November 9 – Colleen Hoover


It took four years for me to fall in love with him. It only took four pages to stop. (liet. Pamilti jį man prireikė ketverių metų. Liautis pakako tik ketverių puslapių.)

Felon sutinka pasisekimo trokštantį rašytoją Beną, kai iki jos numatyto persikraustymo į kitą šalies pusę lieka mažiau nei viena diena. Nelaiku užklupęs susižavėjimas vienas kitu paskatina juos kartu praleisti paskutinę Felon dieną Los Andžele. Pilnas įvykių merginos gyvenimas tampa įkvėpimo šaltiniu Beno romanui. Bėgant laikui jiedu tęsia savo išmėginimų kupinus gyvenimus ir santykius su kitais žmonėmis, tačiau vis susitinka tą pačią kiekvienų metų dieną. Galų gale Felon pradeda abejoti: Benas sako jai tiesą ar tik išgalvoja tobulą realybę vardan savo rašomos knygos sėkmės?


Pagrindinė informacija

Kalba: anglų kalba
Išleidimo metai: 2015
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas: nėra
Patartinas amžius: 14+
Žanras/ tipas: new adult, drama, romantika
Mitinės būtybės/padarai/galios: nėra
Veiksmo laikas: šių dienų pasaulis
Puslapių skaičius: 310
Pasakotojas: pirmasis asmuo (dvi perspektyvos)
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.colleenhoover.com


Pasak Vikipedijos, lapkričio 9-oji yra 313-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 314-a). Vienas iš reikšmingesnių įvykių šią dieną yra Berlyno sienos griuvimas 1989 m., tad lapkričio 9-oji nemažoje dalyje pasaulio šalių minima kaip Laisvės diena. Akivaizdu, kad lapkričio 9-oji kažkuo ypatinga ir vos prieš metus (2015-11-10) pasirodžiusioje Colleen Hoover knygoje “November 9“ (liet. “Lapkričio 9“). Kuo?

O gi tuo, kad visas istorijos veiksmas (t. y., jo ir jos meilės drama) vyksta tik šią vienintelę ir nepakartojamą dieną. Na, su ta “vienintele ir nepakartojama“ gal šiek tiek persistengiau, nes knygoje ši diena pasikartoja net šešis kartus. Tik skirtingais metais – tad nesunku suskaičiuoti, kad knyga apima penkerius metus ir vieną dieną. Taigi, suprantate. Šios knygos struktūra nėra pati įprasčiausia. (Vis dėlto, pripažinkite, būna ir gerokai keistesnių.)

“You were just thinking dirty thoughts.”
“Was not,” I quip.
“Fallon, we’ve been dating for two hours now. I can read you like a book, and right now I do believe that book is full of erotica.”

Ar man patiko ši knyga? Taip, labai! Perskaičiau ją vienu įkvėpimu ir mano širdies ritmas visados lenkė vidutinį (išskyrus tuos atvejus, kai mano vargšė širdis visai sustodavo), tad atsargiai, širdininkai… Kam ją rekomenduočiau? Visiems, pastaruoju metu nepajutusiems alergijos sodriai romantikai, stipriems jausmams, galingiems ir iš proto vedantiems siužeto vingiams bei labai įtaigiam, šmaikščiam ir tiesiog gražiam rašymo stiliui. Nes būtent iš tokių pagrindinių komponentų susideda knyga“November 9″.

Pradžioje situacija tokia: Felon, aštuoniolikmetė pagrindinė knygos veikėja, sėdi kavinėje ir šnekasi su savo tėvu. Iš dialogo daug kas paaiškėja.

1)      Mergina nėra labai laiminga matydama tėvą.

I stab the hollow part of an ice cube with my straw imagining that it‘s his head.

2)      Merginos veidą darko randai, kurie, žinoma, neprideda pasitikėjimo savimi, ir kurie sugriovė jos, kaip aktorės, karjerą.

3)      Felon jau šįvakar išskrenda iš Los Andželo į Niujorką pradėti naujo gyvenimo.

Į vis labiau bekaistantį dukros ginčą su tėvu (ir ką gi tu veiksi Niujorke?) netikėtai įsiterpia neaiškus vaikinas, kuris prisistato kaip Benas, Felon vaikinas. Kad mergina turi vaikiną yra naujiena ne tik jos tėvui, bet ir pačiai merginai.

The guy reaches across the table for my father‘s hand. “I’m Ben,” he says. “Benton James Kessler. Your daughter’s boyfriend.”
Your daughter’s… what?

Taip neįprastai susipažinę,  Benas su Felon nė neketina normaliai tęsti santykių. Merginos mama yra “įkalusi“ dukrai, kad jokie rimti santykiai negalimi iki 23-ejų.

Be to, ji dar tos pačios dienos vakare skrenda gyventi į priešingą šalies pusę, tad viską mesti dėl ką tik sutikto žmogaus būtų kvaila. Bet jausmų užvaldytas Benas išsireikalauja, kad jam būtų suteiktas šansas, ir taip sukuriamas beprotiškas planas: penkerius metus susitikinėti tik lapkričio 9-ąją, o tarp tų susitikimų – jokių kontaktų, jokių susirašinėjimų, nieko!

Dar vienas pažymėtinas dalykas – Benas nori tapti rašytoju, tad jie nusprendžia, jog tai, kas gausis iš jų susitikinėjimų, jis sudės į knygą. Tačiau netrukus tampa akivaizdu, jog toje knygoje yra kažkas daugiau, nes Benas neduoda Felon nė dirstelėti į ją. Intriga, intriga…

It‘s not every day a girl can say she has a genuine work of fiction loosely based on her relationship with the author.

Dramatiška, ar ne? Bet rašytojams tai atleistina 😀

Apskritai, jeigu ieškote romano su stipriu, šiurkščiu, pavojingu, arogantišku ir panašių “vyriškų“ savybių turinčiu veikėju, ši knyga ne Jums. Benas yra vienas romantiškiausių ir emocingiausių vaikinų, kokius tik man teko sutikti skaitant knygas. Bet juk tai nėra blogai, ar ne?

Tačiau Felon išskrenda į Niujorką ir Benui nelieka nieko kita, kaip tik laukti kitų metų. (Gerai, kad mums, skaitytojams, pakanka tik perversti kitą puslapį 😉 )

“I missed you,” he says. “A lot. And screw it if I’m not supposed to admit that, but I tried the whole alpha-male thing for two seconds and I just can’t do it. So you don’t get alpha-Ben today. I’m sorry.”

Visas smagumas, įdomumas ir nervų tampymas yra tame, kad per metus daug kas gali įvykti. Ir patikėkit manimi, ohoho, kiek daug kas įvyksta!

Užuomina nr. 1: Viskas yra ne taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Patarimas: Būkite atidūs smulkmenoms, nes kiekvienoje lapkričio 9-ojoje galite rasti CoHo sukurtos mozaikos, kuri pabaigoje atsiskleidžia visu ryškumu, akmenukų.

Užuomina nr. 2: Galimybė atspėti pabaigą lygi maždaug 0,000000001 %.

Tuos, kuriems dar neteko susidurti su Colleen Hoover kūryba, noriu įspėti, kad ramiai prieš miegą jos knygų nepaskaitysite (nebent esate beširdis žmogus): vakaras pavirs į įtampos kupiną bemiegę naktį. Taip pat nerekomenduojama skaityti knygų su CoHo pavarde prieš svarbius renginius, susitikimus ar egzaminus, nes perskaityta istorija dar kurį laiką nepaleis Jūsų iš savo tvirtų emocinių gniaužtų. Neimkite knygos į rankas ir tada, kai namuose pasibaigusios servetėlių atsargos. Jų gali prireikti tiek liūdesio, tiek ir juoko ašaroms sugerti.

“This book was unique, unexpected, gripping, addictive, a lot of fun, but angsty at times, and also totally swoon-filled and beautiful because the truth is that no person is perfect and even the best of us make mistakes.“ – Aestas Book Blog

Apie autorę.

 • New York Times bestselerių autorė, parašiusi jau šešiolika knygų.
 • Išgarsėjo 2011 m., savo pirmąją knygą “Slammed“ (liet. “Slemas“) savarankiškai publikavusi elektroninėje erdvėje.
 • Savo tinklalapyje (colleenhoover.com) rašo įdomius straipsnius įvairiomis temomis.
 • Gyvena Teksase, turi vyrą ir tris sūnus, kurie neskaito jos knygų. Vienas iš sūnų pareiškė, kad mamos knygose per mažai drakonų ir zombių.

penki

panele smilga

Reklama

3 thoughts on “November 9 – Colleen Hoover

 1. Per 2-3 savaitės perskaičiau 3 Hoover knygas. Pirma buvo – “Ugly love“, po to “November 9“ ir “Maybe someday“.
  “Ugly love“ akivaizdu kad labai patiko, kitaip nebučiau ieškojusi kitų knygų. Bet “Lapkričio 9“ net nežinau, kol skaičiau straipsnį galvojau apie knyga, bandžiau ją prisimint. Keisčiausia kad atsimenu svarbiausius momentus bet ne visą istoriją (nors praėjo tik 1,5 savaitės!!!), atvirai tariant nepamenu konkrečios knygos pabaigos.
  Tad nedarykit mano klaidos, BŪTINAI darykite pertraukas tarp Hoover knygų kad nesugadintumėte nuomones apie jas (nes bent jau man jos identiškos parašymo stiliumi ir vaikinų asmeninėmis problemomis-paslaptimis).

  Apibendrinant – Hoover knygos labai geros kai vartojamos saikingai. Skaitymas iš abiejų lyčių perspektyvos yra nuostabus.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s