NERVE: drąsos žaidimas (filmas)


Ar esat ištroškę veiksmo, įtampos ir nuotykių? Ar jums patiko Oliver Lauren knyga “Panika“ ir ieškote kažko panašaus? Na, tada filmas “NERVE: drąsos žaidimas“ jums tai pateiks su kaupu, o kino juostos pabaiga jus nustebins.

2016 metų vasarą tarsi iš niekur pasirodė filmas “NERVE: drąsos žaidimas“, kuris nukelia žiūrovus į Niujorke, kur vyksta pavojingas drąsos žaidimas.

Filmas sukurtas pagal to paties pavadinimo knygą, kurią parašė  Jeanne Ryan. Lietuvoje vargu ar kas nors yra girdėję, kadangi neturime nei vieno jos išversto kūrinio. Pats romanas “NERVE“ buvo parašytas ir išleistas 2012 metais. Knyga sulaukė dėmesio ne tik iš skaitytojų, tačiau ir iš kino kompanijų, kurioms romano siužetas pasirodė patrauklus ir vertas ekranizacijos.

Autorė augo daugiavaikėje šeimoje. Kaip savo puslapyje ji prisistato, iš viso šeimoje buvo 11 brolių ir seserų. Nemažai savo vaikystės autorė praleido Havajuose, o kai užaugo, keliavo po pasaulį: Pietų Korėja, Vokietija, Mičiganas ir viskas, kas pasitaikydavo tarp jų. Prieš imdamasi rašytojos karjeros, autorė prisipažįsta, kad išmėgino pačias įvairiausias sritis, ir kelios iš jų buvo susijusios su žaidimais, tačiau jai pasirodė, kad bus nepaprastai įdomiau dirbti su istorijomis nei su statistikomis.

Grįžtam prie filmo. Filmo kūrybai buvo paskirtas 20 milijonų dolerių biudžetas, o uždirbo netgi 80 milijonų dolerių. Pati kino juosta susilaukė pačių įvairiausių kritikų vertinimų: vieni buvo teigiami, kiti neigiami, bet patį faktą, kad filmas kino kompanijai buvo sėkmingas, sunku paneigti.

Pagrindinius vaidmenis filme atlieka jau garsūs ir žinomi aktoriai: Julia Robberts dukterėčia Emma Roberts ir Dave Franco. Pranešimai spaudai apie šių aktorių vaidinimą filme pasirodė 2015 metų sausį, o filmas buvo pradėtas filmuoti tų pačių metų balandį ir baigėsi birželį.

Filme yra pristatomas pavojingas drąsos žaidimas NERVE, kurį pagrindinį veikėja Vi nusprendžia žaisti, kai nusprendžia įrodyti tiek sau, tiek kitiems, kad ji nėra nuobodi ir nėra tik stebėtoja. Už kiekvieną atliktą užduotį žaidėjai gauna pinigus, o stebėtojai jiems sukuria užduotis. Tačiau tai, kas prasidėjo lyg ir nekaltai, pavirsta rimtu dalyku. Vi stebėtojų pageidavimu pradeda vykdyti tolimesnes užduotis su  Ianu, kuris turi įdomią paslaptį bei praeitį, susijusią su šiuo žaidimu.

Vi greitai suvokia, kad žaidimas peržengia ribas, ir apie jį turėtų būti informuotos oficialios institucijos, pvz. policija. Tačiau žaidimo bendruomenė yra žiauri, ir žaidimas pavirsta gyvybės ir mirties žaidimu.

Filme netrūksta veiksmo ir įdomių situacijų, panaudotas garso takelis vietomis tikrai užburia, ir šias dainas norisi susirasti ir pridėti prie savo asmeninio grojaraščio. Aktorių vaidyba tikrai nebloga, t.y., ji tikrai nekliuvo akims, ir buvo galima įsijausti į filme vykstančius dalykus, kurie vietomis ir kvapą gniaužė.

 Tačiau ne tik įdomios ir pavojingos situacijos traukė pamiršti aplinkinį pasaulį ir pasinerti į filmą, bet ir joje gimstanti meilė tarp dviejų veikėjų bei juodoji interneto pusė. Patys filmo kūrėjai, kurie stengėsi, kad žiūrovų cenzas būtų N-13, teigia, kad šiuolaikinis jaunimus turi žinoti apie tai, ką gali šių laikų internetas. Pasižiūrėjus šį filmą tikrai pasidaro neramu, kaip lengva yra pavogti tapatybes ir kontroliuoti kitą asmenį. Todėl, kai visi reikalai filme krypstą į blogąją pusę, įdomu sužinoti, kaip veikėjai išsikapstys. Turiu prisipažinti, kad filmas pristatė super įdomią ir stebinančią pabaigą.

Tikrai nesitikėjau, kad šis filmas man taip patiks…. bet patiko. Jį įdomu žiūrėti, jis įtraukia ir tinka tikrai visiems: tiek romantikams, tiek veiksmo ištroškusiems asmenims. Jeigu neturite ką žiūrėti, šis filmas irgi kuo puikiausiai tiks. Netgi patys galėsite sau užduoti klausimą, ar patys nuspręstumėte viską stebėti, ar dalyvauti šiuose išmėginimuose.

Žiūrovų komentarai (paimta iš Filmai.in Kalba netaisyta)

moniuca 2016-10-11 18:40:28
Vienas geriausių mano matytų filmų. Tikrai nenuspėjamas, originali mintis, įdomiai nufilmuotas, netikėta pabaiga. Tiesiog super! Rekomenduoju kiekvienam Just_Cuz_13
VidmaEGLEauris 2016-10-11 18:28:27
geeeeeras filmas, rekomenduoju. tiek veiksmo, tiek Niujorko spindesio pilnas.
NuNeOdeta 2016-10-11 18:51:14
Žiūrėjau kino teatre, bet antra karta pažiūrėti buvo SUUUUPEEERRRR!!!!!!!!
Veiksmas, nuotykiai, romantika ir žiauriai geri aktoriai!!!
REKOMENDUOJU!

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.