Dievų vartai – Nora Roberts (knyga)


Po nakties mūšio išaušo rytas. Lietus nuplovė kraują, bet žemė kai kur liko išdeginta liepsnojančių kalavijų.
O balandžiai ir vėl burkuoja, linksmai čiurlena upelis, saulėtekio nušviesti žvilga medžių lapai…
Užsigydę žaizdas ir paniekinę baimę, jie, Morganos išrinktieji, pasiryžę apginti ir išsaugoti tuos paprastus kasdienius dalykus, reikalingus žmogui nė kiek ne mažiau nei šlovė.


dievų vartaiPagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2008 (pirmas leidimas 2006)
Originalus pavadinimas: Dance of the Gods
Ankstesnės dalys: Morganos kryžius
Serijos pavadinimas: Rato trilogija
Patartinas amžius: 16+
Žanras/ tipas: new adult, suaugusiųjų literatūra, fantastika, paranormalūs, romantika
Mitinės būtybės/padarai/ galios: vampyrai, raganos, burtininkai
Puslapių skaičius: 304
Pasakotojas: trečias asmuo iš įvairių veikėjų perspektyvų
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.noraroberts.com/


noraBaigiau pirmąją “Rato“ trilogijos knygą ir iškart atsiverčiau ir antrąją! Nora Roberts sugeba įtraukti, ne veltui beveik visas jos fantastines knygas lietuvių kalba esu sugraužusi. Ir negaliu susilaikyti nepirkusi naujų, nors realiai tos pirmosios “Jotemos“ leidyklos išleistos “Rato“, “Raktų“ ir “Sodo“ trilogijos buvo geriausios, ir atkartoti jas sekasi sunkiai. Nors jų skaitytojų kategorija yra new adult/adult, bet manau, kad jos tinka ir jaunimui, nes šiais laikais yra daug atviresnių ir žiauresnių knygų, skirtų būtent paaugliams.

Kaip jau rašiau ankstesnėje apžvalgoje, kiekviena knyga skirta skirtingai veikėjų porai, nors nepamirštami ir kiti, bei jų istorijos.

 P.S. Tai yra antros dalies apžvalga. Jeigu neskaitėte pirmos dalies, įraše galite rasti spoilerių.

“Dievų vartuose“ duoklė atiduodama kovotojai Blerai ir formų keitikui Larkinui. Jie yra visiškai skirtingi ne tik tuo, kad yra iš skirtingų pasaulių, bet ir asmenybėmis. Mergina praeityje ne kartą įskaudinta yra uždara, atsargi ir vienišė. Vaikinas kaip tik atvirkščiai – atviras, linksmas, mėgstantis draugiją, skaniai pavalgyti ir nusimuilinti nuo darbų namuose. Jis ko gero pats pozityviausias veikėjas visoje šioje trilogijoje, ir kartais gali atrodyti labai paviršutiniškas, bet toks tikrai nėra. Manau šių dvejų žmonių suvedimas buvo puikiausias sprendimas, nes jie abu keičia vienas kitą ir suteikia pasakojimui kitokį prieskonį, nei Glenos ir Hoito istorija. Jie abu galingi burtininkas ir ragana, jų sąjunga nuo pat pradžių atrodė aiški ir be kažkokių kliūčių, kurių autorė bandė pamėtėti (per daug nesistengdama). O štai Blera kaip kokia Bafė vampyrų žudikė pasmerkta venatvei dėl savo lemties ir gabumų, ji nenori santykių, o ypač su vaikinu iš kito pasaulio, kuriame ji negalėtų gyventi (grįžti prie naktipuodžio prie lovos ko gero mažai kas pasirašytų, net ir iš didelės meilės), be to, ji turi pareigų savame pasaulyje.

Ją mokė, kad po lova tikrai yra pabaisa, tik ir laukianti, kol tu užsimirši, o tada galės perplėšti tau gerklę. Ją mokė kiek įmanoma atitolinti tą momentą, kovoti, kapoti, deginti ir sunaikinti tų pabaisų tiek, kiek leidžia žmogaus jėgos. Bet už visų jos jėgų, sumanumo ir nuolatinių treniruočių glūdėjo suvokimas, kad vieną dieną dėl kokių nors priežasčių ji tiesiog pritrūks miklumo, sumanumo ar sėkmės.
Ir pabaisa laimės.

Larkinas tuo tarpu visiškai apžavėtas šiuolaikinio pasaulio ir jo technologijų, kurios mums atrodo savaime suprantamu dalyku.

2Jis netikėjo nei pasakomis, nei pabaisomis ir, nepaisydamas savo talento, į burtus žiūrėjo įtariai.
Tačiau dabar teko pripažinti, kad burtai egzistuoja. Kaip egzistuoja ir Airija, ir monstrai.

Tačiau galiu pasakyti, kad būtent Blera šioje poroje yra įdomioji dalis. Ji vaizduojama kaip negailestinga, galinti priimti sunkius sprendimus, kad ir kokie jie būtų blogi ar neteisingi. Tačiau ji lygiai tokios pat geros širdies, kaip ir už silpnuosius visad kovojantis Larkinas. Tiesiog kažkam tuos sprendimus reikia priimti. Todėl jie tokia puiki komanda, nes atsveria vienas kitą.

Kalbant apie istorijos problemą – kovą su vampyrais – ji tikrai nenutrūksta. Susirėmimai tampa vis bjauresni ir žiauresni, Lilita nerimsta, ji, kaip ir išrinktųjų šešetas, laukia kovos. Jai nepavyko suardyti rato jam nesusijungus, tačiau vampyrų karalienė vis tiek yra stipresnė ir turinti didesnę ir žiauresnė kariuomenę, kuri per Vėlines keliaus į Pažadėtąją žemę kovoti su Morganos kariais. Svarbiausia, kad kiekvienas laimėjimas ar pralaimėjimas kursto ir Lilitos azartą ir pyktį, ji darosi žiauresnė.

– Kai mama nužudys tą burtininką, galėsiu lakti jo kraują, kaip šuniukas laka pieną.
Lilita nusijuokė ir pakedeno Deiviui plaukus.
– Nuostabus vaikas.

Kaip supratote, šioje knygoje galėsite ir toliau mėgautis kovos scenomis, lengvu humoru ir, žinoma, nauja meilės istorija, kuri pažers daugiau informacijos apie šios dalies pagrindinius veikėjus. “Dievų vartuose“ pasirodo pirmosios užuominos ir Morą su Kianu, kurių istorija man kiekvienąkart tampa nerealiausia šio pasakojimo užbaigimo mintis.

Kaip jau supratote, pirmos dvi knygos yra glaudžiai susijusios viena su kita – pirmoje dalyje visi veikėjai susitinka ir suformuoja ratą, antroji skirta pasiruošimui kovai (tiek geriesiems, tiek blogiesiems), trečia dalis, kaip supratote bus arčiausiai Vėlinių ir kovos už pasaulius. Jei reikėtų palyginti šią istoriją su kokia kita, turėčiau stipriai pasukti galvą ir perversti perskaitytų ar norimų skaityti knygų sąrašus ir ko gero likčiau nieko nepešusi, nes tai sunku kažkam prilyginti. Ir dėl nemažo pagrindinių veikėjų skaičiaus, ir dėl siužeto vingių, ir, žinoma, dėl ypatingai gerai sukurtos blogietės Lilitos. Kiek pamenu, ir trečioje knygoje ji nebus nustumta į šoną, taigi, jei jau perskaitėte pirmas dalis, ar jas dar tik skaitysite, trečios nė už ką nebus galima praleisti!

P.S. pakalbėjusi apie kitas Noros Roberts knygas, labai užsimaniau įsigyti nuosavą “Raktų“ trilogiją 😀

penki

egliosha logo

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s