Svarbūs siužeto pastebėjimai


Laimės koeficientas

Nepamirškite, kad rašydami kūrinius jus atspindit jais realybę, o šioje visi žmonės tikrai nėra laimės kūdikiai. Todėl ir jūsų istorijose veikėjams turi kartais sektis, kartais nesisekti. O jeigu prisiminsime taisyklę, kad drama yra varomasis istorijos variklis, tai veikėjams gali tikrai nepavydėtinai nesisekti. Bet neperlenkite lazdos. Jeigu veikėjas nuolatos bus priverstas patirti nesėkmę, skaitytojams nusibos skaityti, nes, reikia pripažinti, nors skaitytojams patinka skaityti apie problemas ir liūdną gyvenimą, jiems taip pat reikia žinoti, kad blogi laikai praeis ir viskas pasitaisys į gerą pusę.

Tuoj veikėją ištiks mirtis

Mirtinos scenos knygose yra ypatingos. Šios scenos labai žavi ir įtraukia skaitytojus, tačiau čia vertėtų jums prisiminti stebuklingo skaičiaus “trys“ taisyklę. Ji padės jums suvokti, kad kas per daug, tas nėra gerai. Pasikartojantys įvykiai gali ne juokais pradėti erzinti skaitytojus. Pirmas susitikimas su mirtimi jaudina ir yra įdomus, antras – viskas gerai, bet truputį jau kliūną akims, tačiau kai trečią kartą susitinka veikėjas su mirtimi, skaitytojas nejaučia baimės dėl veikėjo, nes du kartus jam pavyko išnešti sveiką kailį, tai kodėl situacija turėtų pasikeisti dabar? Žinoma, jūs galite pamėginti sužaisti su tais dvejais pirmais kartais taip, kad trečiasis susitikimas su mirtimi atrodys baisesnis už pirmus du, tačiau tada jums reikia šiuos susitikimus gerai suorganizuoti ir parašyti. Taigi, būkite atsargūs su mirtimi.

Ramybės salos

Ar esate regėję anime filmą “Stebuklingi Šihiros nuotykiai dvasių pasaulyje“ (angl. “Spirited away“). Tai nepaprastas filmas, kurį tikrai siūlau visiems pasižiūrėti ir pasisemti iš jo nemažai fantazijos bei pasakojimo technikos subtilybių. Viena iš jų būtų tie žvilgsniai į horizontą, kaip aš vadinu – ramybės salos. Filmo metu vyksta daug dalykų, veikėja daug ką turi išmokti ir suprasti. Tą patį turi daryti ir žiūrovas. Todėl nenuostabu, kad galima netrukus pasimesti, sutrikti, nespėti su sekti siužeto. Taigi, filmo kūrėjas pasiūlo žvilgsnius į horizontą. Tai momentai, kada apninka jus ramuma ir turite laiko suvirškinti visą gautą informaciją. Tai nebloga technika, kai rašote fantastinę ar įtemptą istoriją. Šios ramybės salos pristabdo įvykius ir leidžia skaitytojui bent kiek atsikvėpti ir susigaudyti, kas vyksta.

kitty

Reklama

2 thoughts on “Svarbūs siužeto pastebėjimai

  1. tas jausmas, kai visai neseniai suplanavau Spirited away rekomendacini aprasima blogui, o dabar isvystu si sedevra (ir kartu mano megstamiausia filmą :D) minima mano lankomiausiame knygu bloge 😀 keistas tas pasaulis….

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.