Dead of Winter – Kresley Cole (knyga)


Širdį draskantys sprendimai

Evė buvo beveik sugundyta to patogaus gyvenimo, kurį jai siūlė Mirtis – kol Džeko nesugavo dvi pačios baisiausios Arkanos kortos – Įsimylėjėliai. Ji padarys viską, kad jį išgelbėtų, netgi pabėgs iš šiurpaus Mirties kalėjimo, kuriame yra daugybė gražių dalykų, patogių baldų…. ir pavogtų žvilgsnių iš jos buvusio mylimojo.

Grįžta du herojai

Tarp meilės ir neapykantos tėra plonytė linija, ir Evė nežino kurioje pusėje ji stovi su Džeku ir Mirtimi. Ar ši tokia skirtinga trijulė sugebės nugalėti Įsimylėjėlius prieš tai vienas kito nenužudę?


Pagrindinė informacija:

Kalba: anglų
Išleidimo metai: 2015
Originalus pavadinimas: Dead of Winter
Ankstesnės dalys: Poison Princess, Endless Knight
Serijos pavadinimas: Arcana Chronicles
Žanras: jaunimo literatūra, fantastine, apokalipsė, romantika, paranormalus
Mitinės būtybės/galios:  įvairios paranormalios galios
Veiksmo laikas: šių dienų pasaulis po į apokalipsę panašių įvykių
Patartinas amžius: +14
Puslapių skaičius:  336
Pasakotojas: mergina
Autoriaus (-ės) puslapis:   http://www.kresleycole.com 


Tai yra trečios dalies apžvalga. Jeigu neskaitėte pirmų dviejų, čia galite rasti spoilerių.

Pasaulis, kuriame daugybė nuotykių, intrigų ir… visa tai yra 22 Taro kortų žaidimas. Visas šias kortas įkūnija žmonės, kurie turi ypatingų galių. Visi jie priversti žudyti vienas kitą, nes tik viena korta gali būti laimėtoja. Kuri bus toji korta?

Pirmoji dalis kupina tamsaus pasaulio: pavojai, meilė, supažindinimas su grėsmingu pasauliu. Antroji dalis buvo širdį draskanti istorija, kuri leido geriau pažinti veikėjus ir juos pamilti. O trečioji…  Trečioje mes turime pavojų, mirčių ir įtampą meilės fronte. Kas jau kas, tačiau romantika, kuri egzistuoja šios serijos knygose yra toji, kurios kerams tikrai sunku atsispirti. Abu meilės objektai yra tokie, kurių neįmanoma nurašyti, nes jie abu yra taip gerai sukurti: vieno neįmanoma neužjausti dėl jo prakeiksmo, o kito – dėl tyrų jo jausmų ir atsidavimo merginai. Tikrai sunku apsispręsti, už kurį sirgti, nes atrodo, kad jie abu verti pagrindinės veikėjos širdies.

Taigi, merginos, kurios ieškote vertų įsimylėti vyriškos lyties atstovų, turėtumėte pagriebti šią seriją, kadangi šios knygos pateikia netgi du to vertus egzempliorius.

Taip pat pagrindinė veikėja yra stipri asmenybė, kovotoja. Nors neslėpsiu, kai kurie jos sprendimai mane erzina ir norėjosi ją gerai papurtyti. Bet nekreipiant į tai dėmesio… Evė įdomi persona ir, žaidimui įsibėgėjant, ji stiprėja ir tampa įspūdingesne. Taigi, tie, kam patinka tokio tipo pagrindinės veikėjos, bus tikrai palepinti skaitant šią istoriją.

O nuotykiai? Man tikrai patinka šis autorės sukurtas pasaulis. Pirmoje dalyje gal jis ir nebuvo visiškai aiškus, tačiau tolimesnėse dalyse skaitytojai jau turi galimybę viską puikiai suprasti: kodėl vyksta šie dalykai, kodėl daroma taip, o ne kitaip, ir kita. Šioje dalyje veikėjai keliauja po pasaulį ir susiduria su pavojingais priešininkais. Taip pat personažai daugiau naudoja savo galias, ir istorija tampa nenuspėjama, nes kai kurių veikėjų galios nėra iki galo atskleistos skaitytojams. Kabliukas 😀 Todėl, kai jau manote, kad žinote, kas įvyks, yra nemažai procentų, kad jūsų sukurtas scenarijus įgaus netikėtą posūkį. Taigi, retai kada turėsite laiko atsikvėpti.

Sėdėdama ir skaitydama šią knygą tikrai negalėjau atsitraukti nuo teksto. Ne tik įdomu narstyti šį pasaulį po kaulelį, tačiau ir jo visi veikėjai stiprios asmenybės, kurios pritraukia dėmesį. Ką jau ką, tačiau autorė tikrai stengiasi sukurti akį traukiančius veikėjus, kurie, net nepastebite, kaip tampa jūsų mėgstamiausi.

Tačiau kažkodėl nuspėti, kaip šioje knygoje vykstanti kelionė/kova baigsis, nebuvo sunku.  Taigi, galima sakyti, kad knyga baigėsi laimingai. Juk nevisi gali būti George R. R. Martin, kuris savo veikėjus ne tik kankina, bet ir žiauriai nužudo.

Bet ar tikrai? Knygos pabaiga paliko mane išsižiojusią ir… be žado.  Knyga nesibaigė… ypatingai gerai. Knygos paskutiniai puslapiai paliko daugiau klaustukų nei atsakymų. Viliuosi, kad mano slaptas noras dėl dviejų vaikinų išsipildė, tačiau, jeigu ir išsipildė, pabaiga labai jau… Kur popierinės nosinaitės? Nežinau, kiek laiko žvelgiau į paskutinį puslapį ir kiek kartų jį skaičiau ieškodama bent menkiausios užuominos, ar tai tikrai įvyko, ar autorė buvo tokia… žiauri?

Viską aprėpus: knyga tikrai nenuvylė ir dabar su nekantrumu laukiu kitos dalies. Šią seriją tikrai rekomenduoju tiems, kam patinka distopija, postapokalptinis, tamsus pasaulis, nuotykiai, stiprūs meilės trikampiai su tikrai vertais dvejais vyriškais kandidatais. Taip pat tiems, kuriems patinka Taro kortos. Patikėkite, tikrai nenusivilsite pagriebę šią seriją. 😉

Visos serijoje esančios dalis (2016 10)


penki

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.