Sielų biblioteka – Ransom Riggs (knyga)


Be galo neįprasta ir jaudinanti Džeikobo Portmano istorija pasieks aukščiausią įtampos tašką paskutinėje trilogijos dalyje – „Sielų bibliotekoje“. Čia visiems laikams bus nuspręsta ypatingųjų pasaulio ateitis.
Džeikobo laukia nelengva užduotis. Norėdamas išgelbėti savo ypatinguosius draugus, uždarytus stipriai saugomoje tvirtovėje, jis turės keliauti į patį vargingiausią Viktorijos laikų Anglijos lūšnyną. Kelionėje jam padės atrasta nauja didžiulė galia ir bendražygiai – Ema Blum, mergina, mokanti savo rankose įžiebti ugnį, ir Edisonas Makhenris, šuo, galintis užuosti pradingusius vaikus.
Kaip ir ankstesnės trilogijos dalys, „Sielų biblioteka“ yra unikalus skaitinys, kuriame žadą atimanti fantastika supinta su niekad anksčiau nepublikuotomis senovinėmis nuotraukomis.


Pagrindinė informacijaSielų biblioteka „Ypatingų vaikų namų“ tęsinys

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2016
Originalus pavadinimas:  Library of Souls
Ankstesnės dalys: Ypatingų vaikų namai, Kiaurymių miestas
Serijos pavadinimas: “Ypatingų vaikų namai“
Patartinas amžius: +12
Žanras/ tipas: jaunimo literatūra, romantika,
Mitinės būtybės/padarai/ galios:
Puslapių skaičius: 480
Pasakotojas: pirmas asmuo (mergina)
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.ransomriggs.com/


P.S. Tai yra trečios dalies apžvalga. Jeigu neskaitėte ankstesnių dalių, apžvalgoje galite rasti spoilerių.

Štai ir pasiekėme pabaigą. Lietuvoje pasirodė trečioji knyga apie ypatingus vaikus, kuri, kaip ir ankstesnės dvi, leis su jau pamėgtais personažais patirti tikrą, nepaprastą ir YPATINGĄ nuotykį, kurį iliustruos įvairios senos nuotraukos. Ar esate pasiruošę nerti giliau į ypatingų vaikų pasaulį ir sužinoti, kas yra “Sielų biblioteka“?

Man sunku įvardinti vienu ar net keliais žodžiais, kokia nuostabi yra Ransom Riggs istorija apie ypatingus vaikus. Jo sukurtas pasaulis iliustruotas senomis ir kartais net šiurpuliukus įvarančiomis nuotraukomis (kurios, beje, yra tikros. Gal ir ne visai. Kai kurios yra truputį pakoreguotos), kupinas fantazijos ir keistenybių. Ką jau ką, skaitydama antrą dalį nesitikėjau išvysti kalbančių gyvūnų. O jūs? Taigi, nevartykite akių dėl to, kad kaip mažas vaikas tryškau iš džiaugsmo, kai į rankas paėmiau trečią dalį ir mažomis porcijomis mėgavausi šiuo kūriniu. Gaila, kad kai užverčiau knygą, mane apniko tuštuma suvokusi, kad… “viskas, tai pabaiga“.

Kodėl viskas turi turėti pabaigą?

Autorius prisipažįsta, ką pirmą knygą parašyti jis užtruko apie dešimt metų, antrą – apie metus su puse, tačiau praėjo apie du su puse metų, kadangi autorius ne kartą antrą dalį perrašinėjo, o trečią – apie 15 mėnesių.

Oportunistas, apsimetantis draugu, nė kiek ne mažiau pavojingas nei atviras priešas.

Trečioji knyga iškart prasideda veiksmu; ji pratęsia antrą dalį. Taigi, neturėsite jokio žemojo starto. Autorius be gailesčio jus įmeta tiesiai į veiksmą. Todėl vienas iš mano patarimų prieš pradedant skaityti trečią dalį, pasiimkite antrą knygą serijoje ir prisiminkite jos pabaigą, kad lengviau adaptuotumės prie veiksmo trečioje. Gaila, kad man niekas tokio patarimo nedavė ir teko plačiai atmerkti akis ir greitai reaguoti. Nėra laiko prisiminti ankstesnius įvykius ir tenka kartu su veikėjais kovoti, gintis, bėgti nuo pavojaus ir drebėti dėl nežinomybės.

Šioje dalyje dar labai pamilau Edisoną Makhenrį, kalbantį šunį. Akimirkos su juo tikrai būdavo linksmos ir išskirtinės. Juk tai kalbantis šuo, ir tai turėtų nemažai ką pasakyti, kai į veiksmą yra įtraukiami paprasti žmonės. Tačiau mane truputį vietomis pradėjo erzinti Ema Blum, mūsų ugnį mokanti įžiebti mergina. Vietomis puikiai suvokiau, kad neturiu teisės užtraukti jai savo nemalonės, bet kitose vietose tas jos humaniškumas ir mandagumas buvo tampantis nervus.

-Galbūt, – pakartoja ji. – Galbūt. Bet dabar tu prižadi tai, ko gali nepavykti ištesėti, o šitaip įsimylėję žmonės labai skaudžiai nudega.

Jeigu jau prabilau apie Emą, tai reikėtų į pokalbį įtraukti ir Džeikobą Portmaną, ir pakalbėti apie šių dviejų veikėjų romantinę siužeto liniją. Na, romantikai, teks truputį jus nuvilti ir pasakyti, kad autorius šioje knygoje daugiau dėmesio skyrė visai kitiems reikalams – pavojams, ypatingų vaikų pasaulio kūrimui ir gilinimui bei nuotykiams. Romantika papuolė į antrą planą ir dienos šviesą lyg ir išvydo knygos pabaigoje. Pripažįstu, tokios linksmos per ašaras knygos pabaigos seniai neskaičiau ir be abejonių ji patenka į mano įsimintinas knygų pabaigas. Bet grįžtant prie meilės… taip, bus kokių nors bučinių, pakštelėjimo į žandą ar nerimo dėl kito, tačiau  visa tai tarsi kažkoks istorijos pagražinimas nei kažkas gilaus, širdį virpinančio.  Bet žinoma, kas vienam minusas, kitam pliusas. Jeigu nemėgstate romantikos ir jums svarbiau fantastinis pasaulis, pavojai ir nuotykiai, tai jums šį kartą nuskilo 😉

O dabar paklibinkim fantastinius elementus. Šioje knygoje pasirodys nauji veikėjai bei tie, apie kuriuos mums jau teko girdėti, tačiau dar kaip ir aktyvūs žaidėjai ant scenos dar nebuvo. Taip, kalbu apie panelės Peregrinės brolius, kurie sumaišys kortas ir pristatys truputį kiek kitokią įvykių versiją apie ypatingų vaikų pasaulyje esančius padarus. Taip pat apie juos mes sužinosime daugiau bei ant viršelio esanti nuotrauka jums įgaus daugiau reikšmės nei dabar, kai dar nesate perskaitę trečios dalies.

Broliai suteikė man skaudžią pamoką. Niekas tavęs taip skaudžiai neužgaus kaip mylimas žmogus.

Dauguma įvykių knygoje nebuvo lengvai nuspėjami, tačiau kai kurie vis dėlto buvo aiškūs kaip dieną. Tikriausiai vienas iš jų būtų buvęs susijęs su tiksinčia bomba: ar laiku Džeikobas su Ema suras savo draugus, ar ne. Žinoma, jums nepasakysiu, kaip tiksliai baigėsi bei kiek gyvybių pareikalavo klajojimas po ypatingų vaikų pasaulį.  Leisiu jums spėlioti, kas mirs, o kas nemirs.  Kitas dalykas susijęs su Sielų bibliotekos istorija. Kai skaitysite, tikriausiai ir patys nuspėsite, kas gi toje bibliotekoje bus ypatingas asmuo. Taigi, rašytojas kartais iš tikrųjų nuspręsdavo pasirinkti lengvus siužeto sprendimo būdus. Tai truputį mane nuliūdindavo, nes pasijusdavau, kad visas tas pateiktas nuostabus fantastinis pasaulis tarsi būtų kokiais supuvusiais pomidorais apmėtytas.

Bet nekreipiant dėmesio į tuos kelis minusus, kurių vis dėlto autorius neišvengė savo knygoje, trečioji dalis tokia pat užburianti kaip ir pirmos dvi. Šioji serija be abejonės yra išskirtinė visomis įmanomomis prasmėmis: pateiktas įdomus pasaulis, įdomūs veikėjai, yra iliustruojama senomis nuotraukomis…

Visos serijai priklausančios knygos

cdb_Ypatingu-vaiku-namai_z1cdb_Kiaurymiu-miestas_z1Sielų biblioteka „Ypatingų vaikų namų“ tęsinys


keturi permatomaskitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.