Lookbook. Stiliaus knyga merginoms – Maud Gabrielson, Alix De Moussac (knyga)


Spalvingas pradžiamokslis visoms merginoms, kurios ieško savo stiliaus, domisi mada ir jos užkulisiais.
* Svarbiausi mados istorijos įvykiai.
* Žymiausi dizaineriai, legendiniai drabužiai ir interviu su mados profesijų atstovais – viskas, ką privalai žinoti apie svaiginantį mados pasaulį ir jame dirbančius žmones.
* Medžiagos, svarbiausi rūbai ir aksesuarai bei jų deriniai, kuriais visada galima pasikliauti, kad atrodytum stilingai.
* Auksinės taisyklės ir patarimai, kaip patobulinti ir suformuoti savitą stilių, neatsiliekant nuo mados!
* Smagūs stiliaus testai ir puslapiai užrašams, kuriuose galėsi rašyti pastabas apie madą ir savo svajones!
Maud Gabrielson yra tarptautinio mados žurnalo „Grazia“ mados žurnalistė, savo karjerą pradėjusi nuo garsaus Elle.fr tinklaraščio. Kiekvieną savaitę ji atskleidžia naujausias stiliaus tendencijas ir aprašo mados pasaulio įvykius!
Alix de Moussac – iliustratorė ir stilistė, pirmuosius karjeros žingsnius žengė prestižiniuose mados namuose bei žurnaluose, tokiuose kaip „Vogue“. Prieš dešimt metų ji sukūrė apatinio trikotažo prekės ženklą „La Nouvelle“, jis iki šiol labai populiarus ir vertinamas ne tik Prancūzijoje, bet ir už jos ribų.


lookbookPagrindinė informacija:

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2015
Originalus pavadinimas: Le Lookbook des filles
Patartinas amžius: 14+
Žanras: pomėgiai, stilius
Puslapių skaičius: 224


Nors “Lookbook“ nėra grožinės literatūros knyga, tačiau manyčiau, kad tai mūsų skaitytojoms labai aktualus ir įdomus kūrinys, kurį sukurpė ne kas kitas, o Maud Gabrielson, prancūziško mados žurnalo “Grazia“ mados redaktorė, o iliustracijas jai sukūrė Alix De Moussac – paryžietė dizainerė. Ir tai ne vienintelis šio tandemo kūrinys: bendraautorės prancūzų kalba taip pat siūlo “La mode: histoire, coulisses et conseils“ (liet. “Mada: istorija, užkulisiai ir patarimai“) bei dar vieną knygą paauglėms “Le fashionbook des filles“ (liet. “Fashionbook. Stiliaus knyga merginoms“).

Pirmas įspūdis gavus knygą buvo – oho, kokia nemaža (lyginant su įprastu formatu) ir spalvinga! Patrauklus dizainas ir ryškios spalvos taip ir traukia akį. O kas geriausia, kad tai knyga būtent paauglėms, viskas suderinta taip, kad kiekviena ras sau kažką įdomaus ir pamokančio.

2
Gatvės stilius

Knyga sudaryta iš 5 dalių, tokių kaip, pavyzdžiui, mados istorija ir kuo išsiskyrė praeityje žymūs dizaineriai, kaip jie pakeitė požiūrį į moteriškus rūbus, aksesuarus, mados tendencijas. Ko gero visos žino populiariąją “Louis Vuitton“ rankinę ir jos su niekuo nesupainiojamus raštus? Tada sužinosite, kaip ji atsirado, ir kas ją išpopuliarino. Sužinosite, kada į mados pasaulį atkeliavo džinsai ar kokie perversmai vyko nuo tikrosios mados istorijos pradžios.

Antroje dalyje galėsite apžvelgti, kokia mada yra šiandien, ir kaip ji kuriama. Ir ne, ji prasideda ne parduotuvėje, o kažkieno galvoje 😀 Tačiau tai, kad kažkoks dizaineris sukūrė vienus ar kitus drabužius nerodo, kad mada nėra prieinama plačiosioms masėms, tai yra, mums. Jei įdomu, koks yra kelias nuo rūbo sukūrimo, iki patekimo į parduotuvę, ar stilisto/fotografo/mados redaktorės/mados žurnalistės profesijos ypatumai, turėtumėte būtinai užmesti akį į šį skyrių. Čia pat trumpai apžvelgiamos paauglių mados subkultūros, kur ko gero lengvai identifikuosite save, o jei bus sunku, čia pat rasite testą, kuris pasakys, kuriai subkultūrai priklausote.

O nuo trečiosios dalies prasideda įdomiausi ir aktualiausi dalykai – merginų spintos turinio tyrinėjimai. DSC_0876Čia rasite sąrašą rūbų, kurie yra ko gero kiekvienoje spintoje, tačiau nustebsite, kiek daug vieno daikto variacijų gali būti. Vien džinsams skirti 8 puslapiai! Kur dar striukės, švarkai, batai ir kita… Žinoma, svarbios ir medžiagos, iš kurių visa tai sukurta – iš šios knygos išmoksite atskirti motyvus ir raštus, spalvų paletes.

Ketvirtoji knygos dalis skirta skaitytojų stiliaus paieškai ir pamokymams, kaip susikurti savo įvaizdį. Čia rasite įvairių patarimų, kaip rūbais formuoti figūrą, kaip sukurti tam tikrą įvaizdį naudojant konkrečius rūbų derinius, ką rengtis skirtingais metų laikais, į pasimatymą, susitikimą su draugėmis, šventes, keliones, net egzaminus. Atskiras žodis suteikiamas netgi makiažo priemonėms ir patarimams, kaip jas naudoti.

3Paskutinėje dalyje kalbama apie linksmąją dalį kuriant savo stilių – apsipirkinėjimą. Štai čia radau naudingų patarimų, kaip planuoti savo pirkinius, kaip rinktis rūbus. Tiesa šis skyrelis galėtų būti daug ilgesnis, tačiau patarimų ką pirkti, ką prie ko priderinti rasite būtent prieš tai buvusiame skyriuje. Tačiau, jei turite galimybių keliauti po pasaulį, knygos bendraautorės sudarė sąrašą parduotuvių, kurias privalote aplankyti ieškodamos įdomių rūbų ar aksesuarų. Jos suskirstytos ne tik pagal miestus, bet ir pagal pirkėjų poreikius ar individualų stilių. Jei norite apsirengti kaip paryžietė ar niujorkietė, šioje knygoje rasite patarimų, ką pirkti šiuose miestuose.

Štai kiek visko sutelpa į vieną vienintelę knygą, kuri man išties patiko. Patarimai ir komentarai čia konkretūs, daug netuštžodžiaujama, iliustracijų daug ir jos labai informatyvios, o svarbiausia – viskas pritaikyta paauglėms. Jei ieškote dovanos savo dėl mados pamišusiai draugei – tai kaip tik tas pirkinys, kuriuo ji apsidžiaugtų. Likau maloniai nustebinta šios knygos, radau nemažai naudingos informacijos, ir nuo šiol nebesistengsiu derinti rankinės prie batų 😀

penki

egliosha logo

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.