Patarimų ir pastebėjimų rinkinys rašantiems


Kaip ir kiekvieną pirmadienį, pakalbėkime vėl apie rašymą. Šiandieną nusprendžiau jums pateikti koncentruotą dozę pačių įvairiausių patarimų ir pastebėjimų, kuriuos radau skaitydama knygas ir straipsnius. Nieko per daug nelaukdami pradėkime.

Rašydami istoriją turite iškart nuspręsti, kas jums bus svarbiau: veiksmas ar veikėjų asmenybės kūrimas bei gilinimas. Tai yra svarbu, kadangi, kad ir kaip būtų gaila, abiejų dalykų negali vienu metu turėti tolygiai. Taigi, jeigu nusprendžiate, kad jums svarbiau veiksmas ir įtampa, stenkitės kuo mažiau pateikti papildomos informacijos apie veikėjus, nes juk jūsų istorijoje svarbūs yra įvykiai, o ne veikėjų pomėgiai. Jeigu nusprendžiate, kad veiksmas ir įtampa jums nėra prioritetas, ir jums įdomiau panaršyti po veikėjų galvas, tada jūsų istorijoje bus daugiau detalių apie veikėjus ir mažiau veiksmo. Trumpai tariant:

veikėjų kūrimas ir jų asmenybių gilinimas = mažiau veiksmo ir siužeto

daugiau siužeto ir veiksmo = mažiau veikėjų kūrimo ir jų asmenybių gilinimo


Prisiminkite, kad jūsų istorijose veikėjai turi būti aktyvūs. jeigu veikėjai nieko nedarys, istorija virs statiška ir neįdomia.


Savo fantastinės istorijos pradžioje stenkitės neįsijausti su pasaulio pristatymu. Suteikite pagrindines, reikalingas žinias, kurias skaitytojas turi žinoti, kad bent truputį galėtų suvokti, kas čia vyksta. Tada palaipsniui su kiekvienu puslapiu galite pateikti daugiau informacijos, bet nieku gyvu nebrukite jos didžiuliais blokais (ar netgi puslapiais), nes taip atimate norą skaitytojui skaityti jūsų kūrinį.


Būkite atsargūs su etikečių klijavimu ant veikėjų kaktų. Istorijose nėra nei geriečių, nei blogiečių. Juk žmogus negali būti visiškai toks ar anoks. Tas pats ir istorijose. Visados tai atsiminkite rašydami, kadangi tai padės jums sukurti įtikinamus personažus, kurie patiks ir jums, ir jūsų skaitytojams.


Veikėjai, kuriuos parinksite kautis tarpusavyje,  turi būti stiprūs ir lygiaverčiai varžovai.


Svarbu atsiminti, kad pagrindinis jūsų personažas turi būti istorijos pabaigoje kitoks nei buvo pradžioje, t.y., jis turi pasikeisti. Būtent dėl šio pasikeitimo skaitytojai dažnai ir ima knygas į rankas.


Patariama visad susikurti kokį nors tikslą, siekį ar įvykį skyriuje ar visoje istorijoje. Tai jums gali nemažai padėti sukurti istorijoje struktūrą ir žinoti, link kur juda jūsų siužetas.


Prisiminkite, kad ne visos istorijos turi baigtis laimingai. Jūs galite savo istoriją užbaigti ir tragiškai. Neretai skaitytojai šias knygas atsimena geriau nei tas, kuriose viskas baigėsi laimingai.


Istorijoje aprašoma veikėjo kelionė (pasikeitimas) įgyja pabaigą tik tada, kai  veikėjas pasaulį pradeda regėti kitaip, kai visi klausimai, kuriuos jis kėlė pradžioje, yra atsakomi, o visi turėti troškimai – patenkinti.

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.