Tylos slėnis – Nora Roberts (knyga)


Šešetas deivės Morganos išrinktųjų persikelia į mokslininkės Moiros ir gebančiojo keisti pavidalą Larkino tėvynę, kur jų laukia didžioji kova už pasaulių gyvybę. Žuvus motinai, Moira paveldi Pažadėtosios žemės valdovės karūną. Gležnus jaunosios karalienės pečius užgula sunki pareigos ir atsakomybės našta: jai tenka sutelkti savo krašto kariuomenę ir nugalėti tamsos valdovę Lilitą. Tokiam tikslui pasiekti vien ryžtingo nusiteikimo neužtenka: švelnumu, pagarba, aistra ir meile karalienė Moira pažadina paslaptingojo Klano jausmus ir tuo lemtingai sustiprina Morganos kovotojų branduolį.


tylos slėnisPagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2008 (pirmas leidimas 2006)
Originalus pavadinimas: Valley of Silence
Ankstesnės dalys: Morganos kryžius, Dievų vartai
Serijos pavadinimas: Rato trilogija
Patartinas amžius: 17+ (yra atviresnių meilės scenų)
Žanras/ tipas: new adult, suaugusiųjų literatūra, fantastika, paranormalūs, romantika
Mitinės būtybės/padarai/ galios: vampyrai, raganos, burtininkai
Puslapių skaičius: 304
Pasakotojas: trečias asmuo iš įvairių veikėjų perspektyvų
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.noraroberts.com/


nora

Nieko nenustebins pasakymas, kad Nora Roberts visada savo knygose išlaiko romantinę liniją. Kaip pati sako, ji visada rašys apie santykius, nes būtent apie tai ji mėgsta skaityti. Bet aplink romantiką ji gali kurti ką tik nori, tam vietos visad atsiras. Pavyzdžiui, “Rato“ trilogija yra pirma autorės rimtai fantastinė knyga (jos mėgiamas leitmotyvas – vaiduokliai). Jai buvo įdomu rašyti apie alternatyvias visatas, keliones laiku, raganas, formų keitikus ir vampyrus. Ši jos knygų serija patenka į ne vieną geriausių knygų apie vampyrus sąrašą, nes joje galima rasti visus sėkmingos istorijos komponentus – stiprų blogietį, sudėtingas romantines linijas, gerą saują fantastikos ir nemažai intrigos, kuri paliekama pabaigai. Ši serija originalo kalba išleista prieš 10 metų, bet netgi dabar aktyviai skaitoma visame pasaulyje ir vertinama labai gerai. Gaila, kad Lietuvoje ją įsigyti kiltų sunkumų, nebent bandyti ieškoti perskaitytų knygų knygynuose, kreiptis į “Jotema“ leidyklą ar tiesiog pasikuisti savo miesto bibliotekose, nes būtent taip ją prieš daug metų užtikau aš.

Nors Noros Roberts knygos yra rašomos šabloniškai, ypač tokio tipo serijos, tačiau jos skaitytojams (man tuo labiau – esu prisiekusi gerbėja, kiekviena proga perkanti ir štabeliuojanti į lentyną jos knygas) jos vis tiek labai patinka.

 P.S. Tai yra antros dalies apžvalga. Jeigu neskaitėte pirmų dalių, įraše galite rasti spoilerių.

3,Ko gero neklysiu sakydama, kad trečioji ir paskutinė šios serijos dalis yra įdomiausia iš viso trejeto. Taip yra dėl daugelio dalykų, nes čia vyksta tiek daug… Žinoma, pirmiausia tai yra knyga apie paskutiniąją porą – mokslininkę Moirą ir prarastąjį Kianą, kurie yra tokie skirtingi, kad skaitant pirmą kartą man net netoptelėjo galvon, kad jie galėtų susieiti. Jie ne tik iš skirtingų pasaulių, skirtingų prigimčių, bet ir labai skiriasi savo charakteriais. Nors tai tokia klišinė pora (gerutė ir super blogiukas), tačiau dėl to jųdviejų istorija yra pati ypatingiausia ir sudėtingiausia, nes ji tokia neįmanoma, kokia tik begali būti. Ir iki pat pabaigos sėdi lyg ant adatų galvodamas, na negi viskas baigsis blogai???

Kianui trūko jo automobilio, jo lovos, pagaliau jo mikrobangės krosnelės. Trūko miesto gyvenimo, jo garsų ir visko, ką toks gyvenimas galėjo pasiūlyti. Jeigu žūtų čia, šiame pasaulyje, kuris taip priminė tą, iš kurio jis buvo kilęs, palaikytų tai likimo antausiu.

Tuo labiau, kad artėja mūšis su vampyrais ir jų karaliene, kuri prigalvoja vis žiauresnių būdų užpulti žmones. Suburtasis narsuolių ratas stengiasi atsimušinėti ir pulti patys, tačiau sulaukia vis didesnių ir skaudesnių nuostolių. O Vėlinės artėja nenumaldomai, nes tada, kaip išpranašavo Morgana, įvyks kruviniausias mūšis dėl žmonijos ir pasaulių išlikimo.

Šioje dalyje meistriškai išlaikoma įtampa ir slogumo įspūdis, nes paskutinis deivės Morganos duotas mėnuo iš trijų jau baigiasi, nugalėti vampyrus vilčių maža…

“Tylos slėnis“ yra ir ta dalis, kurioje atskleidžiama, kokia tamsi, demoniška, kartais silpna yra Lilita, kaip ir kodėl ji apskritai tapo tokia, kokia yra, kokia jos motyvacija. Kaip jau sakiau, ko gero nė vienoje knygoje nesu sutikusi taip puikiai išvystyto blogiečio, kuris yra tikrai blogas ir veiksmo eigoje darosi dar blogesnis.

Kaip ir sakiau anksčiau, pagrindinė serijos siužeto linija yra skirta meilei. Po pirmųjų dalių, kuriose susiėjo Hoitas ir Glena, Blera ir Larkinas, paskutinė buvo pati komplikuočiausia ir  pati geriausia. Būtent dėl to, kad jų situacija buvo sunkiausia, Moiros ir Kiano istorija yra labai romantiška. Jų bendra ateitis yra neįmanoma, nes ji yra karalienė, jis – iš kitokio pasaulio, nuo kurio pabėgti negali, ir jie nekuria netikrų vilčių. Ir nors Moira pirmoje knygoje pavaizduota kaip silpniausia grandis, tačiau ji atėjus metui tampa ko gero stipriausia iš viso šešeto. Va čia tai veikėjo augimas.

Kaip čia yra, kad net dabar, kai savo rankose ji laiko savąjį likimą, mato tik jį? Kodėl atrodo, kad žvelgdama jam į akis geriau įžvelgia savo likimą?

Džiaugiuosi, kad autorė neapsunkino skaitytojų bereikalingai išpūstu mūšiu, besitęsiančiu per dešimtis puslapių, bet sukoncentravo visus žiaurumus ties pagrindiniais kovotojais, kurie dinamiškai juda po visą mūšio lauką. Kulminacija buvo tikrai efektinga, o atomazga… na, jei neapsiašarosit, tada jūsų širdys ledinės, kaip ir Lilitos.

Visos serijos knygos:

ąčę

Ši knygų serija yra mano visų laikų mėgstamiausia. Ir tikrai ne veltui, nes čia galima rasti visko, kas man patinka: fantastikos, nemažai romantikos, sudėtingų santykių, puikių blogiukų, įspūdingų kovos scenų, lengvas rašymo stilius. Ir įtaigus, žinoma 😀  Autorė vampyrus pavaizdavo kaip tikrus kraugerius iš siaubo istorijų. Vakar žiūrėjau per langą ir galvojau, ar ten tamsoj koks vampyras užsiropštęs manęs nestebi, štai kaip gali paveikti ši knygų serija 😀

penki

egliosha logo

Reklama

One thought on “Tylos slėnis – Nora Roberts (knyga)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.