Mokykla iš arčiau: koks jos vaidmuo istorijose


Valgykla

Skaitydami knygas, kurių veiksmas vyksta Amerikoje, valgykla pavirsta viena ypatinga ir svarbia mokyklos vieta, priešingai nei ši patalpa yra Lietuvoje. Mes savo gimtoje šalyje esame suskirstyti į klases ir į valgyklas tikrai visi nesigrūdame vienu metu. Žiūrint amerikiečių filmus ar skaitant knygas galima pastebėti, kad mokiniai mokyklose kaip tik vienu metu turi ilgąją pietų pertrauką ir traukia į valgyklas ar į mokyklos kiemus ir pasistiprina. Taigi, nenuostabu, kad šis momentas veikėjams yra svarbus, kadangi vienu metu jie gali apžvelgti mokyklos fauną, susipažinti su kitais moksleiviais ar šiems pasirodyti. Taip pat šioji erdvė gali pavirsti didžiausia scena, norint sugėdinti kitus veikėjus t.y. iš jų pasityčioti.

Klasė

Klasė yra dar viena patalpa, kuri veikėjams leidžia susipažinti su aplinka. Neretai ji pavirsta ir naujojo veikėjo sugėdinimo vieta, kai mokytojas paprašo prieš visą klasę prisistatyti. Veikėjas šioje mažesnėje aplinkoje geriau susipažįsta su žmonėmis. Čia yra dažniausiai pirma vieta, kurioje gimsta naujos draugystės. Neretai autoriai mėgsta pabrėžti, kad mergina ir vaikinas turi tas pačias pamokas ir vienas kitą ryja akimis.

Sportas

Amerikos autorių romanuose sportas turi ypatingą reikšmę, kadangi gražiausi ir populiariausi vaikinai priklauso amerikietiško futbolo komandai, o merginos – palaikymo komandai. Visi veikėjai nori būti šių populiarių žmonių būryje. Taip pat fizinio pamokos veikėjui gali būti tiek gėdingos, tiek triumfo kupinos akimirkos, atsižvelgiant, koks yra jūsų sukurtas herojus.

Susipažinimas su vaikinu/mergina

Ar pagalvojote, kaip dažniausiai merginos ir vaikino keliai susikerta mokykloje? Na, vienas iš pačių populiariausių būtų projekto partneriai. Mokytoja ar mokytojas nusprendžia atsitiktine tvarka paskirti poras ir mergina atsiduria su vaikinu, kurio arba nekenčia, arba kurį yra iki ausų įsimylėjusi. Kitas populiarus būdas susipažinti yra netyčia atsitrenkti veikėjams į vieną kitą. Kitas būdas būtų spoksojimas klasėje į vieną kitą. Kas sektų toliau? Žinoma, veikėjai pradėtų bendrauti. Taip pat nereikėtų pamiršti ir kitų veikėjų, kurie gali mūsų veikėją supažindinti su tuo būsimu mylimuoju.

Bet reikėtų akcentuoti, kad mokykla nebūtinai turi būti pirma vieta susipažinti veikėjams. Jie gali netyčia atsitrenkti į vienas kitą gatvėje, o mokykloje tik paaiškėtų, kad jie lanko tą pačią švietimo įstaigą. Kitas įdomus su šiuo siužetu susijęs dalykas yra tai, kad vaikinas (dažniausiai) nebūtinai turi būti mokinys. Knygoje “Slemas“ kaip tik panaudotas toks scenarijus. Joje veikėjai susipažįsta merginai atsikrausčius į naują namą. Jie susidraugauja, atsiranda pirmieji jausmai. Mergina nueina į mokyklą ir sužino, kad tas vaikinas  yra jos naujasis mokytojas.

Uniformos

Istorijose uniformos dažniausiai atlieka kelias funkcijas: padeda veikėjui sukurti maištininko vaidmenį arba jų pažeminą. Tą patį turime, jeigu mokykloje nėra uniformų ir mokiniai gali rengtis tai, ką nori. Žinoma, tai nebloga proga pradėti patyčias dėl pigių, senų drabužių ar tam tikro stiliaus aprangos. Taigi, tie, kurie nori pabrėžti patyčias, uniformų elementas mokykloje gali neblogai pravesti.

Taip pat reikėtų pabrėžti, kad uniformos istorijoje gali suteikti savotiškos egzotikos ar įdomumo. Juk tereikia prisiminti Hario Poterio serijose esančią uniformą ir suprasti, apie ką aš kalbu.

Būreliai

Kaip minėjau, Amerikoje yra pripažįstamos kelios užklasinės veiklos: amerikietiškas futbolas ir palaikymo komandos. Lietuvoje tokių būrelių mes neturime, o tie, kurie yra mokyklose, neretai būna nieko verti ir neįdomūs. Tačiau nebijokite jų ir sukurkite juos savo istorijose. Juk jie padeda į vieną vietą surinkti būrį panašių hobių ir interesų  turinčius asmenų. Be to, priklausomai koks tai būrelis (sakykime, mokyklos laikraščio būrelio), galite panaudoti istorijos vystymui bei kuriant jos išskirtinumą.

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.