Knygynai Vilniuje: kur pigiau ir įvairiau


Kaskart įžengus į vieną iš didžiųjų Lietuvos tinklų knygynų, akys apraibsta ne tik nuo knygų pasiūlos, bet ir nuo kainų? O galbūt ieškote knygos, kuria jau nebeprekiaujama?
Gal saugote pasaulio miškus ir nenorite jų sąskaita tenkinti savo noro rankose laikyti šviežią viršelį..?
Gal trokštate gauti visus ,,Sostų karų“ knygos tomus arba ,,Bado žaidynes“ angliškai, bet nesinaudojate elektronine bankininkyste?

Į šį sąrašėlį pakliuvę knygynai atitinka bent vieną iš dviejų kriterijų: juose parduodamos (perkamos, mainomos) skaitytos knygos ir (arba) prekiaujama grožine literatūra anglų kalba.

MintVinetu. Skaitytų knygų knygynas – interneto kavinė
Šv. Ignoto 16/10

Kodėl verta užklysti į šią vietą? Rimtų priežasčių yra ne viena ir ne dvi:
1) Čia galite vos už kelis eurus nusipirkti ir senų, ir palyginti naujų skaitytų knygų (pavyzdžiui, paskutinį kartą ten lankydamasi mačiau ,,Atrankos“ pirmą dalį… ,,Saulėlydžio“ sagos gerbėjų laukia visa serija… ir panašiai)

2) Knygos laukia ne tik skaitančių lietuviškai, bet ir angliškai, vokiškai, itališkai, ispaniškai, lenkiškai, prancūziškai…

3) Jeigu turite pakenčiamos būklės, bet jau nebereikalingų knygų, čia jas galite išmainyti į kitas, arba parduoti už 0,30 euro centų ir gauti nuolaidą naujiems pirkiniams.

4) MintVinetu visada turi pasiūlyti ir ką nors skanaus, tad čia galite praleisti dieną dirbdamas prie kompiuterio, susitikdamas su draugais ar tiesiog skaitydamas knygą, sėdėdamas ant patogaus minkštasuolio.

5) Muzikalių sielų čia laukia pianinas ir gitara. Spontaniški pasirodymai niekada nebūna nušvilpiami 🙂

6) Galų gale, šiame knygyne tvyrančią jaukią atmosferą puikiai atspindi jos pavadinimas.

O dabar trumpai apie mūsų pavadinimą: vienos pirmųjų ir mylimiausių knygų, kurias perskaitėme, buvo istorijos iš Amerikos indėnų gyvenimo (esame tikri, kad kiekvienas turite mylimą knygą, o jeigu tokios dar nėra – dabar jau žinote, kur galite ją rasti). Karlo Majaus „Vinetu“ mums tapo skaitymo džiaugsmo šaltiniu. „Mint“ reiškia mėtų arbatą, naujoviškumą, gaivą, galvojimą. Aišku, svarbiausia tai, kad mes nenorėjome būti tiesiog Skaitytų knygų Ir Kavos Bei Interneto vieta. Galbūt kitas knygynas taps „Mint Hariu Poteriu“, kas žino? /MintVinetu.com/

Akademinė knyga
Universiteto g. 4

Jau pats pavadinimas turbūt pasako, kokios literatūros čia rasite. Mokslinės. Nuo politikos iki programavimo…

Tačiau neapsigaukite – nė kiek ne mažiau (o gal ir daugiau) čia yra grožinės literatūros. Kiek mažiau lietuvių kalba, bet daugiausiai – anglų kalba. Nesinaudojantiems elektronine bankininkyste, bet trokštantiems turėti, visas, tarkim, John Green knygas originalo kalba, čia tikras ROJUS. “The 5th Wave”, “The Hunger Games”, “Divergent” serija… Žinoma, čia yra ne vien knygų jaunimui: “Cloud Atlas”, Jojo Moyes knygos…

Tad jeigu jūsų svajonė angliškas knygas skaityti ne tik elektroniniais formatais dar neišpildyta, pats metas ją įgyvendinti!

Rūdininkų knygynas
Rūdininkų g. 20

Ar žinote, kas yra empikas? Jeigu dar ne, pats metas aplankyti Rūdininkų knygyną. Čia rasite:

1) Knygų. Tačiau, jeigu ieškote Noros Roberts romanų ar panašių masinių leidinių, teks nusivilti. Čia atrinktos ir parduodamos ,,netradicinės” knygos, tokios kaip Carlos Ruiz Zafon, Charles Bukowski, Tomas Venclova… Rūdininkų knygyne galima užsisakyti ir konkretų leidinį.

2) Žurnalų. Vėl gi, galioja tas pats, kas ir knygoms. Nerasite čia senų ,,Žmonių” numerių. Daugiausiai yra populiarių angliškų leidinių: „CMYK“, „Eyemazing“, „Colour“, „Icon“, „Wallpaper“, „Wad“.

3) Vinilo plokštelių ir kitokio formato muzikos.
4) Menininkų parodėlių

5) Visokių mielų niekučių.
6) Jaukią atmosferą.

Frendo. Bookshop of ideas
Jakšto g. 9

Frendo yra vien tik angliškos literatūros knygynas, kuris, pateikus užsakymą, suranda jūsų norimą knygą ir atsiunčia ,,iš viso pasaulio”. Nesutrikite – pats knygynas veikia antrame pastato aukšte, ankštame kambarėlyje. Nors internete paskelbta kitaip, bet iškaba gatvėje kuo aiškiausiai įspėja, kad darbo laikas yra tik dvi valandos per dieną – nuo 15:00 iki 17:00.

Čia nerasite daug populiariosios literatūros – dominuoja pripažintų klasikų kūryba arba specifinės knygos.

 

Knygynas Eureka
Universiteto g. 10

Šis knygynas skiriasi nuo aukščiau paminėtų tuo, kad neparduoda skaitytų knygų (tad ir kainos čia kiek didesnės). Tačiau be lietuviškų, yra nemažai populiariosios literatūros anglų kalba: ,,Harry Potter” series, ,,The Song of Ice of Fire”, tokios kaip ,,All the Lights We Cannot See”…

Žinoma, čia pakliuvo toli gražu ne visi sostinės knygynai, į kuriuos verta atkreipti dėmesį, tad būtų smagu, jei komentaruose pasidalintumėte savo mėgstamomis vietomis. Tenebūna pamirštos ir kitų Lietuvos miestų knygų ,,oazės“…

 

panele smilga

Reklama

2 thoughts on “Knygynai Vilniuje: kur pigiau ir įvairiau

  1. Nepatinka man tokie straipsniai. Prisižiūri gražių viršelių knygynuose – ir tos knygos nori, ir anos, o pirkt neleidžia, nes nėra kur dėt. Mazochizmas! :))))

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s