Morganos kryžius – Nora Roberts (knyga)


Per amžių amžius kaupusiai galias ir pajėgas tamsos ir blogio valdovei, vampyrų karalienei Lilitai ateina neramūs laikai: šviesos ir gėrio valdovė Morgana telkia kariuomenę sugriauti tamsos imperijai ir padaryti galą demonų viešpatavimui visais laikais ir visuose pasauliuose. Deivės Morganos kariuomenės branduolys – burtininkas, ragana, vampyras, mokslininkė, keičiantysis pavidalą ir karys. Kova prasidės per Vėlines. Išrinktieji vampyrų medžiotojai iš įvairiausių amžių ir pasaulio vietų renkasi į šių dienų Airiją, senovinį namą miškų apsuptyje ir ryžtingai rengiasi lemiamai kovai.


morganos kryžiusPagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2007 (pirmas leidimas 2006)
Originalus pavadinimas: Morrigan’s Cross
Ankstesnės dalys: –
Serijos pavadinimas: Rato trilogija
Patartinas amžius: 16+
Žanras/ tipas: new adult, suaugusiųjų literatūra, fantastika, paranormalūs, romantika
Mitinės būtybės/padarai/ galios: vampyrai, raganos, burtininkai
Puslapių skaičius: 336
Pasakotojas: trečias asmuo iš įvairių veikėjų perspektyvų
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.noraroberts.com/


noraGaliausiai nusipirkau išsvajotąją knygų spintą (kuri pasirodė per maža mano sukauptoms knygoms) ir gavau progą pakilnoti turimas knygas, prisiminti, ko dar neskaičiau ir ką noriu perskaityti dar kartą! Viena tokių knygų, ar tiksliau serijų, yra Noros Roberts “Rato“ trilogija, kuri yra mano daugiausiai kartų skaityta knyga/knygų serija. Net negaliu pasakyti, ar tai trečias, ar ketvirtas kartas, kai imu šią istoriją į rankas, ir ji man vėl iš naujo patinka lygiai taip pat, kaip pirmuosius kartus!

Man ši istorija labai patinka. Pirmiausia ją perskaičiau pasiėmusi egzempliorių iš bibliotekos. Kadangi trečios dalies bibliotekoje nebuvo, aš ją nusipirkau, nes negalėjau laukti, kol kažkas susimils ir grąžins knygą į biblioteką ir papuls į mano kibias rankeles. Tai knygų serija, kurių niekada nė už ką neparduočiau.

Nora Roberts yra plačiai žinoma meilės romanų mylėtojų pasaulyje, tačiau taip pat ji žymi kaip detektyvų, mistinių ir fantastinių knygų rašytoja. Pastebėjau, kad labiausiai mėgstamas paranormalus sutvėrimas jos knygose yra vaiduokliai, bet ji mėgsta ir kitus sutvėrimus, kaip raganos, burtininkai, netgi vampyrai. 2007 metais Lietuvoje pasirodžiusi pirmoji “Rato“ trilogijos dalis “Morganos kryžius“ priklauso ko gero geriausiai jos parašytai šio žanro knygų serijai. Bent jau kitos bandytos atkartoti trilogijos nepasiekė tokio lygio (mano kuklia nuomone). Daugiau jai nepavyko sukurti tokių įdomių veikėjų porų derinių ir tokio nedoro ir taip puikiai išpildyto blogiečio, kaip vampyrų karalienė Lilita.

Tai klasikiniu Noros stiliumi rašoma istorija – trys dalys, trys poros, kiekvienai jų skiriama po knygą, trečioji jų, žinoma pati įdomiausia ir neįprasčiausia. Skaičiau “Juodosios raganos“ trilogiją, turiu ir naujausią “Žvaigždžių sergėtojų“ knygą, tačiau jos atrodo tik originalo kopijos…

Knyga prasideda iškart veiksmu (neskaitant trumpos įžangos, lyg kažkoks senis pasakotų šią istoriją būriui vaikų prie židinio), kaip burtininkas, gedėdamas savo pabaisa paversto brolio šaukiasi tai padariusios demonės.

morganos-kryziusKaip jau sakiau, Nora Roberts daugiau nei vienoje kitoje mano skaitytoje savo knygoje neatkartojo tokios puikios blogietės, kaip vampyrų karalienė Lilita. Ji tikras blogio įsikūnijimas su visomis įmanomomis pikčiausiam veikėjui įmanomomis savybėmis – žiaurumu, negailestingumu, valdžios ir galios troškimu, ištvirkimu ir garbėtroška. Ji daugelį amžių buria savo kariuomenę ir planuoja mūšį, po kurio po jos kojomis puls ne tik šis, bet ir visi kiti pasauliai. Ir tas mūšis žada būti tikrai kruvinas. Todėl burtininkas turi vykti į ateitį ir suburti komandą, kuri stos į kovą su žiauriąja Lilita ir jos pakalikais. Ta komanda nepaprasta, nes ją turi sudaryti burtininikas, ragana, mokslininkas, karys, formų keitikas ir prarastasis. Tik susibūrę draugėn jie gali nugalėti. Pasiruošti turi tik 3 mėnesius.

Pirma knyga skirta pirmajam mėnesiui ir pirmajai porai, tai yra burtininkui Hoitui iš praeities (1128 metų Airija) ir raganai Glenai iš dabarties. Jie stengiasi sujungti visus į vieną komandą, tačiau tai sunkiai sekasi, nes visi yra ne tik iš skirtingų laikų/pasaulių, bet ir skirtingos prigimties, o kur dar Lilitos gundymai ir puldinėjimai. Pati pradžia skirta pirmosioms kovoms, praradimams, mokymams ir draugystės užmezgimui. Nora Roberts labai pasistengė sukurti slogią, įtemptą atmosferą, vis pamėtėdama žiaurių užpuolimų ir šiaip nepamiršdama kuo baisiau pavaizduoti vampyrus. Jei tikitės kažko panašaus į “Saulėlydį“, tikrai nesulauksite, nes čia šie kraujasiurbiai turi visus klasikinius jiems priskiriamus bruožus, kaip saulės, kryžių ir šventinto vandens veikimas, kraugeriškumas, jėga ir greitis. Žinoma jie nėra tokie, kad negalėtum įveikti, nes juk būtent tam deivė Morgana subūrė šešetą, kad jie vestų žmones į mūšį dėl visų pasaulio išlikimo.

Žinoma, man visada keistas tas dalykas, kai minimi pasauliai. Daugiskaita. Bet šioje istorijoje du veikėjai yra būtent iš kitos vietos, ne iš Žemės, kurią mes pažįstame, ir netgi ne iš praeities. Ir todėl vietomis labai smagu skaityti, kaip mums įprasti patogumai, netgi rūbai ar maistas kitiems yra kažkas iš fantastikos srities. Kaip mums tie kiti pasauliai ir kelionės laiku.

Dar norėčiau pasakyti, kad Nora Roberts yra meilės romanų rašytoja (kepa juos kaip blynus!), taigi ši istorija labai jausminga ir graži, nors ir tuo pačiu baisi dėl vampyrų žiaurumo. Ir veikėjai tokie – vieni poetiški, jautrūs ir linksmi, kiti praktiški ir netgi pesimistiški. Žinoma, jie turi savo gyvenimo istorijas ir visa tai atneša į naująjį Ratą.

– Ko vertos visos mano galios, jeigu neįstengiu pakeisti vienos nakties, vienintelės akimirkos? Būčiau miręs kartu su tavimi. Būčiau miręs dėl tavęs.

green_irelandJei esate vampyrų gerbėjai ir neskaitėte šios serijos, tikrai nemažai praradote, nes siužetas labai įdomus ir neprastas, čia rasite nuostabių Airijos ir Pažadėtosios žemės aprašymų, tačiau netrūks ir kraupesnių vaizdelių. Dar, žinoma, bus nemažai kovų, kraujo ir baisenybių, tačiau viską atsvers graži, romantiška ir netgi stebuklinga meilės istorija. Be viso to įtrauks ir veikėjai, kurie yra labai skirtingi. Kad ir kas ką sakytų, įdomiausias iš jų man yra Kianas, kurio šioje dalyje bus nedaug, jį kol kas užgoš jo brolis burtininkas Hoitas ir drąsioji miesčionka ragana Glena.

– O tada turbūt reikėtų bučiuoti jai kojas?
– Iš tiesų tai užpakalį. Užpakalio bučiavimas yra nesenstanti tradicija. Tau su juo reikės kantrybės, Glena. Hoitas vis dar mokosi.

Šią knygą rekomenduoju visiems, kam patinka fantastika ir romantika, nes abejų gausite su kaupu!

penki

egliosha logo

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s