Nowhere But Here – Katie McGarry (knyga)


Septyniolikmetei Emilei patinka jos gyvenimas: labai ją mylintys tėvai, geri draugai, gera mokykla saugiame rajone. Žinoma, jai maga sužinoti daugiau apie biologinį tėvą, apie tą, kuris pasirinko geriau priklausyti baikerių klubui, Reign of Terror, nei būti tėvu.  Tačiau tai nereiškia, kad Emilė nori priklausyti jo pasauliui. Tačiau, kai priverstinis apsilankymas pavirsta kiek ištęstu vizitu pas nepažįstamus giminaičius, tik viena yra aišku: nei klubas, nei paslaptį saugantis  tėvas, nei Ozas, vaikinas su įtraukiančiomis mėlynomis akimis, kuris gali padėti jai suprasti viską, nėra tokie, kaip ji manė.

Ozas trokšta tik vieno dalyko: prisijungti prie  Reign of Terror klubo. Ten vyrai yra geriečiai. Jie saugo žmones. Jie yra… šeima. Ir kol Emilė – gražuolė ir labiausiai saugoma svarbiausio klubo nario duktė, yra mieste, jis ketina tai įrodyti. Taigi, kai jos tėvas paprašo jo saugoti ją nuo priešų klubo, kurie nėra gerai nusiteikę, Ozas suvokia – išaušo jo valanda. Tačiau jis net nenutuokė, kad Emilė gali viską apversti aukštyn kojomis.

Nei vienas iš jų nenori būti drauge. Tačiau kartais tau tinkamas žmogus yra tas, kurį mažiausiai įtartum, ir kelias, kurio labiausiai bijai, yra vienintelis tave sugrąžinantis namo.


Pagrindinė informacija:


Kalba:
anglų kalba
Išleidimo metai originalo kalba: 2015
Originali kalba: anglų kalba
Originalus pavadinimas: Nowhere but here
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas:
Thunder Road 
Patartinas amžius: +14
Žanras/ amžiaus kategorija: jaunimo literatūra,  romantika, drama, realistinė, šiuolaikinė literatūra
Mitinės būtybės/padarai/galios: nėra
Veiksmo laikas: šių dienų pasaulis
Puslapių skaičius: 496
Pasakotojas: dvi perspektyvos (mergina ir vaikinas), pirmas asmuo
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.katielmcgarry.com


Jeigu mėgstate realistines jaunimo dramas ir meilės istorijas, tai rašytojos Katie McGarry vardas jums turėtų būti kaip šventasis gralis. Šios autorės knygos yra mėgstamos, sulaukiančios daug dėmesio ir populiarumo tarp jaunimo – ir ne veltui.

“Nowhere but here“ supažindina skaitytoją su baikerių klubais. Lietuvoje gal jie ir nėra tokie populiarūs, tačiau už Atlanto jų yra nemažai ir  istorijos, susijusios su jais, yra įdomios, nes tai tarsi savotiška mafija, kitas pasaulis su savo taisyklėmis. Autorė pasakoja, kad vaikystėje jai teko gyventi netoli nuo ten, kur buvo baikerių klubai. Jos tėvas netgi dirbo bare, kur rinkosi baikeriai. Rašytojai ne kartą neko ten lankytis, ir ją kerėjo tie didžiuliai bei įspūdingi motociklai. Priešingai, nei galima pamanyti, baikeriai nėra tik blogiečiai, ir tai rašytojai buvo svarbu pabrėžti savo istorijoje. Tačiau nemanykite, kad nebus ir blogų motociklo savininkų. Jų knygoje tikrai rasite, ir jie nei trupučio nejuokauja. Jie turi pavojingus ginklus.

Running is still running. It doesn’t matter if it’s a physical move from one place to another or if it’s to within yourself.

Tačiau šios patirties rašytojai nebuvo gana, ir ji atliko savus tyrimus bei ieškojo informacijos. Rašytoja susisiekė su vietiniu baikerių klubu pasakydama, kas ji tokia, ir kad norėtų paimti interviu iš kelių klubui priklausančių žmonių. Po kelių savaičių rašytojai paskambino klubo prezidentas ir pakvietė apsilankyti. Čia autorė, kaip pati išsireiškia, tapo musė ant sienos. Klube ji susipažino su daugybe įvairių vyrų, jų žmonomis bei vaikais. Moteris regėjo, kad visi šie žmonės buvo viena didelė šeima. Tai ją šokiravo ir sužavėjo. Žinoma, rašytoja neslepia, jog žinojo, kad jie visi yra tarsi viena šeima, tačiau net nenutuokė, kokie stiprūs yra jų santykiai. Ją vis į šalį pasikviesdavo kuris nors klubo narys ir pasakodavo istorijas, kaip klubas jiems padėjo ištverti ir išgyventi sunkius momentus. Visos tos istorijos buvo žavinčios ir įkvepiančios. Tą patį galima pasakyti apie “Nowhere but here“. Autorei patinka žaisti su stereotipais ir parodyti skaitytojui, kad visur žmonės susiduria su tomis pačiomis problemomis. Na, šioje knygoje šios problemos truputį papuoštos krauju.

Viršelio fotosesijos užkulisiai.

I will her to look away, but she doesn’t and I’m secretly proud the girl won’t back down. I hate this connection. I crave this connection. She’s continually messing with my head.

Istorija yra pasakojama iš dviejų personažų perspektyvų: Emilės ir Ozo. Toks jau šios autorės išskirtinis bruožas: ji pasakoja savo istorijas iš vaikino ir merginos perspektyvos. Taigi, jeigu norite į viską žvelgti iš skirtingų lyčių atstovų akių, tai dar viena priežastis, kodėl turėtumėte paimti Katie McGarry knygas.

Pagrindiniai personažai yra labai realistiški. Jie turi savo baimes, savo troškimus ir atrodo, kad yra susiplanavę visą savo gyvenimą nuo a iki z. Tačiau jiems artimi žmonės mėgina įkalti į galvą, kad jie neturėtų taip daryti, nes pasaulis didelis ir nereikia įsitverti tik į tą tobulą, jų galvose esantį planą. Tikriausiai šioji situacija daugumai gali būti pažįstama ir artima.

Tačiau realistiškumas neaplenkia ir kitų knygos personažų. Kiekvienas kiek svarbesnis veikėjas istorijoje yra ypatingas ir liečiantis kokią nors tikrovišką problemą/ bėdą/ išgyvenimą. Viena veikėja serga vėžiu ir miršta, kitas įsivaikina vaiką ir stengiasi atstoti tėvą, trečias mėgina ištrūkti iš šešėlio ir kita.

Knygos pradžia man pasirodė truputį su perdėta baime ir nerimu. Pagrindinė veikėja saugoma tarsi būtų kokia karalienė ir sunku suvokti, kodėl taip vyksta. Žinoma, autorė pameta užuominą, kad yra piktas baikerių klubas, kuris niekam gero nelinki, tačiau atrodytų keista mėginti nuskriausti tik TĄ merginą. Tačiau vėliau paaiškėja didžioji paslaptis, kuria autorė specialiai erzina skaitytoja visos istorijos metu ir paverčia šią tik dar įdomesne. Tada supranti, kodėl yra tokia perdėta baimė ir nerimas. Taip pat tu suvoki, kad šioje istorijoje vyksta daugiau nei yra parodoma iš tikrųjų.

Dar ilgai pabaigusi knygą negalėjau atsigauti nuo merginos tėvų meilės dramos. Man buvo abiejų šių personažų taip gaila, kad net sunku apsakyti, kaip norėčiau, kad jų gyvenimas būtų susiklostęs visai kitaip.

Taigi, skaitydami šią knygą pasiruoškite būti emociškai išmėginti. Istorija jus įtrauks ir privers išgyventi viską kartu su veikėjais. O kai pabaigsite ją skaityti, dar ilgai ją prisiminsite. Tikriausiai taip ilgai, kad netgi kelis kartus ją perskaitysite vėl ir vėl.

Kitos serijai priklausančios knygos

keturi permatomas kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.