Ką skaityti… kai bloga nuotaika


Ne paslaptis, kad knygos dažnai pagelbsti pakelti nuotaiką ir net kai atrodo, kad Tavo pasaulis baigia subyrėti, skaitydamas gerą knygą nubrauki ne vieną juoko ašarėlę. Štai čia surinkau pirmas į galvą šovusias knygas, kurias skaitydama ne vieną minutę buvau išsišiepusi iki ausų.

Ana tikėjosi paskutinius mokslo metus praleisti namuose, Atlantoje, kartu su puikiais bičiuliais ir mielu vaikinu, kuriam jaučia vis didesnę aistrą, o gal net ir gimstančią pirmąją meilę. Todėl žinia, kad tėvas sumanė išsiųsti ją mokytis į Paryžių, išmuša merginai žemę iš po kojų.
Tačiau nuvykusią į Paryžių Aną pasitinka dar viena staigmena – Etjenas Senkleras. Protingas, žavus gražuolis, turintis viską, ko reikia, deja, ir… merginą. Laimė, Anos širdis taip pat jau užimta.
Bet ar iš tikrųjų?
Romantiška ir pašėlusi istorija apie septyniolikmetės amerikietės Anos mokslo metus Paryžiuje ir ten netikėtai atrastą meilę. Žavinga paryžietiška atmosfera ir įvairių staigmenų, nesusipratimų bei romantikos kupinas siužetas – jaunai JAV rašytojai Stefanei Perkins (Stephanie Perkins) pavyko sukurti ir iki paskutinių puslapių išlaikyti intrigą ir romantinę įtampą.

Kur šiais laikais rasti padorų vaikiną?
Atrodo, kad ponas Kupidonas bus įsižeidęs ir nusisukęs nuo Megės Bomont. Ir dabar miestelėnai linksminasi klausydamiesi apie nevykusius pasimatymus, kuriuos teko ištverti šiai geraširdei vienišei. Dar niekas nepamiršo ir to, kaip žiauriai su Mege pasielgė pirmasis jos vaikinas – nė neįspėjęs, kad juodu nebe pora, ėmė ir atsivežė į miestelį sužadėtinę. Ką jau kalbėti apie šviežiausią besąlyginės Megės meilės objektą – žavų airį Timą, kuris pasirodė besąs naujasis parapijos kunigas…
O gal jai pasiseks su atsiskyrėliu omarų žveju Malounu? Tiesa, šis paniurėlis neatitinka Megės įsivaizduojamo idealaus vyro reikalavimų – yra šiurkštokas ir nelinkęs rodyti jausmų. Bet pažiūrėjus iš arčiau netgi labai patrauklus ir vyriškas. Tik bėda, jog kol kas ir jis nelaiko Megės geru laimikiu.

Matas – keistas šuo tiek išvaizda, tiek charakteriu. Nors jis – mišrūnas, tačiau atrodo aristokratiškai, o ne kaip paprastas sargiukas. Movetas meistriškai aprašo jo išvaizdą, panaudodamas jūrines metaforas. Mato asmenybė pasireiškia daugeliu ypatumu, kurių svarbiausias tas, kad Matas įsitikinęs, jog būti šunimi neverta. Bet, kaip rašo autorius, Matas nebuvo vienas iš kvailų šunų, kurie įsivaizduoja esą žmonėmis. Ne, Matas toleravo ir žmones, ir šunis, bet nebuvo nei žmogus, nei šuo. Ar tai atrodo kvaila? Galbūt. Bet kur jūs matėte šunį, laipiojantį kopėčiomis ir vaikščiojantį tvoromis? Kur jūs matėte šunį, diskutuojantį su policininku ar ganantį pašautas antis?
“Šuo, kuris nenorėjo būti šunimi“ – knyga, pasižyminti puikiu movetišku humoru. Į klasiką įėjęs rašytojo senelis, kuris buvo kurčias bet kokiems senelės priekaištams, bet puikiai girdėjo žodį “viskis“, sumurmėtą uždarytame kambaryje kitame namo gale. Movetas ne tik aprašo Mato nuotykius, bet ir taikliai pavaizduoja kitus savo priglaustus gyvūnus bei laukinius žvėris. Atmintini Moveto išauginti apuokai ir senas patyręs antinas, mikliai bandęs išvengti Mato nasrų. Aštri rašytojo plunksna nepasigaili nei jo tėvų, nei Saskatūno gyventojų. Skaitytojai ilgai prisimins Aroną Pulą, stačiusį laivą savo rūsyje (o kaip jį iš ten išvežti?), ar Kačių Ponią, neleidusią į namus net elektros kompanijos darbuotojų, kad šie, neduokdie, nenuskriaustų jos ir jos katyčių.

Iš pirmo žvilgsnio mažasis Nikola – kuklus ir gerai išauklėtas berniukas. Bet taip tik tol, kol nieko nežinai apie jo nuotykius. O sužinojęs nebegalėsi atsistebėti, kiek eibių ir kvailysčių šis angelėlis su gauja draugų gali iškrėsti vos per pusdienį.
Norėdamas išgyventi su šiuo pramuštgalviu, turi apsiginkluoti išties geležine kantrybe, o tokia, savo pačių laimei, kaip tik apdovanoti Nikola tėvai ir mokytoja.
Suaugę žmonės bejėgiai prieš Nikola ir jo draugus – ir mokyklos fotografas, ir policininkas, ir net direktorius, ką jau kalbėti apie vargšelį prižiūrėtoją poną Buljoną. Jie moka tik bejėgiškai skėsčioti rankomis, šluostytis prakaitą nuo kaktos ar tiesiog sprukti.
Trumpai tariant, aptikęs kur nors smagią sumaištį, gali beveik neabejoti – čia ką tik praūžė Nikola ir jo bičiuliai.

Siunčiant elektroninį laišką kartais įsivelia kvaila klaida ir asmeniškas laiškas įkrinta į visai svetimo žmogaus elektroninio pašto dėžutę…
Emi Rotner tik nori atsisakyti laikraščio prenumeratos. Tačiau spusteli ne tą klavišą ir jos laišką gauna Leo Leikė…
Taip prasideda neįprastas dviejų nepažįstamų žmonių susirašinėjimas. Užsimezga iš pradžių atsargus, vėliau – vis aistringesnis virtualus flirtas. Bendraujančių tik laiškais Leo ir Emi santykiai balansuoja tarp svetimumo ir neįpareigojančio intymumo.
Tačiau susirašinėjimui įsibėgėjus juodu darosi vis artimesni ir vieną dieną iškyla neišvengiamas klausimas: ką toliau daryti su išsiųstais, gautais ir kompiuteryje išsaugotais jausmais?..

Komentaruose galite pareikšti savo nuomonę apie knygas iš mano sąrašiuko arba parekomenduoti savuosius geros nuotaikos užtaisus 🙂

panele smilga

Reklama

6 thoughts on “Ką skaityti… kai bloga nuotaika

 1. Suradai “Leo ir Emi“ parsisiuntimui, bet matau kad yra antra dalis šios knygos. Reikės įvertinti abi 🙂

  Patinka

 2. Man labiausiai nuotaiką pakelia Visiems vaikams kuriuos mylėjau ir P.s vis dar tave myliu
  Labai šviesios ir pozityvios knygos, bent jau mano akimis 😀

  O juoktis balsu mane privertė tik Angelų Įsiveržimo trilogija :DD
  Žinau knygos šiurpokos, bet kai kuriose vietose juokiausi už pilvo susiėmusi xD

  Patinka

  1. Gal Visiems VAIKINAMS, kuriuos mylėjau? 🙂 Reiks pagaliau perskaityt Angelų įsiveržimą…

   Patinka

 3. Prie linksmesnių knygų norėčiau pasiūlyti ir naujesnes – “Geek Girl. Moksliukė“ knygas, bei Zoellos “Girl Online“ seriją, nes jos taip pat priverčia šyptelti 🙂

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.