šioji istorija skiriasi nuo kitų tik savo pasauliu, įvykiais ir mitologija.

Taigi, bendrai viską aprėpus, istorija yra įdomi ir patiks tiems, kam patinka romantika ir fantastiniai pasauliai, tačiau nerekomenduoju šios knygos skaityti tiems, kuriems prieš tai paminėtas siužeto šablonas yra neįdomus ir jau atsibodęs.


keturi permatomas

kitty

Reklama

6 thoughts on “Nemesis – Anna Banks (knyga)

 1. Na, skaitant komentarus susidaro įspūdis kad pagrindinis veikėjas – savotiškas tironas, kuriam įdomi tik jo nuomonė ir reikia paklusnios avelės, kuriai jis galėtų nurodynėti ką daryti. O ir bendrai moterys parodomos kaip neturinčios jokių teisių 🙂

  Patinka

  1. Jeigu manęs atmintis neapgauna, tai taip, ten vyriškiai yra valdžia, o moterys turi paklusti. Bet ten yra taip dėl sukurtos mitologijos.

   Patinka

 2. Paskaičiau knygos Of Poseidon (The Syrena Legacy #1) komentarus Goodreads’e. O jetau kaip prisijuokiau, negi tos knygos tikrai TOKIOS kaip aprašyta, negaliu patikėti :)))

  Patinka

  1. ką turi omenyje “TOKIOS“?Aš skaičiau dvi šios serijos dalis. Jos nėra įspūdingos, tačiau man pirma tikrai patiko, o antra buvo truputi stabdis.

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.