Keliame įtampą ir nežinomybę


Kiekvienas autorius (bent jau taip turėtų būti) nori, kad skaitytojas kartu su knygos veikėjais jaustų baimę, nerimą, džiaugsmą ir kitas emocijas. Todėl dažnai jie nusprendžia pasitelkti į pagalbą mirtį. Žinau, kad mirties elementas yra viena iš mano mėgstamiausių temų. Patikėkite, tokia ji ir yra 😀

Jeigu norite, kad skaitytojas bijotų dėl veikėjų gyvybių, “pasiskolinkite“ George. R.R. Martin techniką. Rašytojas rašo istoriją iš daugybės perspektyvų. Kuo tai skiriasi nuo vienos perspektyvos? Ogi tuo, kad kai istoriją pasakoja vienas veikėjas ir knygos viduryje jam iškyla mirties pavojus, skaitytojas nejaučia stiprios baimės, kad šis gali mirti. Juk dar liko pusė knygos. Gal net yra kelios tolimesnės dalys serijoje? Taigi, veikėjas tikrai nemirs. Kitas reikalas, kai yra daug veikėjų perspektyvų, ir šie veikėjai yra įdomūs bei išsamiai pristatyti skaitytojui. Tada baimė dėl jų gyvybės tikrai yra didesnė, ypatingai, kai pabrėšite nužudydami kelis veikėjus istorijos pradžioje, kad jūs negelbėsite savo sukurtų veikėjų.

Veikėjų vardų nenaudojimas taip pat gali būti neblogas įrankis keliant įtampą bei nežinomybę. Tačiau dialogai, skyrius ar veiksmas, kai veikia veikėjai, kurių vardų jūs nepaminite, negali būti, kadangi didesnės apimties tekstas gali išduoti, koks tai veikėjas ir susprogdinti tą įtampos ir nežinomybės burbulą.

Bet čia dar reikėtų pabrėžti, kad nebūtinai turi būti dialogai, veiksmas ar įprastas skaitytojams skyrius. Juk galite panaudoti epistolinius elementus: žinutes ir/ar laiškus.

O kas turėtų būti šiuose pokalbiuose ar laiškuose? Įprastai tai būna tekstai/pokalbiai apie kokį nors planą prieš veikėją ar veikėjus. Jeigu tas slaptas pokalbis vyks apie gėlytes ir bitutes, jis niekam nebus įdomus ir naudingas.

Pokalbiuose galite naudoti užkoduotą kalbą. Gal tam tikras žodis reiškią ką nors kitą. Sakykime, kad žudikas skambina užsakovui ir sako, kad čia yra žiurkių naikintojas, kurį iškvietėte pašalinti žiurkių problemą ar kažkas panašaus. Tai suteiktų savotiško žavesio jūsų istorijai ir nemažai peno skaitytojui pamąstyti, kas čia vyksta.

Ir pabaigai, nebūtinai turi būti pateikiami keli veikėjai be vardų.  Galite pateikti trumpą ištrauką iš vieno veikėjo be vardų, kai šis kažką sau sako balsu ar galvoje, t.y., monologą.

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.