Ką turėtumėte žinoti apie… rašytoją Sarah J. Maas


Gimimo data: 1986 m. kovo 5 d.
Zodiako ženklas: žuvys
Išsilavinimas: 2008 m. baigė Hamilton koledžą, kuriame įgijo kūrybinio rašymo bei gretutinių religijų studijų  diplomą.
Šiuo metu gyvena: Amerikoje, Pensilvanijos valstijoje kartu su vyru ir šunimi.
Mėgstamiausi “Disney“ animaciniai filmai: “Gražuolė ir Pabaisa“, “Undinėlė“ ir “Miegančioji Gražuolė“.
Vienas dalykas, be kurio ji negali gyventi: savo šuns Annie arba savo geriausios draugės Susan Dennard (vyras ir taip žino, kad autorė jį myli).

Kas galėtų suvaidinti Jus filme apie Jūsų gyvenimą? 
Ne kartą esu girdėjusi, kad esu panaši į  Jennifer Lawrence (tik truputį), taigi… ji galėtų mane suvaidinti. Tik tarp kitko, manau, kad ji yra tokia pat keista/ paprasta/ moksliukė, kaip ir aš.

Ar nuo pat pradžių žinojote, kad rašysite populiarios pasakos perpasakojimą, ar kad iš viso šioji istorija bus kažkokios pasakos perpasakojimas? 
Kai sugalvojau idėją šiai knygai, nežinojau, kad ji bus “Gražuolės ir Pabaisos“ perpasakojimas tol, kol nepradėjau mintyse visko įsivaizduoti. Turiu omenyje, nebuvo taip, kad nebuvo taip, kad imčiau ir atsisėsčiau sakydama, kad dabar parašysiu “Gražuolės ir Pabaisos“ pasakos perpasakojimą ir iš to padarysiu knygą. Ne, tiesiog veikėjai ir pasaulis patys atėjo pas mane ir tik tada suvokiau, kad galiu pridėti šios pasakos detalių į istoriją. Kas dar geriau, galiu pridėti ir kitų pasakų detalių taip pat. Taigi, “Užkerėtas dvaras“ nėra visiškai kokios nors tam tikros pasakos perpasakojimas. Tai daugiau originali fantastinė istorija įkvėpta pasakų ir legendų.

Kas buvo tie pagrindiniai įtaką darantys asmenys ar daiktai, kuriant naują knygų seriją?
Na, knyga buvo įkvėpta vienos dainos iš The Princess Mononoke garso takelio. Išgirdau dainą ir iškart įsivaizdavau medžiotoją, žygiuojančią apsnigtame miške, ieškančios grobio pamaitinti savo išbadėjusią šeimą. Greitai suvokiau, kad šioji mintis puikiai tiktų perpasakoti tris gerai žinomas pasakas: “Gražuolė ir Pabaisa“, “East of the Sun and West of the Moon“ bei “Tam Lin“. Taigi, pasinaudojau pasakų elementais kaip įkvėpimu, nors iš tikrųjų manau, kad “Užkerėtas dvaras“ yra originali fantastinė istorija su išbarstytomis pasakų užuominomis.

Koks yra Jūsų mėgstamiausias skyrius/ vieta “Užkerėtame dvare“? 
Feirės kova su Midengardu. Tą sceną rašiau, kai mane užplūdo stiprus įkvėpimas, ir ji praktiškai yra išlikusi rankraštyje nekoreguota (o tai yra labai, labai retas atvejis, kadangi tai, ką parašau, vis taisau ir perrašau). Tačiau kažkokiu būdu tą vietą gerai parašiau iš pirmo karto ir… ji tiesiog galinga.

Egzistuoja  pačių įvairiausių laumių (fėjų) mitologijų versijų. Kurią panaudojote savo istorijai?
Mano fėjos paimtos tarsi iš visur. Aš naudojausi airių/anglų/škotų mitologijų, tačiau taip pat pasisėmiau minčių ir iš kitų kultūrų, pavyzdžiui, naga paimta iš hindu mitologijos. Kurdama “Užkerėto dvaro“  pasaulį nenorėjau naudotis tik viena mitologija, todėl istorijoje atsiradę padarai yra paimti iš visur, ir tokie, kurie mane pačią baugina. Šis mano pasirinkimas man davė labai gerą galimybę daryti ką tik noriu su Pritianu ir jo gyventojais.

O dabar, kalbant apie pikantiškas vietą istorijoje, kaip manote, kokią sceną yra karščiausia parašyti?
O, Dieve. Koks sunkus klausimas… (*kiek sutrikęs akies mirktelėjimas*). Manyčiau, kad pati karščiausios vietos yra tos, kuriose emocinės ir fizinės veikėjų arkos tvirtai susipina viena su kita. Asmeniškai man, karščiausios scenos dažniausiai yra tas pirmasis bučinys. Feirės ir Tamlino pirmasis bučinys vis dar priverčia mane apsiverkti kiekvieną kartą, kai skaitau šią vietą, galbūt todėl, kadangi joje yra pagauta ne tik abiejų veikėjų fizinė trauka, tačiau ir pačios Feirės gijimas ir augimas kaip asmenybės.

Jeigu galėtumėte praleisti vieną naktį su bet kuriuo “Užkerėto dvaro“ veikėju, kurį pasirinktumėte, ir ką jūs veiktumėte?
Hmmm, Risandą. Be abejonių. O ką su juo veikčiau… Esu ištekėjusi moteris. Tačiau… žinot. Tai Risandas. Taigi… *nekaltai nusišypso*

Autorės vetuvės

Ar žinote, kuria linkme juda istorija? Ar yra kokių nors dalykų, kuriuos norite įterpti į istoriją, o gal leidžiate pačiai istorijai Jus nuvesti ten, kur šiai tą akimirką reikia?
Ak, taip. “Užkerėtame dvare“ yra išmėtyta pačių įvairiausių užuominų, kur link keliauja serija, taigi, su nekantrumu laukiu pasižiūrėti, ar skaitytojai jas pastebės! Tačiau taip, mintyse jau turiu susikūrusi pabaigą ir žinau visus pagrindinius įvykius. Tačiau kartu man patinka stebėti, kur istorija mane nuneš, kai ją rašau. Taigi, gal kai rašysiu trečios dalies rankraštį, ji mane nustebins. Pagyvensim, pamatysim!

Klausimai su atsakymais yra paimti ir išversti iš:

Autorės knyga Lietuvoje (2016)

uzkeretas-dvaras

kitty

Reklama

2 thoughts on “Ką turėtumėte žinoti apie… rašytoją Sarah J. Maas

  1. Ahh greičiau antrą dalį pas mus leistų… Jau nebegaliu ištverti 😀 Nors tai tikriausiai užtruks ilgai, bent jau matant kokia storulė yra 2 dalis originalia kalba xd
    Ir įdomu, gal ir Throne of Glass pradės Lietuvoj leisti? Nes kažkaip neseniai užtikau kažkokiam autorės puslapyje, kad leidykla Alma littera yra nusipirkusi leidybos teises ar kažkas panašaus 😀

    Patinka

    1. apie “Throne of glass“ nieko nežinau. Reiks pasiklausti. Bet jeigu ir šią seriją leis… Būtų super!

      Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s