Karališka meilė


Nesvarbu, kiek jums bebūtų metų, karališkos meilės istorijos visados trauks ir bus įdomios, o dėl to niekados nepaliks knygų puslapių. Tačiau kokie gi yra pagrindiniai karališkos meilės šablonai, su kuriais autoriai vis mėgsta žaisti ir atrodo, kad jiems tai daryti niekada nenusibos?  Pamėginkime tai apžvelgti.

Pradėkime nuo to, kad vienas personažas yra karališko kraujo, kitas – ne. Šioji istorija, jeigu norėtumėte paprasčiau įvardinti, yra “Pelenės“ istorija. Lietuvoje geriausiai tokio tipo istorija būtų Kiera Cass serija “Atranka“, kuri pasakoja apie merginą papuolusią su kitomis į kovą dėl princo širdies ar karūnos. Šioje istorijoje yra įmaišyti distopijos žanro elementai, kurie persipina su romantika, ir iš pirmo žvilgsnio pristato visiems gerai žinomą istoriją, kurią patyrinėjus daugiau suvoki, kad gal ji nėra jau tokia žinoma bei paprasta. Todėl toji istorija turi savito žavesio, kuris yra užbūręs ne vieną šios serijos skaitytoją.

Verta atkreipti dėmesį, kad dažniausiai visados vyriškos lyties personažas bus princu ar karaliumi, kol tuo tarpu mergina visad bus arba tarnaitė, vergė ar paprasta žemo ar vidutinio luomo atstovė. Kodėl? Tam, kad būtų kuriamas uždraustos meilės motyvas, iš kurios kyla pagrindinė visos istorijos įtampa. Jeigu gerai prisimenate, kiekviena istorija turi turėti konfliktą, ir uždrausta meilė jį pateikia ant lėkštutės: princas myli elgetą? Taip nedera ir taip negali būti. Taigi, dėl to mes ir skaitome tokio tipo istorijas; mes norime sužinoti, kokį gi sprendimą sugalvos veikėjai, kad galėtų būti drauge. Kone 99 proc. tokio tipo istorijų baigiasi vienodai: mergina ir vaikinas suranda būda likti kartu. O būtent tai, koks gi yra sugalvotas sprendimo būdas, turėtų jums būti ir įdomiausias, ir prie kurio turėtumėte sugaišti nemažai laiko. Nuoširdžiai patariu nemėginti surasti lengvo ir savaime aiškaus sprendimo. Sukurkite istorijai tvistų ir netikėtų vingių. Sakykime, mergina nėra paprasta. Gal ji turi kokią nors galią? Gal ji yra dingusi priešiškos tautos princesė, kurios santuoka yra suplanuota? Gal ji yra magiškas sutvėrimas? Gal ji miršta?

Žaiskite su šiuo sprendimo būdu sukurdami veikėjams unikalias gyvenimo istorijas ir charakterius.

Kita šiuo metu labai populiari karališka meilė skamba taip: dviejų priešiškų valstybių karališkos šeimos atstovai įsimyli vienas kitą. Paprasta, argi ne? Bet yra keli variantai, kai kalbame apie tokį šabloną. Pirmas: vieno iš šių jaunuolių karalystė gali būti sunaikinta kitos, ir karališkos šeimos paskutinis ar ne paskutinis atstovas yra įkalinamas laimėjusios šalies. Antas: abi valstybės gyvuoja ir jaunuoliai susitinka. Vienas iš jų slepia savo tapatybę.

Nors abu šablonai gali atrodyti skirtingai, jų pabaigos irgi dažnai pasibaigia vienodai, nebent tikrai sukurtumėte sudėtingą istoriją ir tokius veikėjus, kurie pamins savo jausmus ir darys taip, kaip būtų geriau jų valstybei ir žmonėms. Bet kad ir kaip nuspręstumėte, šie du šablonai yra įdomūs ir taip pat kupini įtampos, jeigu tik sužaisite įdomiai su įvykiais.

Taip pat noriu pabrėžti, kad kaip ir “Atrankoje“ šie du paminėti šablonai gali įgauti nemažai šviežumo, jeigu panaudosite tam tikro žanro reikalavimus, tarkime, distopijos, mokslinės fantastikos ar kurio nors kito žanro.

Nebijokite žaisti ir su suplanuotomis vedybomis. Neretai tai pasitaiko tarp karališkų šeimų, kad būtų galima įgauti daugiau sąjungininkų ar prisijungti daugiau teritorijų. Žaisdami su šiuo elementu jūs galite sukurti ganėtinai painius bet kartu ir įdomius veikėjų santykių voratinklius. Gal mergina ar vaikinas nemyli savo būsimo vyro ar žmonos, o myli, tarkime, jaunesnį to asmens giminaitį ir t.t. O gal tie du asmenys myli vienas kitą, tačiau vienas iš jų turi kitą nužudyti, dėl, tarkime, kokių nors tai šaliai kadaise padarytų skriaudų, o gal yra siekis prisijungti tas žemes. Trumpiau tariant, čia irgi galite nemažai prifantazuoti.

Ir pabaigai dar norėčiau pridurti, kad jūsų veikėjai visad turi turėti svarbią priežastį, kodėl jie nusprendžia paaukoti savo meilę dėl pareigos, ar bent jau tokią stiprią, kad jie iškart negalėtų pasirinkti mylimojo. Pavyzdžiui, jų karalystė badauja ir vedybos suteiktų maisto, o gal toji valstybė yra silpna ir jai reikia sąjungininkų, o gal būtent tos valstybės karalius ir puola merginos valstybę ir vienintelis būdas apsaugoti žmones yra vedybos?

Šiam kartui būtų tiek. Sėkmės kuriant karališkas meilės istorijas 😉

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.