Įtemptas ir nepaleidžiantis siužetas – Top 4


Šiandien jungtinės pajėgos pakalbės apie savo top įtempto ir nepaleidžiančio siužeto knygas. Kaip pamatysite, kiekvieną iš mūsų įtraukia ir nepaleidžia pačios įvairiausios knygos. Taigi, jeigu ieškote istorijos, kuri tiesiog įsiurbia į savo siužetą, jums pasisekė, nes turėsite nemažai pasiūlymų 😉

cdb_Plikledis_z1cdb_Raudona-kaip-kraujas_z1cdb_Panika_z1cdb_Saeculum_z1

Pradėsiu nuo savęs. Kaip matote, mano tope karaliauja keturios knygos, tačiau iškart perspėju, kad nemėgintumėte joms skirti vietos: pirma, antra, trečia ir ketvirta, kadangi man jos visos įdomios ir lygiavertės varžovės. Taigi, pati pirma paminėta knyga būtų “Plikledis“. Kas ją skaitė supras, kodėl ji čia yra, o kas ne, tada trumpai pasakysiu, kad mums visiems gerai žinoma autorė Becca Fitzpatrick sujungia gamtos jėgą su žmogiškaisiais ginklais ir sukuria kupina tvistų ir pavojų istoriją. O kur dar truputėlis meilės, kuri tik dar daugiau viską pagardina/apsunkina?

Salla Simukka knygos yra tokios įtemptos ir įdomios, kad net šiurpu. Istorijoje yra paminėta tik tai, kas būtina, veiksmas kartais nutraukiamas ypatingose vietose, kad būtų keliama įtampa. Šios knygos tikrai yra kažkas tokio.

“Panika“ dar viena įdomi istorija, pasakojanti apie žaidimą, kuriame veikėjai turi daryti įvairius, kartais ir pavojingus dalykus, kad laimėtų piniginį prizą. Taigi, be abejonės aišku, kad širdis jūsų krūtinėje tikrai nuspręs greičiau plakti.

Ir paskutinė būtų “Saeculum“, viena iš mano mėgstamiausių knygų, kuri supina paslaptį, mistiką ir įtampą.  Autorė pasakoja apie jaunuolius, kurie žaidžia RPG gyvai. Jie pasirinkę tam tikrą periodą ir toli nuo civilizacijos, giliai miškuose, apsimeta, kad gyvena tame periode. Bet pradeda vykti nepaaiškinami bei mistiški dalykai. Veikėjams iškyla reali grėsmė. Ar tai kieno nors pokštas? O gal tikrai toji vieta užkeikta? Skaitydamas knygą tu pradedi abejoti tikrove ir pradedi tikėti antgamtiniais reiškiniais tam, kad pasiekęs finalą būtum…. šokiruotas.

kitty

visada tavo daniel glattauercdb_Tobula-klasta_z1cdb_Pinklese_z1paukščių mergaitė

Judam toliau. Dabar Panelės Smilos eilė. Ji išvardina keturias knygas.

Daniel Glattauer ,,Visada tavo“: Apie ką pirmiausiai pagalvojote pamatę viršelį ir perskaitę pavadinimą? Greičiausiai tikrai ne apie tai, apie ką yra ši knyga. Nors pradžioje pagrindinė veikėja, jau praradusi viltį sutikti tą savo vieną vienintelį, pagaliau sutinka tiesiog tobulą, tarsi į saldainio popierėlį įvyniotą vyrą, romantiškų meilės istorijų mėgėjams teks nusivilti. Tenudžiunga įtemptų psichologinių detektyvų gerbėjai!
Ši knyga yra viena iš tų, kurių pabaigos kone neįmanoma atspėti. Be netikėtai iššokančių juokingų epizodų, mane sužavėjo tai, kad skaitydamas tiesiog negali suprasti, kaip rašytojas viską taip sumezgė – visi įvykiai pabaigoje sueina į vieną galingą vandenilio bombą, kurios skeveldros mintyse laksto dar ilgai.
P. S. Nerekomenduoju šios knygos skaityti vienam tamsoje.

Cat Clarke ,,Pinklėse“: Greisė jau trys dienos kaip pagrobta ir uždaryta akinančiai baltame nepažįstamame kambaryje. Kadangi jos pagrobėjas nerodo jokio noro bendrauti, jai telieka sėsti prie stalo ir rašyti. Apie viską, kas nutiko. Tad, kad ir kaip norėtųsi ilgiau pabūti su tarsi ,,iš kokio senovinio paveikslo išgriuvusiu“ gražuoliu pagrobėju, mes, skaitytojai, esame didžiajai knygos daliai nubloškiami į praeitį, kuri leidžia gabaliukas po gabaliuko sudėlioti dabartį ir atsakyti į svarbiausią mįslę – kodėl ji pagrobta?
,,Hm, jums turbūt atrodo, kad Itenas baisiai seksualus. Tikrai norėjau jo, bet visas šitas pagrobimas mūsų santykius truputį atvėsino.“
Neabejotinai geriausia knygos savybė yra Greisės humoro jausmas – čia reikia lenktis autorei, kuri veikėjos lūpomis šmaikščiai ir gyvai papasakojo ne tokią ir linksmą istoriją su neįtikėtina pabaiga.

Annabel Pitcher ,,Paukščių mergaitė“: Kas mėgsta knygas, parašytas laiškų forma? Aš nemėgau, kol neperskaičiau šios knygos. Kas gali suintriguoti labiau už merginos laiškus nepažįstamam mirties bausme nuteistam vyrui, kuriuose ji pasakoja, kaip nužudė savo vaikiną? O linksmiausia yra tai, kad vaikinai buvo du, ir iki pat pabaigos galva kaista nuo bergždžių spėliojimų, kurį iš jų reikia apraudoti… Aišku, nė kiek nemažiau įdomu, kodėl ir kaip ji jį nužudė.
Tačiau skaitymą apie, akivaizdu, nekaip pasibaigusį meilės trikampį gerokai palengvina nuostabus autorės ir vertėjų darbas – žavus ir vaizdingas rašymo stilius, kupinas neįtikėtinų palyginimų ir epitetų. Tai viena iš tų knygų, kuri lieka išmarginta pabrauktomis vietomis arba pagamina visą sąsiuvinį išrašytų citatų…
,, – Labas, tas vienintelis žodis pakėlė mane nuo žemės. Viskas pranyko, visatos centre likom tik vaikinas ir aš. <…>
– Labas! – tas vienintelis žodis vėl nuleido mane ant žemės su trenksmu.“

panele smilga

cdb_Bado-zaidynes_z1nuodytojo duktė sara poolecdb_bjaurus_z1tik su dukra

O dabar eilė Jonexex. Ji irgi pamini keturias knygas (tiksliau dvi serijas ir dvi stand alone romanus).

“Bado žaidynės“ – tai viena labiausiai įtemptą siužetą turinčių knygų. Ten, kur kadaise buvo Šiaurės Amerika, dabar plyti Panemo valstybė, sudaryta iš dvylikos apygardų, kurias valdo Sostinė. Pastaroji kasmet rengia žiaurų realybės šou – „Bado žaidynes“.“Bado žaidynėse“ dalyvauja po burtų keliu išrinktą merginą ir vaikiną iš kiekvienos apygardos. Paaugliai kaunasi iki mirties. Laimėtojas gali būti tik vienas.

Čia vietų, kuriose sustingsti ir smalsiai bei bailiai verti puslapį, netrūksta. Rašytoja Ketnės išgyvenimus sugebėjo perteikti taip, jog, merginai susižeidus, pats jauti skausmą. Be įtampos kovoje dėl išgyvenimo neapsieisi, tad jos čia netrūksta. Viskas nužengia iki tiek, jog, prieš pasinerdamas į knygą, meldi, jog Ketnė išgyventų. 😀 „Bado žaidynės“ yra kūrinys, paliečiantis kiekvieną!

Veiksmo netrūksta ir knygoje “Nuodytojo duktė“. Tai kūrinys, kurį skaitant pamiršite, jog reikia kvėpuoti. Pagrindinė veikėja Frančeska Džordano augo politiniais sąmokslais, šventvagystėmis, žmogžudystėmis, incestu garsėjančios Bordžijų giminės rūmuose, kur gyveno su savo tėvu – Bordžijų nuodytoju. Karštą Romos 1492 m. vasaros dieną merginai pranešama, jog vienintelis jos artimasis buvo nužudytas tiesiog gatvėje. Frančeska ryžtasi surasti tėvo skriaudikus ir jiems atkeršyti, tačiau to moteris, neužimanti jokių pareigų, niekaip negalėtų padaryti. Savo gudrumu mergina išsikovoja anksčiau tėvui rūmuose priklausiusią vietą – ji tampa nuodytoja.

Visos vietovės aprašytos taip tiksliai, jog lengvai gali įsivaizduoti save, bėgantį siaurais tuneliais ar matantį šiurpą keliančius dalykus. Šios knygos skaitymo laikotarpiu, mano veide, anksčiau ar vėliau, galėjai išvysti visas įmanomas emocijas, o taip ir turi padaryti tikrai geras kūrinys. Ši knyga prilips bet kokio amžiaus žmonėms (Tai įrodo faktas, jog ją skaičiau tiek aš, tiek mano močiutė. Abi likom sužavėtos. :D).

„Tik su dukra“ – knyga, kurią skaitant visuomet jauti baimę. Betė – JAV pilietė, ištekėjusi už Amerikoje gyvenančio iraniečio Mūdžio. Pora augina ketverių metų dukrelę Mahtobą. Šeima ne vienerius metus gyvena svajonių – darnų, ramų ir pastovų gyvenimą, kol Mūdis užsimano nusivežti žmoną ir dukrą į savo gimtąją šalį… Betė – intelektuali moteris, suvokia apie požiūrį į moteris, o, tuo labiau, amerikietes, Irake, tad visaip bando vyrą nuo šios kelionės atkalbėti, tačiau Mūdis nepasiduoda bei tikina, jog jo giminaičiai – itin tolerantiški ir šiuolaikiški, o visa šeima po kelių savaičių grįš namo, tad nėra dėl ko nerimauti. Galiausiai Betė pasiduoda ir sutinka praleisti dvi savaites vyro gimtinėje. Tačiau, joms praėjus, paaiškėja, jog Mūdis nė nežada moteriai su dukra leisti grįžti į gimtinę.

Visą knygą baiminiesi bei laikai špygas, kad Mūdis nepričiuptų moters, kad jos nesumuštų, mat vyras neprognozuojamas. Prisipažinsiu, net sapnavau Betės ir Mahtobos pabėgimą. 😀 Taigi, šis kūrinys tikrai įsibraus į jūsų mintis bei patampys nervus.

„Bjaurūs. Gražūs. Ypatingi“ knygų serijoje netrūksta scenų, kurias skaitant, atrodo, tuoj nuo nekantrumo perdegs smegenys. Tai pasakojimas apie tobulą ateities pasaulį – miestai tampa ekologiški, naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai, visur daug žalumos, mašinos skraido oru… Paaugliams sulaukus 16-os, jiems atliekama plastinė operacija, paverčianti vaikus gražuoliais. Visi gyvena linksmai ir nerūpestingai. Dviejų draugių Talės ir Šėjos požiūriai apie laukiančią grožio operaciją visiškai skirtingi. Šėja nori išsaugoti savo natūralų kūną, tad pabėga į maištininkų miestą – Dūmus, tuo tarpu Talė – dvejoja, mat jos geriausias draugas jau ten, Naujųjų Gražuolių mieste. Prieš pat taip lauktą plastinę operaciją, Talę suima specialiosios tarnybos ir liepia rinktis – arba surasti Šėją ir įduoti Dūmus, arba niekada nevirsti gražuole. Mergina pasirenka pirmąjį variantą. Talė leidžiasi į didelį nuotykį, kur jai ne kartą teks surizikuoti gyvybe, o jūs tiesiog degsite iš noro sužinoti, kas nutiks sekančiame skyriuje.

Visos trys serijos knygos prikimštos intrigų, kurios neleis jums nueiti miegoti. Patikėkite, kai jau įklimpsite, tai neišbrisite. Tikriausiai, ja visiems namiškiams įgrisau, mat išūžiau ausis apie šią knygų seriją. 😀 Šios knygos tikrai vertos dėmesio.

jonexex logo

O kokios knygos jus privertė nemiegoti, įsitraukti į veiksmą nuo pat pirmo puslapio?

 

Reklama

One thought on “Įtemptas ir nepaleidžiantis siužetas – Top 4

 1. Mano penketukas būtų toks:
  – Atranka (buvau Prahoje, atsiguliau pailsėt su knyga prieš vakarinį pasivaikščiojimą bet… tą dieną niekur taip ir neišėjau. Gėda);
  – Tigro užkerėjimas
  – Ar sakiau kad myliu tave, 1 knyga.
  – Tegul sninga
  – Angelų įsiveržimas.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.