Girl online. Interneto Mergaitė – Zoe Sugg (knyga)


Penė turi paslaptį.
Prisidengusi Interneto Mergaitės slapyvardžiu, ji savo tinklaraštyje išlieja jausmus: draugystės, vaikinai, mokykla, kvaištelėjusi šeimynėlė ir keisti panikos priepuoliai, kurie vis dažniau įstumia į nemalonias situacijas.
Ir štai, kai atrodo, kad visas pasaulis (t. y. kokie trys šimtai žmonių) pamato Penės gėdingiausią vaizdo įrašą, pasitaiko puiki galimybė nuo visų pasislėpti. Kelionė į Niujorką per Kalėdas leidžia šiek tiek pamiršti gimtajame Braitone ištikusią nesėkmę, be to, ji susipažįsta su žavingu tarsi roko dievukas amerikiečiu Nojumi. Staiga Penė pasijunta įsimylėjusi ir į tinklaraštį brūkšteli vieną kitą jausmingą įrašą.
Nojus taip pat šį tą slepia. Dėl to Penės gyvenimas ir tikrų tikriausia draugystė gali sugriūti amžiams.

interneto mergaitėPagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai Lietuvoje: 2015
Išleidimo metai originalo kalba: 2014
Originali kalba: anglų kalba
Originalus pavadinimas: Girl online
Ankstesnės dalys: nėra
Serijos pavadinimas:
Girl online
Patartinas amžius: 11+
Žanras/ amžiaus kategorija: vaikų ir paauglių literatūra, humoras, romantika
Mitinės būtybės/padarai/galios: nėra
Veiksmo laikas: šių dienų pasaulis
Puslapių skaičius: 376
Pasakotojas: pirmas asmuo, mergina
Autoriaus (-ės) puslapis: http://www.zoella.co.uk/


zoe sugg

Galbūt nustebsite (bent aš tai tikrai nustebau!), tačiau Zoe, o tiksliau Zoella, yra pati žymiausia mergina Jungtinėje karalystėje ir puikiai žinoma už jos ribų. Nuo 2009 metų pradėjusi savo, kaip blogerės, karjerą, dabar ji  pilnai pragyvena iš savo veiklos – rašo blogą, filmuoja videoblogą ir yra YouTube garsenybė. Zoe Sugg nuo pat vaikystės svajojo parašyti knygą, tačiau to tikrai nesitikėjo. Jos pirmosios knygos “Girl online. Interneto Mergaitė“ išankstiniai užsakymai sumušė visus rekordus – tam nemažai pasitarnavo jos populiarumas.

“Interneto mergaitė“ netikėtai tapo mano šios vasaros mėgstamiausia lengva laisvalaikio knyga, kuri kiek priminė “Geek girl. Moksliukę“ – ir tik gerąja prasme. Žinojau, kad ji buvo parašyta tinklaraštininkės, bet tikėjausi kiek kitokio turinio, tačiau ši knyga pasirodė labai lengvai skaitoma, sąmojinga ir pasakojanti apie šiuolaikiniam jaunimui aktualius dalykus – internetinius blogus, patyčias, piktumus tarp draugų, nelaimingas ir laimingas meiles ir t.t. Tačiau Zoe Sugg savo veikėjai suteikė ne tik savo pomėgį rašyti blogą, tačiau ir nerimo sutrikimą, kuris iššaukia panikos priepuolius. Tai prideda istorijai tam tikro rimtumo ir realumo jausmą, kad štai, skaitote ne šiaip knygelę apie dar vieną nerangią statistinę raudonplaukę, tačiau apie merginą, turinčią savitą požiūrį į pasaulį, draugus, šeimą, tačiau žmogų, kuris yra kaip bet kuris iš mūsų – su tam tikrais trūkumais ir keistumais.

Olis spokso į mane. Tada pauosto – tikrai, rūgščia veido mina uosto orą. O varge, jis mano, kad pabezdėjau. Galvoja, kad turiu blusų ir bezdu! Imu melsti, kad ant kavinės nukristų asteroidas arba prasidėtų zombių apokalipsė – bet kas, kad tik Olis pamirštų, kas ką tik įvyko.

Penė yra viena tų veikėjų, kurios man patinka. Manau autorė su savo pagalbininkais puikiai padirbėjo kurdama šį personažą, nes ji man labai tikroviška, netgi jos nerimo priepuoliai pagrįsti ir aprašyti labai realistiškai (ši patirtis Zoe Sugg išgyventa asmeniškai).

Jei plačiau – Penė yra beveik šešiolikmetė, nerangi fotografijos entuziastė, slapčia įsižiūrėjusi mokyklos žvaigždę savimylą Olį, ir artimai bendraujanti su savo kaimynu Eliotu, su kuriuo turi susikūrusi netgi barbenimo į sieną kodą. Kas man buvo vienas tų kartų, kai pagalvoji “ir kodėl aš taip niekada nesugalvojau???“. Nerangumas šiame aprašyme turėtų būti paryškintas, nes būtent dėl to ji pakliūna į tokią nepavydėtiną situaciją, kai buvusi geriausia draugė sukelia baisią patyčių audrą, dėl ko Penės psichinė sveikata tikrai nepagerėja. Bet pačiu laiku pasitaiko kelionė į Niujorką su šeima ir, žinoma geriausiu draugu Eliotu, kuri pakeičia Penės požiūrį į save ir visą pasaulį. Ir viskas pasakojama su humoru ir nenuobodžiai.

– Ką gi, einu vėl bandysiu paskambint tėvams, – atsidūsta Eliotas. – Sukryžiuokit ką tik galit, kad tik leistų man pasilikti per Kalėdas.
Mudvi su mama kaipmat sukryžiuojam pirštus. Tėtis – akis.

Kvatoti gal ir nekvatojau, tačiau skaityti buvo linksma, ir kai kurios vietos, kaip aukščiau esanti citata, priversdavo sukikenti, nes štai tokios smulkmenos ir yra tie prieskoniai knygose, kurie paverčia jas geresnėmis – prajuokink, sujaudink iki ašarų, ir skaitytojas nenorės paleisti istorijos ir būtinai užsimanys perskaityti tęsinį (kaip gerai, kad jau jį turiu 😀 ).

Siužeto linija nėra visai nenuspėjama, sakyčiau tai klasikinis pasakojimo vystymas, bet jos puikiai apgalvotas ir malonus skaityti. Panikos priepuoliai labai gerai įsipaišo į bendrą kontekstą; kalbėdama apie juos autorė norėjo parodyti savo skaitytojams, kad jie ne vieni, ne tik jie kenčia nuo nerimo, ir moko, kokiais būdais galima jį įveikti. Žinoma, tam yra sukuriamos nelinksmos situacijos, patyčios – viena jų. Rašydama blogą Zoe Sugg ir pati dažnai sulaukia neigiamų anoniminių vartotojų atsiliepimų, ir šia istorija ji pasakė pasauliui, kaip tokie dalykai gali skaudinti. Manau ši knyga man taip labai patiko būtent todėl, kad buvo atvira, švelniai atskleidė žiaurią šių dienų jaunimo realybę, pasakojant apie požiūrį į homoseksualius asmenis, šeimos santykius, patyčias, nerimo sutrikimą, draugų santykius bėgant laikui… mirtį. Tai nebuvo visiškai graži istorija, tačiau ir ne per sunki – kaip tik tokia, kokios reikia.

Apibendrinama galiu pasakyti, kad tai puiki knyga tiems, kas ieško lengvo, šiek tiek juokingo skaitalo, kuriame nebus sekso scenų, šiurkščių bernų ar didžiulių gyvenimo tragedijų, tačiau nespjauna į netradicinės orientacijos antraplanius veikėjus, veikėjus su tam tikrais trūkumais, šiek tiek skandalų, pavydo ir meilės. Man ši knyga labai patiko, todėl jei jau bus galimybė, būtinai ją perskaitykite!

Visos serijos knygos:

123

penki

egliosha logo

2 thoughts on “Girl online. Interneto Mergaitė – Zoe Sugg (knyga)

  1. Puikus aprašymas, puslapis ir viskas aiškiai papasakota apie knygą, man taip pat knyga labai patiko ją skaitysiu antrą kartą. 🙂

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.