Interneto Mergaitė. Koncertinis turas – Zoe Sugg (knyga)


Penės lagaminai sukrauti.
Kai žavusis Nojus pakviečia Penę kartu keliauti į koncertinį turą po Europą, ji jaučiasi laimingiausia mergina pasaulyje. Penė nekantrauja praleisti net dvi savaites kartu su savo žavingu tarsi roko dievukas vaikinu iš Bruklino.
Tačiau realybė užgožia rožines svajones: grupės nariai nėra patys draugiškiausi vaikinai, Nojus paskendęs turo reikaluose, o paslaptinga gerbėja, kuri pavogė Penės telefoną, grasina atskleisti visas jos paslaptis. Vienas paskui kitą užgriūvantys nemalonumai verčia Penę abejoti, ar keliauti kartu su Nojumi į koncertinį turą buvo geriausias žingsnis. Ar ji sutverta gyvenimui kelyje?
Penė ilgisi šeimos, geriausio draugo Elioto ir savo tinklaraščio. Ar jai pavyks surasti pusiausvyrą tarp meilės Nojui ir iššūkių kupino gyvenimo keliaujant kartu? Ar Penė paaukos savo svajones, norėdama praleisti tobulą vasarą su mylimu vaikinu?

koncertinis turasPagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai Lietuvoje: 2016
Išleidimo metai originalo kalba: 2016
Originali kalba: anglų kalba
Originalus pavadinimas: Girl Online On Tour
Ankstesnės dalys: Girl online. Interneto Mergaitė
Serijos pavadinimas: 
Girl online
Patartinas amžius: 11+

Žanras/ amžiaus kategorija:  vaikų ir paauglių literatūra, humoras, romantika
Mitinės būtybės/padarai/galios: nėra
Veiksmo laikas: šių dienų pasaulis
Puslapių skaičius: 352
Pasakotojas: pirmas asmuo, mergina
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.zoella.co.uk/


zoe suggPirmoji Zoe Sugg knyga sulaukė didžiulio pasisekimo visame pasaulyje, man ji taip pat labai patiko! Netgi pradėjau sekti jos blogą YuoTube ir pamačiau, kad vloginimas nėra šiaip koks hobis, kaip galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, o darbas kiaurą savaitę nuo ryto iki vakaro! Per visas tas pašėlusias filmavimų ir video įrašų redagavimo dienas Zoe trečiadieniai skirti knygos rašymui kartu su redaktore Amy Alward. “Koncertinis turas“ pasirodė penki mėnesiai po pirmosios dalies išleidimo, kuri per pirmąją savaitę sumušė pardavimų rekordus nuo tada, kai jie buvo pradėti fiksuoti.

Tai yra antros dalies apžvalga. Todėl tie, kurie yra neskaitę kitų dalių, gali rasti spoiler’ių.

Kaip jau sakiau, “Girl online. Interneto Mergaitė“ man išties labai patiko, suskaičiau ją dviem prisėdimais, nes tai buvo lengvai parašyta knyga, truputį nerimtai kalbanti apie rimtus dalykus. Antra dalis savo turiniu kiek skyrėsi nuo pirmosios, nes, kaip tikriausiai suprantate iš pavadinimo, pagrindinė veikėja Penė išvyksta į koncertinį turą. Jos laukia dvi savaitės su kylančia muzikos žvaigžde vaikinu Nojumi, kuris žada parodyti pusę Europos ir kiekviename mieste surengti Paslaptingą stebuklų dieną… Tačiau pirmas susitikimas su Nojum po ilgų nesimatymo mėnesių pasibaigia dar vienu panikos priepuoliu, o vaikino geriausias draugas/grupės būgnininkas pasirodo nemalonus vyrukas, mėgstantis šėlti ir išgerti, tačiau kažkodėl nemėgstantis Penės. O kur dar koncerto metu pamestas telefonas ir iš kažkur išlindęs šantažuotojas, liepiantis išsiskirti su Nojum. Kaip suprantate, veiksmo šioje dalyje tikrai nemažai. Keičia visa istorijos atmosfera, kuri antroje knygos pusėje vėl persiverčia.

Kaip keičiasi? Ogi Zoe Sugg mums suteikia galimybę pabūti detektyvais ir paspėlioti, kas gi yra tas blogietis, siekiantis išskirti Penę ir Nojų – pavydi draugė? O gal koks išprotėjęs persekiotojas ar persekiotoja? Šiaip ar taip, visas koncertinis turas pasirodo ne toks, kokio tikėjosi porelė, ir Penė kuo toliau, tuo labiau jaučiasi ne savo rogėse.

Manau šioje dalyje buvo labai puikiai padirbėta prie atmosferos sukūrimo, nes pirma pusė knygos tikrai buvo tokia patamsinta ir šiek tiek niūri, prieš tai buvęs tobulas vaikinas Nojus tolsta, vietomis net galima pradėti jo nemėgti. Turėjusi būti linksma kelione, turas tampa vienišu klaidžiojimu po nepažįstamus miestus, liūdėjimu vienai savo viešbučio kambaryje ir abejonėmis, ar jai toks – trofėjinės merginos – gyvenimas tinka.

– Pene, atmink. Kartu mums niekas nebaisu.

Gal pasikartosiu, bet man labai patiko Penė, kaip veikėja. Ji linksma, stengiasi visur įžiūrėti kažką gero, su ja ko gero galėtų susitapatinti (ar bent norėti būti panašia į ją) daugelis. “Girl online. Koncertinis turas“ sakyčiau skirta savęs atradimui – tiek Penės, kuri dar nežino, kuo norėtų būti, ar kuo šiuo metu yra, tiek jos ir Nojaus santykiams, nes jie galiausiai iš tiesų susitikinėja. Pusmetį draugavę per atstumą jie pagaliau turi galimybę ištisas dvi savaites praleisti kartu. Tačiau pasirodo, kad koncertinis turas nėra toks jau rožinis, kaip atrodė iš pradžių. Autorė labai tikroviškai aprašo koncertinio turo rutiną ir ypatumus – keliones iš miesto į miestą, reklaminius susitikimus, išgertuves ir afterparčius… Nojus neberanda laiko Penei, kuri taip pat keičiasi, darosi vis labiau nelaiminga, nes Nojaus svajonė būti muzikos žvaigžde visiškai neatitinka jos lūkesčių ir norų, kad ir kaip ji stengtųsi prisitaikyti.girl

Prisipažinsiu, iš pradžių man sunkiai skaitėsi ši dalis vien dėl to, kad įžanginė dalis buvo kiek ištempta, o vėliau vis kažkas veikėjams kišo koją, bet, kaip ir pirma knyga, ši taip pat gerai apgalvota, viskas taip sudėliota, kad esi priverstas spėlioti, kas yra draugas, o kas linkintis blogo. Kadangi nuo pat pradžių ieškojau kabliukų, kas gi ta blogietė Tikra Tiesa, atspėjau teisingai ir stipriai nenustebau, tačiau keliu nykščius į viršų už pastangas apgauti 😀

Tikriausiai nudžiuginsiu tuos, kuriems patiko Eliotas, nes “Koncertiniame ture“ bus daugiau jo ir jo meilės reikalų, kurie, kaip galite nuspėti, yra tikrai komplikuoti. Smagu matyti, kad dėl meilės reikalų draugai nenutolsta, kaip dažnai pasitaiko ir knygose, ir gyvenime. Manau be Elioto knyga būtų visiškai nebe ta.

Ko gero kai kas nusivylė knygos pabaiga ir merginos sprendimu, bet man ji pasirodė labai brandi ir vietoje, ir dar labiau verčianti laukti trečiosios dalies, kurioje, spėju, pati Penė taps žvaigžde (visai kaip Zoe Sugg).

– Kartais reikia ieškoti savęs. Jeigu labai norėsi, tikrai pasiseks.

Galiu atvirai pasakyti, kad ši knyga man labai patiko beveik taip pat, kaip ir “Interneto Mergaitė“, ji buvo linksma, liūdna, pikta, optimistiška – tikra. Gal kiek nuspėjama, tačiau tikrai gera ir tinkama jaunesnio amžiaus skaitytojams, kuriuos traukia meilės istorijos su tikėtais ir netikėtais siužeto vingiais.

Labai mėgstu tokias knygas – lengvas ir greit suskaitomas. Jos labai tinka tiems, kam nelabai patinka skaityti, bet na reikia gi kažką perskaityti, kad per vasarą nepamirštum kaip raidės atrodo, ar jei nori kažkam padovanoti neįpareigojančią knygą, nes ji patiks tikrai daugeliui, nes ji apie draugystę, meilę, nuotykius, parašyta su humoru, trupučiu intrigos ir pritaikyta moderniam jaunimui.

Visos serijos knygos:

123

keturi permatomas

egliosha logo

Reklama

2 thoughts on “Interneto Mergaitė. Koncertinis turas – Zoe Sugg (knyga)

  1. Sveiki, norejau paklausti ar trečioji Z. Sugg knyga jau išversta į lietuvių kalbą? Labai ačiū už atsakimą 😊

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.