9 priežastys, kodėl skaityti jaunimo knygas yra gerai


Vis girdime, kad vis daugiau suaugusiųjų skaito jaunimo knygas, ir kaip tai įtakoja leidybą. Kodėl suaugusieji turėtų prisijungti prie šiai amžiaus grupei skirtų knygų gerbėjų? Yra 9 labai geros priežastys.1

  1. Puslapių vertikės.

Suaugusieji dažnai ieško įtraukiančių knygų, kurios išlaiko prikaustytus prie skaitomų puslapių. Jaunimo knygos tokios ir yra. Viena tokių? Na, kad ir Sabaa Tahir „Žarija pelenuose“.

  1. Mažesnė apimtis.

 raktasŽinoma, jaunimo literatūros knygos yra įvairių apimčių (matėte Mats Strandberg, Sara B. Elfgren „Raktą“?) tačiau įprastai jos yra trumpesnės, nei suaugusiems skirtos grožinės literatūros knygos, kas suteikia galimybę perskaityti visą istoriją per savaitgalį tuo pačiu atrandant laiko padrybsoti prie televizoriaus, kažkur išeiti ar skirti laiko kitiems pasilinksminimams. Trumpesnės knygos taip pat labai tinka knygų klubams, kuriuose dalyvauja užsiėmę dirbantys žmonės.

  1. Mažesnė kaina.

3Galbūt dėl priežasties nr. 2 , o gal ir dėl to, kad paaugliai ne visada turi tiek pat pinigų kaip suaugusysis, ketinantis pirkti knygą. Žinoma, peržvelgus knygų kainas galima suabejoti šiuo punktu, bet galima rasti tikrai prieinamų knygų, kad ir „Viskas, viskas“.

  1. Stiprūs balsai.

Jaunimo literatūra dažnai rašoma iš pirmo asmens perspektyvos – ne visada, žinoma – kas reiškia, kad šiame žanre rasite stiprių balsų.

  1. Formuojamos istorijos.

Jaunimo (ir vaikų) knygos mus formuoja. Šios knygos suaugusiuosius grąžina į praeitį, prie savo jaunesniojo aš, vaikiškų draugysčių, mokyklinių baimių ir pirmųjų meilių.

  1. Literatūros šedevrai.

4Jaunimo literatūra kartais nuvertinama, nors šis žanras tikrai turi literatūrinių šedevrų, kaip Jandy Nelson „Padovanosiu tau saulę“ ar Patrick Ness „Septynios minutės po vidurnakčio“.

  1. Žanrai

5Suaugusiųjų literatūroje paslaptys, fantastika, mokslinė fantastika ir romantika knygynuose yra išskirti į atskiras sekcijas ir skaitytojai dažnai būna susitelkę tik ties tam tikru konkrečiu žanru neišlipant iš mėgiamų knygų rėmų. Jaunimo literatūroje šie žanrai (beveik) yra sustatyti į vieną lentyną, suteikiant jiems vienodas galimybes. Tiek daug romanų yra kelių žanrų kombinacijos ignoruojant kategorijų laikymąsi (kad ir Laini Taylor „Kaulų ir dūmų duktė)“.

  1. Naujovės.

6Dažnai vaikų literatūra yra laikoma suaugusiųjų literatūros dariniu, tačiau tai yra visiška netiesa. Vaikų literatūra yra tikrų tikriausi pionieriai, kalbant apie niekada iki šiol neleistą literatūrą suaugusiesiems ar vaikams. Jas rašo patys paaugliai apie save, apie sudėtingas problemas, kaip pavyzdžiui homoseksualumą ar translytiškumą. Atsiradus wattpad labai išpopuliarėjo vadinamieji „fanfiction“, kaip pavyzdžiui Anna Todd „After“ knygos, kurias įkvėpė „One Direction“ grupė.

  1. Truputis vilties.

Atraskite visas jaunimo literatūros knygas, kurių turinį sudaro ne tik linksmi išdykavimai. Čia rasite ir sunkias temas, seksualių scenų, gilių minčių, kurias dažnai lydi truputis vilties. Ir kam nereikia savo gyvenime nors trupučio vilties?

egliosha logo

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.