Ar sakiau, kad tu man reikalinga? – Estelle Maskame (knyga)


Meilei taisyklės negalioja…

Los Andželo tarptautiniame oro uoste nesu buvusi beveik dvejus metus. Kaip ir tikėjausi, net tokiu metu terminale knibždėte knibžda žmonių. Skinuosi kelią per minią, kol randu tuščią vietelę stabtelėti. Nusimetusi nuo peties kuprinę susirandu ir išsitraukiu mobilųjį. Tada čiumpu lagaminą ir eidama registruotis imu rašyti žinutę: Rodos, kita vasara jau atėjo. Netrukus pasimatysime.

Nuo paskutinio Idenos ir Tailerio susitikimo prabėgo trys šimtai penkiasdešimt devynios dienos. Jaunuoliai buvo prisiekę pamiršti uždraustus jausmus vienas kitam. Idena netgi susirado kitą vaikiną, ji neabejoja, kad ir Taileris seniai nebe vienišas. Vis dėlto neįstengia atmesti netikėto jo pasiūlimo kartu praleisti vasarą Niujorke. Niekada nemiegančiame mieste tvyro vasariškas karštis. Idena su Taileriu atsiduria visiškai vieni. Ar jiems pavyks atsispirti jausmams, kurie, regis, niekur nedingo?

Dar vienos karštos Idenos ir Tailerio vasaros atostogos. Joms pasibaigus, visa pasikeis.


ar sakiau, kad tu man reikalingaPagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2016
Originalus pavadinimas: Did I Mention I Need You?
Ankstesnės dalys: Ar sakiau, kad myliu tave?
Serijos pavadinimas: The Dimily Trilogy
Patartinas amžius: +14
Žanras/ tipas: jaunimo literatūra, romantika, drama, šiuolaikinė literatūra
Mitinės būtybės/padarai/ galios: nėra
Puslapių skaičius: 376
Pasakotojas: pirmas asmuo (mergina)
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.estellemaskame.com/


Tai yra antros dalies apžvalga. Jeigu neskaitėte pirmos knygos, tekste galite rasti spoilerių.

Ar jūsų širdis išsiilgusi romantikos ir dramos? Na, Lietuvoje pagaliau sulaukėme antros Estelle Maskame  knygos, kuri skaitytoją šį kartą nukels į Niujorką, miestą, į kurį tikrai visi bent kartą nori nuvykti. Tačiau čia Idena tikrai ne tik aplankys visas turistines vietas, tačiau bus priversta ir padaryti vieną svarbų sprendimą. Kaip ir pirmoje, taip ir antroje dalyje netrūks pačių įvairiausių scenų: vienos užgniauš jūsų kvapą, kitos vers juoktis, o trečios ir pavartyti akis.

Estelle Maskame yra dar viena istorijų platformos “Wattpad“ dėka išpopuliarėjusi ir publikuota rašytoja (kita žinoma yra “After“ serijos autorė Anna Todd). Rašytoja pasakoja, kad rašant jai teko patirti internetinių trolių atakas ir jie anksčiau, kai ji buvo jaunesnė, ją tikrai liūdindavo ir išmušdavo iš vėžių. Tačiau kartu tie nemalonūs internautai suteikdavo jai ryžto įrodyti, kad jie klysta.

Autorės darbo vieta

“Dimily“ serijos autorė savo puslapyje rašo, jog yra tikra knygų žiurkė, romantikė ir didžiulė jaunimo literatūros gerbėja. Kalbėdama apie savo rašymo procesą, autorė atskleidžia, kad jokių planų ar ypatingų įpročių ji neturi. Estelle Maskame tiesiog atsisėda prie kompiuterio ir rašo, žiūri, kur žodžiai ją nuneš, o jeigu suvokia, kad istorija nesivysto taip, kaip turėtų, ji padaro pertraukėlę. Įdomus faktas, kad autorė savo skaitytojus nukelia į Jungtines Amerikos Valstijas ir leidžia aplankyti įvairias jos vietas, tačiau pati Estelle Maskane ten nėra buvusi:

Aš niekados nebuvau tose vietose, kurios yra knygoje, tačiau aš tiek daug naršiau internete, kad jaučiuosi lyg ten buvusi. Viliuosi šias vietas vieną dieną aplankyti, būtų tikrai nuostabu.

Niujorko Centrinis parkas
Niujorko Centrinis parkas

Tą patį tikriausiai pajus ir serijos skaitytojai.  Bent jau aš tikrai jaučiuosi pabuvojusi Niujorke 😉 Būtent čia ir vyksta antros dalies veiksmas. Po vienerių metų nesimatymo, Idena keliauja į vadinamąjį Didįjį Obuolį susitikti su Taileriu. Mergina nežino, ko tikėtis. Ji kartu ir nekantrauja, ir bijo šio pasimatymo. Kas buvo įdomu, tai kad pats net nepastebi, kaip jos nekantrumas, būgštavimai ir viltys gretai pavirsta į tavo.

Autorė neslepia, kad klišinės jaunimo knygos jai yra prie širdies, todėl nemažai nuspėjamų ir vis tiek su skaitytojo jausmais sužaidžiančių detalių galite rasti ir šioje, antroje dalyje. Idena knygoje yra kaip tikra jausmų ir sveiko proto draskoma mergina, kuri nori viską turėti viename, tačiau, gaila, tai nėra įmanoma, ir istorijoje prasideda tarsi kažkoks blaškymasis. Rašytoja nesistengia sukurti istorijos, kurioje veikėjai turi tik vieną tikslą ir jo siekia. Tikrai ne. Skaitant knygą tu esi priverstas stebėti, kokia bjauri gali būti ta paauglystė, kaip ji gali trikdyti, būti nenuspėjama ir kelti pačias įvairiausias jausmų audras. Kartais Idenos elgesys mane tai erzino (rimtai, turi vaikiną, Diną, ir kabiniesi kitam vaikinui ant kaklo? Kokią teisę turi pavydėti?), tai žavėjo (drąsa viską išsiaiškinti). Tačiau visa tai tik suteikdavo istorijai žavesio. Juk tai realistinė istorija apie šiuolaikinę paauglę, kuri pirma kažką padaro, o tik vėliau pagalvoja. Pripažinkime, merginas valdo jausmai, o jie kartais yra nenuspėjami 😉

-Kaip galėjai nepabučiuoti manęs nuo tada, kai esu čia? <…>
-Todėl, kad dar negaliu prisiversti, – lėtai ir švelniai sumurma Taileris staiga surimtėjusiu balsu. Blyksteli smaragdinės akys, jis liūdnai šypteli. – Tu vis dar esi Dino.

Istorija skaitosi labai lengvai ir greitai. Be jokio didelio vargo įveikiau ją per vakarą. Truputį gailiuosi, nes dabar reikia ilgai laukti trečios dalies 😀 Tačiau tikriausiai ir norėdama nebūčiau galėjusi skaityti šios knygos ilgiau. Istorija įtraukia nuo pirmo skyriaus, tekstas greitai lekia tau pro akis, o klausimas “kas bus toliau?“ yra tarsi kuras skaityti ir skaityti tol, kol pasieksi knygos pabaigą. Be to, vertimas yra neblogas geros nuotaikos užtaisas. Buvo smagu skaityti dialogus dėl juose esančio slengo. Pagyrimas vertėjai, kuri stengėsi suteikti gyvybės dialogams ir priartinti jaunuolių kalbėjimą prie lietuvių jaunimo žodyno, nors kartais kilo klausimas, ar taip dar yra sakoma.

-Tau nėra ko jaudintis, – lėtai sukužda, karštu kvėpavimu šildydamas man skruostą. –  Mažyte, aš tavo.

Taip pat autorė istorijoje skaitytojams pristato kelis naujus veikėjus, kurie įneša šviežio vėjo gūsį ir daugiau smagumo. Man patiko Šliužas. Jau pati jo pravardė įdomi ir netradicinė, sukurianti mintyse tam tikro asmens įvaizdį, ir kai pagaliau šis vaikinas pasirodė veiksme… Rašytoja nepagailėjo humoro pristatydama mums šią personą. Kita veikėja yra vardu Emilė, tačiau jos charakteris man kažkuo ypatingai iš kitų veikėjų neišsiskyrė. Veikėja kaip veikėja. Žinoma, reikėtų paminėti, kad vis dėlto ji atėjo su tam tikra istorija – psichologinė prievarta. Tačiau veikėja ne tik atstovaus šitą svarbų dalyką. Kaip minėjau, autorei patinka klišės. Taigi…

Kas toliau? Žinoma, romantika. Daug jums neatskleidžiant galiu pasakyti, kad slaptų akimirkų ir bučinių bus, kaip ir tų scenų, kai svajingai atsidusite ir trokšite pačios (ar patys) atsidurti tokiose situacijose.  Tačiau ne viskas bus rožėmis klota. Nepamirškite fakto, kad Idena turi vaikiną, Diną. Taip, ji vis dar su juo draugauja, o Taileris yra geriausias jo draugas. Kvepia problemomis.

-Jeigu šįvakar Džeteris įveiks trečiąją bazę, – šnibžda prisikišęs, – gal įveiksim ir mudu?

Kalbant apie veiksmą… Na, istorijoje rasite daugiau romantiškų momentų ir jaunimui būdingų dalykų kaip, pavyzdžiui, vakarėliai. Taigi, kartais tikrai galima pajusti, kad istorijoje kaip ir niekas nevyksta. Veikėjai tik šokinėja aplink vienas kitą mėgindami suvokti, ar jiems verta būti kartu, ar jie myli vienas kitą ir pan. Daugiau veiksmo atsiranda knygos pabaigoje, kai tam tikri personažai nusprendžia grįžti į veiksmą. Tada prasideda įvykių grandinė, kuri baigiasi tikrai įdomiu tvistu. Ką jau ką, tokios pabaigos nesitikėjau po viso to, ką teko patirti skaitant antrą dalį.  Bet kai pradedi galvoti, tikrai logiška pabaiga, nors gal tik pasirinktas laikas nėra tinkamas.

Išvados? Tai graži, lengvai skaitoma romantinė jaunimui skirta istorija, kuri tikrai leis pamiršti jus supančias problemas (t.y. namų darbus ar kitus dalykus) ir tiesiog leis smagiai bei įdomiai praleisti popietę.  Taigi, kas mėgsta lengvus, šiltų jausmų ir dramos kupinus paaugliams skirtus romanus, turėtų susigundyti šia serija/ knyga.

Visos serijoje esančios knygos


ar sakiau tau, kad tave myliuar sakiau, kad tu man reikalinga

keturi permatomaskitty

 

6 thoughts on “Ar sakiau, kad tu man reikalinga? – Estelle Maskame (knyga)

  1. Visom keturiom pritariu viskam kas parašyta. Labai greitai perskaičiau pirmą knygą, tas pats buvo ir su antra 🙂 o po to, kaip apsėstoji, pradėjau ieškoti tęsinio ir perskaičiau 3 knygą anglų kalba (ko paprastai niekad nedarau) 🙂 Labai liūdna kad teko išsiskirti su knygos herojais.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.