Populiari knyga, kuri… neegzistuoja


Ar esate girdėję apie knygą “I, Libertine“, kurią parašė Frederick R. Ewing? O gal esate ją netgi skaitę? Na, į paskutinį klausimą žinau, kaip atsakėte žodeliu ne, kadangi šios knygos niekaip negalėjote perskaityti. Kodėl? Kadangi ji net neegzistuoja, tačiau tai jai netrukdė tapti The New York Times Book Review naujų knygų sąraše.

6-ame dešimtmetyje Jean Shepherd vedė naktinę radio laidą ir turėjo nemažą būrį jam ištikimų gerbėjų. Shepherd netgi apibūdino savo klausytojus kaip “nakties žmones“, kadangi savo ypatingas laidas jis vesdavo viduryje nakties.

Vieną dieną Jean Shepherd nuėjo į knygyną, ieškodamas tam tikros knygos tam tikru pavadinimu. Negalėdamas jos surasti, vyras užkalbino darbuotoją, prašydamas jo pagalbos surasti šią knygą. Deja, darbuotojas teigė, jog šioji knyga neegzistuoja, kadangi ji nebuvo niekur pasirodžiusi leidyklų knygų sąrašuose. Vis dėlto, Shepherd buvo įsitikinęs, jog šioji knyga tikrai egzistuoja… ir tada prasidėjo visas smagumas. Su savo naktinių klausytojų pagalba vyras nusprendė sukurti  vieną įdomią medijos apgaulę vadinamiems “dienos žmonėms“.

Jean Shepherd

Taigi, Shepherd ragino savo klausytojus užsukti į vietinį knygyną ir paprašyti knygos, kuri neegzistuoja. Netikras knygos pavadinimas buvo “I, Libertine“, o ją neva parašė Frederick R. Ewing. Papildoma informacija apie autorių taipogi buvo pateikta. Neva Ewing buvo į atsargą išėjęs karališko laivyno vadas, kuris domėjosi 18 amžiaus erotika. Taipogi, kaip pasirodo, jis netgi kelis kartus kalbėjo šia tema BBC.

Klausytojai vykdė Shepherd nurodymus ir greitai knygynus užplūdo daugybė klientų, prašančių “I, Libertine“ knygos. Netgi buvo teirautasi šios knygos ir užsienio knygynuose, kadangi klausytojai darbo reikalais keliaudavo į svečias šalis. Sutrikę knygynų darbuotojai pradėjo kreiptis į leidyklas, siekdami sužinoti daugiau apie šią knygą, o bibliotekos – daryti užsakymus.

Tačiau šis įdomus farsas nesibaigė tik tokiais įdomiais dalykais. Pasirodo, vienas studentas netgi parašė referatą apie “I, Libertine“ ir gavo B+. Nakties žmonės sukurdavo korteles ir įdėdavo jas į bibliotekų spinteles visame pasaulyje. “New York“ paskalų skilties žurnalistas netgi  teigė, jog pietavo su knygos autoriumi.

Reikia pripažinti, kad tai tikrai viena įdomi apgavystė iš knygų pasaulio.

Ištrauka versta iš:

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.