Šokiruojančios ir įdomios pabaigos


Pakalbėkime apie knygas, kurios turi įdomius arba įspūdingus tvistus savo pabaigose. Juk reikia pripažinti,  pabaigos, kuriose suvoki, jog viskas nėra taip, kaip manai, kad yra… Tai įspūdingas momentas ir knyga tikrai ilgai įsirėžia į atmintį. Šiandien ketinu rekomenduoti jums penkias knygas, kurių pabaigos ar juose vykstantys įvykiai gali jus palikti su atvipusiu žandikauliu ir klausimu: “kaip aš to nenumačiau?“.

cdb_Saeculum_z1Pirmoji būtų Ursula Poznanski “Saeculum“, kurią skaičiau pasiėmusį iš bibliotekos. Knyga man taip patiko, jog ją vėliau ir nusipirkau. Šioji knyga pasakoja apie gyvą RPG žaidimą. Knygos personažai apsimeta, kad gyvena tam tikru viduramžių periodu. Taigi, jokių kompiuterių, telefonų ir kitų šiuolaikinių prietaisų. Be to, jaunuoliai yra giliai miške, toli nuo civilizacijos ir čia prasideda problemos. Vietovė yra užkeikta ir joje vaidenasi. Knygoje susipina mistika su realybe ir nejučiomis pradedi tikėti antgamtiniais dalykais. Todėl knygos pabaiga tikrai šokiruojanti.

cdb_Atjunk_z1Kita knyga būtų po Rebekos Unos slapyvardžiu pasislėpusios rašytojos Jurgos Šalaševičiūtės knyga “Atjunk“.  Autorė sukūrė istoriją, kurią pati apibūdina, kaip siaubo knygą be siaubo elementų. Skaitytojai yra perkeliami į ateitį, kur technologijos yra neatskiriama žmogaus gyvenimo dalis. Gyvas bendravimas – retenybė. Viskas vyksta virtualiai ir taip yra sukuriama paslaptis apie veikėjus. Tiksliau, apie tam tikrus personažus. Pamėginkite šią paslaptį atskleisti.

cdb_Dienorastis-is-bunkerio_z1Trečia knyga yra Kevin Brooks romanas “Dienoraštis iš bunkerio“. Tai nėra tradicinė knyga, turiu pripažinti. Taip pat ji tikrai ne kiekvienam įveikiama. Istorija pasakoja apie žmones įkalintus bunkeryje ir nei vienas nežino, kas juos įkalino ir kodėl. Veikėjai mėgina tai suvokti, sugyventi vienas su kitu ir, žinoma, pabėgti iš šio kalėjimo.  Kokia bus šios knygos pabaiga jums, priklausys nuo jūsų pačių įsitraukimo į istoriją, bet be abejonės… ji abejingų vargu ar gali palikti.

cdb_Pasakininko-istorija_z1Ketvirta knyga būtų autorės Antonia Michaelis knyga “Pasakininko istorija“. Šioji knyga Lietuvoje laimėjo 2015 metų reikšmingiausias ir meniškiausias metų vertimo vyresniesiems paaugliams apdovanojimą. Pati knyga Vokietijoje, kaip matote ant viršelio, 2012 metais yra laimėjusi jaunimo literatūros apdovanojimą. Šios knygos pabaiga yra tiek netikėta, tiek šokiruojanti, nes tu pamilsti veikėjus ir susidarai visai kitokią nuomonę apie juos. Autorė puikiai sužaidžia su skaitytojo jausmais ir taip priverčia tave ilgam prisiminti šią knygą.

cdb_Plikledis_z1

“Pliklėdis“ būtų paskutinė, penktoji, knyga, kurią detaliau aprašysiu. Knyga yra trileris, įtempta, įdomi ir… pavojinga. Ji įtraukia nuo paties pirmo puslapio ir su kiekvienu skyriumi mėto klausimus ir kelia rizikos kartėlę. Kaip ir su ankstesnėmis knygomis, tu pamilsti knygos personažus, regi kitus veikėjus per pagrindinės veikėjos prizmę ir tau sunku regėti viską aiškiai, nes faktai pešasi su jausmais. Taigi, nereikia stebėtis, kad daug dalykų galite pražiopsoti, ir todėl knygos pabaiga tampa tik dar įspūdingesnę ir šokiruojanti.

Tačiau nemanykite, kad tai vienintelės knygos, kurios gali jus nustebinti savo pabaigomis ar tvistais. štai dar keli jums pasiūlymai. Beje, kokia knyga labiausiai jus yra nustebinusi?

gera mergaitėcdb_Solitare_z1bėgantis labirintus james dashnererebascdb_Panika_z1sofijos pasaulis jostein gaarderenderio zaidimas

kitty

Reklama

2 thoughts on “Šokiruojančios ir įdomios pabaigos

  1. Vienareikšmiškai Raudonosios karalienės serija 😀
    Ten pabaigose tvistai tiesiog žudikiški 😀 O dar gal “Penktoji Banga“… Irgi “siurprizų“ nemažai turėjo 😀

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s