Atokvėpis nuo jaunimo literatūros – Ekranizuota klasika


Kelioms akimirkoms nukrypkime nuo šiuolaikinės literatūros ir dirstelėkime į klasiką tapusius kūrinius. Tiksliau, į filmus pastatytus pagal juos. Visi šie filmai buvo pastatyti 20 a. Taip, deja, jie visi seni, tačiau nereiškia, kad prasti. Ypatingai jeigu esate pavargę nuo šių dienų kino filmų, tai šie, praeitimi dvelkiantys filmai padės pailsėti ir pamilti senus kino filmus. Tačiau perspėju, ne visi ištvers pasižiūrėti vieną ar kitą filmą nuo pradžios iki pabaigos.

prisukamasis apelsinas “Prisukamasis apelsinas“

Šį distopijai priskiriamą filmą man teko pasižiūrėti ganėtinai netikėtai. Turėjau “kino istorijos“ paskaitas ir buvo galima pasirinkti, kokį filmą norėčiau apžvelgti. Pasirinkau šį ir dėstytojas parašė “Brave choice“. Patikėkite, filmas tikrai įspūdingas ir nuo pat pirmų jo minučių tu plačiai atmerki akis. Taigi, tas kas nuspręs žiūrėti šį filmą, perspėju, kad jis toks pats geras, kaip ir šokiruojantis ir netinka jauno amžiaus asmenims. Kodėl? Filme yra scenos su nuogais aktoriais, pabrėžiamas vienas“ypatingas“ vyrų pasididžiavimas pačiais įvairiausias būdas. O kur dar smurto scenos? Draugė skaičiusi knygą teigė, kad tas daiktas tekste nebuvo taip pabrėžiamas kaip filme. Na, dar knygos neteko paimti į rankas, nors be abejonės kūrinys yra mano “to read“ sąraše.

drakula“Drakula“

Kas nėra matęs 1992 metų knygos “Drakulos“ ekranizacijos? Asmeniškai, šis pastatymas man labai patinka. Filme vaidina nemažai to meto garsių aktorių. Žinoma, vietomis akis erzina 20 a. plastmasės meilė. Ką jau ką, Drakulos raudoni šarvai nemaloniai išmuša iš vėžių. Tačiau mėginant nekreipti per didelio dėmesio į tai ir dar kelis būdingus to meto kinui aspektus, filmas tikai neblogai susižiūri, o pažiūrėjus galima susigundyti ir perskaityti šią garsią Bram Stoker knygą, jeigu dar nesate jos įveikę.

nekaltybės amžius The Age of Innocence“Nekaltybės amžius“

Šis filmas yra kietas riešutėlis. Jis yra įdomus, pasakoja apie aukštuomenės gyvenimą devyniolikto amžiaus Amerikoje. Tačiau pateikimo forma ganėtinai gali pasirodyti nuobodi dėl savo keisto originalumo. Filmas ypatingai turėtų patikti tiems, kas domisi istorija ir kuriems patinka romantika. Šį filmą jau esu peržiūrėsiu ne kartą. Kodėl? Na, kadangi man reikėjo studijoms 😀 Bet kelis kartu jį vėl drįsau įsijungti tik todėl, kad filme tikrai įdomiai pateikiamas aukštuomenės gyvenimas ir povandeninės srovės jame.

mažos moterys“Mažos moterys“

Šį filmą man teko žiūrėti specialiai vienam dalykui universitete, o vėliau per literatūros paskaitas vis kartas nuo karto nugirsti. Šioji knyga yra kone jaunimo literatūros pradininkė.  Deja, kol kas nesu jos perskaičiusi, bet filmas įveiktas ir šis man labai patiko. Jame pasakojama apie keturių seserų gyvenimą. Kiekvienas iš jų yra kitoks, unikalus ir turintis gilią mintį (kai pradedi apie tai galvoti). O tuo nereikia stebėtis, kai sužinai, jog knyga yra tarsi mergaičių ir berniukų vadovėlis apie įžengimą į suaugusiųjų pasaulį.  Patariu visiems pasižiūrėti šį filmą.

interviu su vampyru“Interviu su vampyru“

Tikriausiai net nereikia šio filmo pristatinėti. Jis ne kartą rodytas per lietuviškus kanalus ir dažnai yra linksniuojamas. Juk tai klasika virtusi knyga apie vampyrus. Tačiau dabar sklinda gandai, kad yra ketinama perkurti šį filmą.

mažoji princesė

“Mažoji princesė“ abejingų nepaliks. Filmas tinka visiems: tiek seniems, tiek jauniems, tiek mergaitėms, tiek berniukams. Net sunku surasti tinkamus žodžius apibūdinti šį filmą, pasakojantį apie vienos mergaitės skaudų gyvenimą.

Šį filmą taip pat ne kartą buvo galima išvysti rodant per lietuviškus kanalus. Taigi, tikriausiai esate jį matę, o jeigu ne, tikrai pasižiūrėkite. Filmas vertas dėmesio.

pusryčiai pas tifani

“Pusryčiai pas Tifanį“ filmą išvydau savo tetos dėka. Vaikščiodamos po parduotuvę jį užmatę DVD ir nusprendė, kad šią kino juostą žiūrėsime vakare. Ji teigė, kad tai geras ir dėmesio vertas filmas. Ji netgi stebėjosi, kaip nieko apie jį nesu girdėjusi.

Na ką, pažiūrėjau ir… man filmas patiko. Nors prisipažinsiu, keista buvo žiūrėti seno pastatymo kino juostą. Iki tol visad žiūrėdavau tik neseniai sukurtus filmus, todėl priprasti prie aktorių drabužių bei kalbėsenos buvo iššūkis.  Bet kai prie to pripranti, tikrai  suvoki, kad filmas nuostabus ir suvoki, kodėl jo aktorės įkūnyta veikėja yra ikona.

Dar keli filmai (paspaudę ant viršelių pažiūrėsite jų anonsus)

begalinė istorijavėjo nublokštivėtrų kalnas emily bronte

Kuriuos iš šių filmus esate matę? Patiko? Nepatiko? Kokių dar žinote filmų, kuriuos patartumėte kitiems pasižiūrėti?

kitty

Reklama

2 thoughts on “Atokvėpis nuo jaunimo literatūros – Ekranizuota klasika

  1. Siūlau pažiūrėti ir “To Kill a Mockingbird“, pastatytą pagal to paties pavadinimo knygą – “Nežudyk strazdo giesmininko“. Filmas sukurtas 1962 – aisiais metais. Bent mano atvjeu, filmas susižiūrėjo labai lengvai; per daug neatitrūkstama nuo knygos, kuri man labai patiko! Tikrai rekomenduoju! 🙂

    Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s