Panelės Peregrinės ypatingų vaikų namai (filmas)


Ramson Riggs su žmona Tahereh Mafi
Ramson Riggs su žmona Tahereh Mafi

PERSPĖJIMAS: įraše galite rasti spoilerių.

Ar esate pasiruošę palikti jums gerai žinomą pasaulį ir susipažinti su naujuoju, egzistuojančiu kartu su mūsiškiu? Jeigu taip, sveiki atvykę į “Panelės Peregrimės ypatingų vaikų namus“.

Šis filmas yra sukurtas pagal to paties pavadinimo knygą, kurią parašė Ramson Riggs. Knyga iškart susilaukė nemažai dėmesio ir pakerėjo jos skaitytojus ne tik įdomia istorija, tačiau ir senomis nuotraukomis, kurios buvo įterptos į pasakojimą ir iliustravo jį. Pirmoji knyga serijoje pasirodė 2011 m. antroji – 2015 m., o trečioji – 2015 metais. 2016 m. mes sulaukėme ir filmo, sukurto pagal pirmą dalį.

Pačios knygos ekranizavimo teisės buvo įsigytos 20th Centry Fox kino kompanijos 2011 m. gegužės 17 d.  Filmą režisavo Tim Burton, o scenarijų sukūrė Jane Goldman. Filme vaidina garsūs aktoriai: Samuel L. Jackson, Eva Green ir Asa Butterfield. Tačiau filme galime rasti ir nemažai naujų talentų, kurie yra tarsi savotiška atgaiva nuo filmuose vis šmėkščiojančių tų pačių veidų.

Filmavimo darbai buvo pradėti 2015 m. vasarį Londone ir Tampa Bay Area. Filmo premjera įvyko 2016 m. rugsėjo 25 d. Filmas uždirbo 253 milijonus dolerių, o biudžetas filmo kūrimui buvo 110 milijonų dolerių.

O dabar pakalbėkime apie filmą. Laukiau nesulaukiau, kada turėsiu galimybę pažiūrėti šią kino juostą. Man buvo įdomu, ką garsusis Tim Burton padarė su šia istorija, juk visi jo režisuoti filmai turi kažką įdomaus ir netradiciško. Tiesą pasakius, sunku būtų įsivaizduoti, kas galėtų Ramsom Riggs istoriją perteikti geriau nei pats Tim Burton. Tai buvo dar viena priežastis, kodėl tryškau nekantrumu išvysti filmą. Juk anonsai žadėjo tikrai neblogus specialiuosius efektus ir istoriją.

O apie ką yra filmas? Jis pasakoja apie paauglį Džeikobą, kuriam sunku susitaikyti su senelio mirtimi, kuris jam vaikystėje pasakojo neįtikėtinas istorijas apie ypatingus vaikus su įvairiomis galiomis. Tačiau, pasirodo, senelio pasakojimai nėra pasakos ir tai, ką jis vaikinui pasakojo yra tikra, ir pats Džeikobas nėra paprastas žmogus.

Neslėpsiu, buvo keista regėti viską ne žodžių, o paveiksliukų pavidale ir girdėti žmonių balsus ir skambančią muziką fone, tačiau kartu buvo nepaprasta ir smagu. Dauguma dalykų iš knygos buvo išsaugota, kaip pavyzdžiui pati knygos pradžia, tačiau buvo dalykų, kurie buvo pakeisti. Viena iš ryškiausių yra sukeistų personažų galios, kurios truputį paįvairino istoriją.

Tas, kas neskaitė knygų ir nežino jų siužeto, galės paprakaituoti, mėgindami suvokti, kas čia piktadarys. Filme bus mėginama jiems įpiršti klaidingas mintis apie blogiečius. Netgi pati, žinodama, kad tas personažas nėra piktadarys, sunerimau. Pradėjau abejoti savo atmintimi ir galvoti, kad gal buvo nuspręsta padaryti dar vieną didelį nukrypimą nuo originalios istorijos? Atsakymą į šį klausimą aš jau žinau, o jums teks sužinoti, jeigu dar nežiūrėjote filmo.

Jeigu manęs neapgauna atmintis, pirmoje serijos dalyje nebuvo labai daug linksmų, sarkastiškų  vietų su pagrindiniu istorijos piktadariu, kurį įkūnijo Samuel L. Jackson. Veiksmo, įtampos ir pavojų kupinose scenose jis tiesiog vieno po kito laidė juokelius ir buvo atsipūtęs, tarsi viskas būtų tarsi koks žaidimas. Buvo sunku nesišypsoti ar kartais net garsiai nusijuokti.

Pati įdomiausia man vieta filme buvo skeletų ir pabaisų kova. Tikrai atrodė įspūdingai, kaip vaikai sumanė paversti pabaisas regimas, o vienas iš veikėjų (tas kas skaitė knygas, žinos kuris) privertė skeletus pabusti ir pulti priešus visų šių dienų žmonių akivaizdoje. Bet, kalbant apie įspūdingiausią vietą, tai be abejonės yra ta, kurią buvo galima akies krašteliu išvysti anonsuose – laivo pakilimas iš jūros dugno. Net kvapą užgniaužė šioji scena.

Filme man labai patiko aktorės Eve Green vaidyba. Toji moteris tikrai turi kažką, kas moka patraukti tavo dėmesį ir, mano nuomone, šioji moteris tikrai vaidina nepaprastai. Šiame filme tuo įsitikinau eilinį kartą ir, nors truputį gal ir įsivaizdavau panelę Peregrinę kitaip dėl į knygą įdėtos jos nuotraukos, filmo versijos Peregrinė man patiko žymiai labiau.

Pats filmas baigėsi gerai ir būtent jo pabaiga mane nustebino, pradėjau abejoti, ar lygiai taip pat pasibaigė ir pirma knyga. Reiks greitu metu pasitikrinti. Tačiau, nekreipiant dėmesio į knygą, filmo pabaiga tarsi nepalieka jokios vilties, kad bus tęsiniai; viskas, kas buvo svarbiausia, turi savo pabaigas. Iš vienos pusės tai yra gerai. Juk visi klausimai atsakyti, filmas turi pabaigą, ir žiūrovai gali sau ramiai gyventi. Iš kitos blogai, kai žinai, kad dėl to gal mes neišvysime daugiau filmų, nes  šis kaip ir turi visus atsakymus.

Bet pagyvensime ir pamatysime, ar bus kuriami tęsiniai. Laikau špygas, kad būtų. O jūs?

Bendrai viską apėmus, filmas man patiko ir tikrai nenuvylė. Gal net vietomis pranoko mano turimus lūkesčius. O jūs ar jau matėte šį filmą? Kokios jūsų nuomonės? Kas patiko ir nepatiko? Laukiu komentarų! 😉

Žiūrovų komentarai iš Filmai.in P.S. kalba netaisyta

samuolyte42, 2016.11.09 03:30
Nuotykiu fantastinis filmas 🙂 patiko 🙂 10 balu:) tikrai vertas demesio filmas 🙂

magdelena, 7 Lapkričio 2016
labai puikus filmas ,su fantastikos elementais,kurie prideda filmui idomumo,tai pat vaidinantys aktoriai labai gražūs ir geri 🙂 visai neblogai susižiūrejo 10/10 

saulius478, 7 Lapkričio 2016
Afigienas filmas.patariu ziureti visiems fantastikos megejams ir netik.

Kebabaas, 7 Lapkričio 2016
Filmas labaaai įdomus, tiem kuriem patinka neįprasti dalykai labai patariu pažiūrėti šį filmą. Senai bemačiau tokį gerą filmą, įtraukiantis. 8 10/10

Visos knygos priklausančios serijai

cdb_Ypatingu-vaiku-namai_z1cdb_Kiaurymiu-miestas_z1Sielų biblioteka „Ypatingų vaikų namų“ tęsinys

kitty

Reklama

2 thoughts on “Panelės Peregrinės ypatingų vaikų namai (filmas)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.