Tigro lemtis – Colleen Houck (knyga)


Garbė. Pasiaukojimas. Meilė. Ar visko pabaiga reiškia naują pradžią?
Įveikę tris deivės Durgos užduotis ir įkvėpti ketvirtosios pranašystės, Kelsė, Renas ir Kišanas vėl leidžiasi į kelionę. Šįsyk jie turi rasti Ugninį lyną. Tačiau kortos sumaišytos – piktasis raganius pagrobia Kelsę. Jei jai pavyks ištrūkti iš jo gniaužtų ir sėkmingai panaikinti tigrų prakeiksmą, ji išlaisvins mylimus princus. Tačiau sykiu Kelsės laukia sunkiausias pasirinkimas gyvenime.
Ieškant ketvirtosios Durgos dovanos Andamanų salose Bengalijos įlankoje, jų tyko didžiuliai pavojai ir grėsmė gyvybei. Tai lenktynės su laiku, o kartu bėgimas nuo persekiojančio piktojo raganiaus Lokešo. Ketvirtojoje serijos dalyje laukia meilės ir ištikimybės išbandymai, gėrio ir blogio kova, kerinčios būtybės, pavojai ir pagaliau paaiškėjusi tikroji tigrų lemtis.

tigro lemtisPagrindinė informacija

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai Lietuvoje: 2016
Išleidimo metai originalo kalba: 2012
Originali kalba: anglų kalba
Originalus pavadinimas: Tiger’s Destiny
Ankstesnės dalys: Tigro užkerėjimas, Tigro beieškant, Tigro kelionė
Serijos pavadinimas: 
Tigro užkerėjimas
Patartinas amžius: +12
Žanras/ amžiaus kategorija: jaunimo literatūra, fantastika, nuotykiai, mitologija, romantika
Mitinės būtybės/padarai/galios: magija, mitiniai padarai
Veiksmo laikas: šie laikai, 320 m. pr.Kr.
Puslapių skaičius: 512
Pasakotojas: pirmas asmuo, mergina
Autoriaus (-ės) puslapis: http://colleenhouck.com


autorė

“Tigro lemtis“ yra ketvirtoji “Tigro užkerėjimas“ serijos dalis, prasidedanti po pačio blogiausio (autorės teigimu) siužeto vingio. Blogiausio ta prasme, kad visi veikėjai atsidūrė prasčiausioje situacijoje, kuri tegali būti. Įtampa pasiekė kulminaciją, ir štai taip prasideda ši knyga – su baime, netikrumu ir, atrodo, situacija be išeities.
Kiekviena serijos knyga yra priskirta kažkuriam elementui (žemei, orui, vandeniui), o “Tigro lemtis“ simbolizuoja ugnį, kurios, patikėkite, tikrai netrūks. Colleen Houk šioje knygoje žada skaitytojų jau pamėgtą veiksmą, nuotykius kartu su švelnia romantika.
Paskutinės (šiai akimirkai) “Tigro paieškos“ dalies visi laukėme  su dideliu nekantrumu. Sklinda gandai, kad bus dar ir penkta knyga, bet, turint omeny, kad autorė knygą rašo apie 7 mėnesius, o nuo “Tigro lemties“ originalaus leidimo praėjo jau ketveri metai, aš labai stipriai nesitikiu dar vienos dalies, tuolab, kad ši tikrai užbaigė istoriją, ir aš jau nebežinau, ką dar būtų galima išmastyti penktai daliai… Nors Colleen paliko tam tikrų neišspręstų klausimų.

ugnisTai yra ketvirtos dalies apžvalga. Todėl tie, kurie yra neskaitę kitų dalių, gali rasti spoiler’ių.

Ši knyga netrumpai gulėjo mano lentynoje priekaištaudama, bet galop nustūmiau vasaros atostogas, puikius orus ir tingumą į šoną ir čiupau “Tigro lemtį“. Jei skaitėte šios serijos knygas, žinote, kad su jomis yra ką veikti, bet man patinka storos knygos, kai galima pasimėgauti skaitymu ilgiau. Jei atvirai, šiek tiek bijojau šios knygos dėl ankstesnės dalies pabaigos ir vieno fanų piešto paveiksliuko, netyčia užtikto internete. Bet tikrai nebuvo ko 😀
Kaip galite tikėtis, Kelsė turi padėti broliams Renui ir Kišanui gauti paskutinę dovaną, kad būtų pilnai panaikintas Indijos princų užkeikimas, bet viskas pasirodys kur kas sudėtingiau, nes vaikinai užkeikti buvo ne atsitiktinai, lemtis jiems lėmė kur kas daugiau. O kur dar amuleto dalių trokštantis priešas iš praeities.
Jei prisimenate, “Tigro kelionė“ baigėsi ganėtinai dramatiškai, kai staiga apsireiškė šios serijos piktadarys Lokešas, kai prieš tai Kelsė, Renas ir Kišanas palyginti sklandžiai (nors ir per didelius pavojus) surinko dovanas deivei Durgai. Turėčiau akcentuoti, kad ne tik pagrindiniai veikėjai auga, bet ir piktasis Lokešas keičiasi. Rašytoja gerai padirbėjo prie jo. Ji išdavė, kad šis blogietis buvo įkvėptas Mingo Negailestingojo iš “Flešo Gordono“. Tačiau taip pat jame yra ir kitų autorės pamėgtų veikėjų detalių, kaip Dartas Veideris, Hanibalas Lekteris – ypač jų noras kankinti. Viename interviu Colleen Houck atskleidė, kad kai kurios scenos su juo buvo ištrintos ir perdarytos į Kelsės sapnų detales. Apie Lokešą buvo parašyta daug daugiau, nei išvydo skaitytojų akys. Šis veikėjas yra absoliučiai blogas, negailestingas ir kryptingai siekiantis tikslo surinkti visas stebuklingo amuleto dalis ir užvaldyti pasaulį.
Kelsė, antra vertus, yra kaip vėjo plaikstomas lapelis, nežinantis, kurion pusėn pulti, nes myli vieną brolį, tačiau, įsivaizduodama, kad taip saugo jį, pasirenka kitą. Ko gero tai labiausiai erzinanti knygos dalis, kad ji taip plėšosi tarp dvejų vaikinų, nes bet kuriuo atveju liks įskaudintas vienas jų. Tas neužtikrintumas netgi po kai kurių dalykų (kas skaitė, supras apie ką aš čia) verčia norėti kaip reikiant papurtyti Kelsę, nes vos ne kiekvienas jos sprendimas skaudina kažkurį brolį. Ko gero daugelis skaitytojų nesuprato šitokio autorės pasirinkimo ir meilės trikampio išpildymo, bet taip sakant be intrigos nebus istorijos.

Tu visada būsi mano širdyje. Visada. Sukuždėjo jo šiltas balsas ir ištirpo.

Iš tiesų šis meilės trikampis sumegztas taip glaudžiai, kad sunku suvokti, kaip jis gali būti sėkmingai išnarpliotas, nes visiems aišku, su kuo pabaigoje turėtų pasilikti Kelsė, bet vaikinai juk du, ir jie abu ją myli? durgaKas liks antram broliui?

-Kur mes einame? – jis paklausė.
– Noriu ką nors susprogdinti.
Kišanas nusikvatojo.
– Tu tikrai mano mergina. Eime.

Tačiau viską išspręs pranašystės, kurios paskutinėje knygoje (turbūt) atsiskleidžia, ir pagaliau mes suprantame, ką kuri reiškė, ir prisiminsime visas mažutes užuominas iš kiekvieno susitikimo su Durga. Būtent ši, pranašiškoji, Durgos ir jos dovanų prasmė mane labiausiai nustebino – kiekvienas daiktas ir žmogus turėjo savo paskirtį galutinėje kovoje. Nemaniau, kad viskas išsispręs taip nepaprastai. Štai tokiomis akimirkomis pagalvoju – oho, norėčiau būti tai sugalvojusi, nes tai tikrai neįprasta ir galiausiai visos užuominos iš keturių knygų susidėlioja į savo vietas.
Žinoma, iki tos akimirkos teks perskaityti nemažai nuotykių, aplinkos ir kovų aprašymų.
Taip, šioje knygoje tikėkitės ne tik meilės peripetijų, bet ir daug iššūkių ir kovos scenų, kurias kurdama autorė žiūrėjo World of Warcraft žaidimo ištraukas, kurias jai rodė broliai. Ši dalis ko gero yra žiauriausia iš visų keturių, nes kovos tampa vis nuožmesnės, o finalinė kova apskritai kažkas tokio, ką gali pamatyti nebent per televizorių išmanių režisierių dėka.
Istorijoje tikrai daug veiksmo. Nežinau, kad reikia sugebėt surinkti tiek visokių mitų ir juos sudėti į vieną vietą taip, kad viskas būtų vientisa ir dar plius turėtų prasmę visko pabaigoje. Šioje dalyje veikėjai tikrai nemažai kausis, įskaitant netgi Kelsę.
Finalinė kova buvo labai efektinga, ji man netgi šiek tiek priminė Noros Roberts “Rato“ trilogijos kovą su vampyrais ir Lilita ir “Žiedų valdovą“, taigi įveikę pusę knygos tikrai nenusivilsite, nes tai ko gero buvo puiki visos serijos kulminacija.
O pabaiga… Pasakysiu, kad atomazga truko netrumpai, viskas išsirišo kiek keistai, bet galėjau pasakyti, kad taip ir bus perskaičiusi pusę knygos, nes buvo užuominų kitose dalyse, jei jas skaitėte pakankamai atidžiai. Bet pabaiga atėjo greitai ir šiurkščiai… Vis tik finalinės scenos buvo romantikos viršūnė (manau, su tikslu priversti skaitytoją pašniurkštaut į nosinę), čia buvo padirbėta kaip reikiant, nors irgi viskas įvyko per greitai. Sakyčiau, kad skyrusi tiek daug laiko ir pastangų kovoms ir aprašymams, autorė galėjo leisti pasimėgauti ir ilgesne knygos pabaiga. Tuo labiau, kad tai buvo pati emocionaliausia knyga iš visų keturių! Buvo ir pykčio, ir nevilties, ir ašarų, ir agonijos, ir pavydo… Siužeto vingiai ohoho, vieną akimirką atrodo, kad jau jau viskas bus gerai, kitą – kaip kokiais amerikietiškais kalniukais šauni į pačią prarają, ir vėl viskas iš naujo. Kaip ir visi, sakau – knyga buvo per trumpa.

Šios serijos knygos lietuvių kalba:tigrų saga

Ši knygų serija – tai puikus pavyzdys, kaip nuotykiai, mitai, stebuklai ir meilė gali puikiai derėti tarpusavyje. Čia liks patenkinti “Indianos Džounso“, “Saulėlydžio“, o paskutinėje dalyje netgi “Ksenos“ gerbėjai. Ko gero nerasite nieko panašaus, bent Lietuvoje tai tikrai. Suskaičiau visas knygas su didžiuliu malonumu, ir visus nuotykių ir mitologijos gerbėjus skatinu nepatingėti ir jas tai pat perskaityti.

keturi permatomas

egliosha logo

Reklama

5 thoughts on “Tigro lemtis – Colleen Houck (knyga)

 1. Gera žinia, rugpjūčio 2 autorė savo twitteryje parašė kad grįžta prie “Tiger’s dream“! Jeeeeee!!!! Gal 2018 pagal planą ir pasirodys 🙂

  Patinka

 2. Ooo, kaip miela sutikt savo bendrateame 😀 nes kiek pažiūriu FB, ten vien Ren’ininkės 😀
  Dar prisiminiau, tos mažos bonusinės knygelės “Tiger’s promise“ pabaigoje yra keli skyriai. Vienas yra iš Reno pusės (kai jis dar buvo susižadėjęs su Džesubaja ar Jesubaja, nepamenu kaip lt ją vertė), o vienas – dėmesio – iš 5 knygos Kišano akimis, toks trumputis spoileriukas.
  Tai neprarandu vilties kad vistik bus ta knyga. Tuo labiau autorė sakė jog jau parašė 8 skyrius – berods trečdalį knygos.

  Ai, ir jos puslapyje dar yra kažkur alternatyvi 4 knygos pabaiga 🙂 kažkada buvau užmačius.

  Patinka

 3. Team Ren or team Kishan? :)) 5 knyga (bent kiek autorė vis užsimena) yra pasakojama iš Kišano pusės. Jei taip ir bus, manau turėtų būt gerulė 🙂

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.