Confess – Colleen Hoover (knyga)


Būdama dvidešimt vienų metų, Oburn Ryd jau prarado viską, kas jai svarbiausia. Stengdamasi atstatyti sugriautą gyvenimą, ji kovoja už savo tikslą ir tiesiog negali suklysti. Tačiau, kai ieškodama darbo ji įžengia į menų studiją Dalase, visiškai nesitiki smarkiai susižavėti paslaptingu čia dirbančiu menininku Ouvenu Džentriu.
Šį kartą Oburn pasinaudoja galimybe ir pasiduoda savo širdies balsui, tačiau netrukus sužino, kad Ouvenas slepia didelę paslaptį. Jo praeitis grasina sunaikinti viską, kas svarbu Oburn, ir vienintelė išeitis vėl grįžti į vėžes – tai pašalinti Ouveną iš savo gyvenimo.
Kad išsaugotų jų santykius, Ouvenui tereikia tik prisipažinti. Tačiau šiuo atveju prisipažinimas gali viską sunaikinti labiau, negu nuodėmės.


Pagrindinė informacija

Kalba: anglų kalba
Išleidimo metai: 2015
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: nėra
Patartinas amžius: 14+
Žanras/ tipas: new adult, drama, romantinis
Mitinės būtybės/padarai/galios: nėra
Veiksmo laikas: šių dienų pasaulis
Puslapių skaičius: 306
Pasakotojas: pirmasis asmuo (dvi perspektyvos)
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.colleenhoover.com


Įsivaizduokite.
Po ilgos dienos dirbant ar mokantis vakare pagaliau randate laiko sau, išsiverdate arbatos ir dviese jaukiai įsitaisote mėgstamiausiame namų kampelyje. Tik Jūs ir knyga. Kad ši šventa skaitymo valandėlė nebūtų barbariškai nutraukta, visiems namiškiams griežtai liepiate bent kuriam laikui palikti Jus ramybėje.
Dabar Jūs skaitysite.
O po keliolikos minučių, perskaičius vos keletą puslapių, Jūs įsikniaubusi(-ęs) į pagalvę jau nenumaldomai raudate, nes ta žiauri ir negailestinga autorė Colleen Hoover ir vėl sudaužė Jums širdį.

Neskaitykite šitos knygos. Aš Jums rimtai sakau. Kam Jums dar viena širdį virpinančia romantika persunkta istorija apie tikrą, bet kokius likimo smūgius atlaikančią meilę? Kam Jums dar viena nepaprastai įtraukianti knyga apie aukojimąsi ir kovą dėl to, kas svarbiausia? Kam?
Gerai jau, gerai. Jūs, aišku, supratote, kad čia buvo ironija ir retoriniai klausimai.

Pirmasis skyrius parašytas iš dvidešimt vienų dar neturinčios merginos Oburn perspektyvos. Veiksmas vyksta po šešerių metų nuo tos graudžiosios scenos prologe, kurioje… nedidelis gadintojas (užveskite pelę).

Mes, skaitytojai, iš karto įmetami į neatsakytų klausimų liūną. Kodėl Oburn samdosi advokatą? Kodėl ji atsikraustė į miestą, iš kurio, akivaizdu, jai norisi kuo greičiau ištrūkti?

Žingsniuodama to nekenčiamo miesto gatve ir galvodama, kaip kiekvieną vakarą grįžusi iš darbo kirpykloje, ji verkia (kodėl? tęsinys skaičiusiems gadintoją), Oburn atkreipia dėmesį į darbo skelbimą ant vieno namo durų. Kadangi nusimato nemažos išlaidos advokatui, ji sustoja ir geriau įsižiūri į tą pastatą.

CONFESS
That‘s all the sign says. The name leads me to believe it might be a church, but that thought is quickly dismissed when I take a closer look at the glass windows lining the front of the building. They are covered with small scraps of paper in various shapes and sizes, concealing views into the building, removing any hope of taking a peek inside. The scraps of paper are all marked with words and phrases, written in different handwriting. I take a step closer and read a few of them.

Every day I‘m grateful that my husband and his brother look exactly alike. It means there‘s less of a chance that my husband will find out that our son isn‘t his.

I clutch my hand to my heart. What the hell is this?

 Ir… taip, čia Oburn sutinka antrąjį pagrindinį istorijos veikėją – Ouveną. Jis (žinoma) yra labai išvaizdus ir žavus vaikinas, iš karto krintantis į akį. Iš pradžių nelabai aišku, kokiam darbui jam reikia darbuotojo, ir žengdama paskui nepažįstamąjį mergina pati puikiai supranta, kaip kvailai elgiasi.

The door closes behind us, blocking off all the natural lightning in the room. That wouldn‘t be a bad thing if there were interior lights on, but there aren‘t.

Negana tokios šiurpios mistinės pradžios, paaiškėjus, kad ji atsidūrė visai nekaltai atrodančioje meno galerijoje, vaikinas ir toliau kažkur skuba ir nė nepaaiškinęs, koks laukia darbas, pradeda uždavinėti keistus klausimus:

“What size are you?”

He makes his way across the expansive room, toward the hallway. I still don’t know why I’m here, but the fact that he’s asking me what size I am has me a little more concerned than I was just two minutes ago. Is he wondering what size coffin I’ll fit in? How to size the handcuffs?

Tiesa, netrukus Oburn priremia jį prie sienos ir priverčia suteikti daugiau informacijos.

Kai jau atrodo, kad žinome daugmaž viską, ką mums pradžiai reikia žinoti apie Ouveną, antras skyrius (iš jo perspektyvos) numeta dar vieną mini bombikę.

Skaitytojams lemta sužinoti tai, apie ką Oburn nė nenutuokia: Ouvenas ją jau pažįsta. Štai taip.

She‘s here. Right here, standing in my studio, staring at my art. I never thought I‘d see her again.

Tiems, kas skaitydami mėgsta pabūti detektyvais, ši knyga puikiai tiks, nes atskiras dėlionės detales galėsite dėlioti iki pat pabaigos. Kai jau atrodo, kad išsiaiškinai didžiąją dalį lygties nežinomųjų, ima ir netikėtai išlenda dar kas nors sudrebinantis pasaulį. Galiu prisiekti visomis savo perskaitytomis knygomis, kad ši CoHo istorija neleis užmigti ne tik skaitant, bet dar ir ilgai po to.

Kam atrodo, kad pateikiau dar nepakankamai intriguojančių paslapčių? Jūs galite perskaityti šešto skyriaus pradžią.

Daugiau kalbant apie pačius veikėjus, ne tik apie įvykių ir paslapčių tinklus, į kuriuos jie įvelti, noriu pagirti autorę, kuri sukūrė išties stiprią, protingą ir ryžtingą pagrindinę veikėją, kuri, kitaip nei dauguma romantinių knygų merginų, netrypčioja vietoje, o ima ir daro tai, kas reikia.

I met this really great guy three weeks ago. He taught me how to dance, reminded me of what it feels like to flirt, walked me home, made me smile, and then YOU’RE AN ASSHOLE, OWEN!

Stiprybės Oburn tikrai reikia bendraujant ir su Lidija, asmenybe, kurios rolės atskleidimas būtų didžiulis gadintojas. Pasakysiu tik tiek, kad kiekvieną kartą Lidijai pasirodžius scenoje, norėjau pasmaugti ją savo pačios rankomis. Rimtai, kaip galima sukurti toooookį erzinantį veikėją? Nors tikrai manau, kad ne vienas iš jūsų pažįstate tokių žmonių ir realybėje. Tad vien dėl scenų su Lidija primygtinai rekomenduoju po ranka turėti kokį nedūžtantį daiktą, ant kurio galėtumėte išlieti pyktį.

Ouvenas, kaip ir priklauso pagrindiniam istorijos vaikinui, yra nepaprastai žavus, seksualus, atidus, dėmesingas, romantiškas ir supratingas, taip pat su nemaža pavojingumo ir paslapties skraiste. Tačiau prislėgtas nepalankių aplinkybių, jis tiesiog nebežino, kaip elgtis, jis nori viso ko geriausio Oburn, tačiau, kaip būna visose romantinėse istorijose, jeigu blogai vienam, tai nebus laimės ir kitam.

“Sometimes we don’t get second chances, Owen. Sometimes things just end.”
He winces. “We didn’t even get a first chance.”

Visgi mano mėgstamiausio veikėjo titulas šįkart atitenka Oburn ,,buto draugei“ ir bendradarbei Emorei. Ji tik dar kartą įrodo, kad Colleen Hoover yra profesionali rašytoja, nepatinginti sukurti charizmatiškų šalutinių veikėjų.

“Take care of her,” she says. “I’m giving her a secret phrase to use if she needs to call me for help. And if she doesn’t call me at midnight to let me know she’s home safe, I’m calling the police and reporting her murder.”

Nothing But Blues

Paskutinis dalykas, kurį noriu aptarti, yra vienas ryškiausių, svarbiausių ir išskirtiniausių knygos akcentų – Ouveno paveikslai ir prisipažinimai. Paveikslai, žinoma, iš tikrųjų nėra knygos veikėjo, o CoHo draugo Danny O‘Connor. Atkreipkite dėmesį, kad visi šokiruojantys prisipažinimai yra tikri, anonimiškai atsiųsti skaitytojų. (Autorė teigia, kad tinklalapio postsecret.com rašydama knygą nežinojo, tad jis kaip ir nesusijęs su kūriniu, bet vis tiek verta jame apsilankyti.)

Jeigu itin išrankiems skaitytojams jautri ir įtraukianti meilės (ir ne tik) istorija bei veikėjų praeities ir vidinės problemos sudaro banalios knygos įvaizdį, tai šis akcentas – prisipažinimai – turėtų jį pataisyti.

You Don’t Exist, God. And If You Do, You Should Be Ashamed

O galbūt Jūs bijote, kad po galingos ir intriguojančios pradžios knygos pabaiga bus lėkšta ir išsisėmusi? Jeigu man reiktų sudaryti istorijų su labiausiai nustebinusiomis ir širdį bei sielą paveikusiomis pabaigomis sąrašą, “Confess”, be abejonės, pakliūtų į pirmąjį dešimtuką. Pabaigoje likau žiopčioti kaip į krantą išmesta žuvis. CoHo ir vėl tobulai atliko savo darbą, nuo pirmo iki paskutinio sakinio.

Apie autorę.

  • New York Times bestselerių autorė, parašiusi jau šešiolika knygų.
  • Išgarsėjo 2011 m., savo pirmąją knygą “Slammed“ (,“Slemas“) savarankiškai publikavusi elektroninėje erdvėje.
  • Savo tinklalapyje (colleenhoover.com) rašo įdomius straipsnius įvairiomis temomis.
  • Gyvena Teksase, turi vyrą ir tris sūnus, kurie neskaito jos knygų. Vienas iš sūnų pareiškė, kad mamos knygose per mažai drakonų ir zombių.

penki

panele smilga

Reklama

5 thoughts on “Confess – Colleen Hoover (knyga)

  1. Atsiprašau, panelė, bet aš tavęs nekenčiu. Kaip dabar atsispirt tokiai knygai???? Niekaip… einu ieškot iš kur parsisiust.

    Patinka

  2. Jei neklystu, pagal šią knygą prasidėjo serialas, taip? Bent jau rusų soc.tinkle mačiau kažkokį aptarinėjimą.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s