Šiuolaikinės jaunimo literatūros bruožai


Dirstelėkime į populiarias knygas, kurios gavo tiek daug dėmesio iš skaitytojų, kad kino kompanijos pavertė jas filmais, tam, kad pasižiūrėtumėme, kokie bruožai karaliauja jaunimo literatūroje. Gal šis septynių dažniausiai aptinkamų bruožų sąrašas padės jums geriau sukurti savas istorijas.

Dauguma jaunimo knygose rasite jaunimą, kurie vieni turi išgelbėti pasaulį ar nugalėti piktadarį. To pavyzdys būtų Suzanne Collins “Bado žaidynių“ trilogija.

Kitas bruožas yra meilės trikampiai. Prisipažinkite, dauguma jūsų svajoja ar svajojo (jeigu jau esate pabaigę mokyklą), kad dėl jūsų dėmesio kovotų du patrauklūs vaikinai.  Šį bruožą atstovauja kitą gerai žinoma knygų serija – Stephenie Meyer “Saulėlydžio“ saga.

Kitas bruožas yra distopija. Pirmoji originali distopijos serija, kurioje pristatoma tamsi ateitis ir jaunimas turi kovoti kartu su suaugusiais, kad išgelbėtų žmonija, yra “Bado žaidynės“. Veronica Roth su savo “Divergentės“ serija tai tik pratęsia.

Kitas bruožas – paranormalios istorijos. Vampyrai, vilkolakiai, undines, zombiai, fėjos ir raganos – šie sutvėrimai seniai įleidę šaknis į jaunimo literatūrą ir neatrodo, kad kada nors bus išrauti. Šiam bruožai atstovja Margaret Stohl ir Kami Garcia knyga “16 mėnulių“, kuri buvo ir ekranizuota.

Gėrio ir blogio kova. Tai yra dar vienas dažnai aptinkamas jaunimo literatūros bruožas. Beje, jaunimo literatūroje ganėtinai lengva padalinti veikėjus į gerus ir blogus. Šiam bruožui atstovauja Cassandra Clare knygos.

Tėvų nebuvimas taip pat labai populiarus išskirtinis jaunimo literatūros bruožas. Tėvai iš istorijos gali būti pašalinami pačiais įvairiausiais būdais: mirtis, liga, dirba kažkur toli arba jie paprasčiausiai yra pasyvūs personažai. J. K. Rowling knygose apie Harį Poterį, kuriame pagrindinis personažas, deja, neturi tėvų.

Ir pabaigai… Veikėjai atranda savo gebėjimus. Viskas yra gerai iki vienos dienos, kai staiga pabudęs suvoki, kad turi kažką ypatingo. Šį bruožą lengviausia pabrėžti fantastinėse ir paranormaliuose knygose, tačiau jį galima aptikti ir realistinėse. Tačiau šį kartą šį bruožą atstovauja Rick Riordan knygų serija apie Persį Džeksoną.

kitty

Reklama

One thought on “Šiuolaikinės jaunimo literatūros bruožai

  1. Labai patiko, gaila kad taip mažai pavyzdžių. Mėgstamas knygas galima prisimint ir prisimint ilgiausiais sąrašais.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.