Atspėk knygą pagal… užuominas


Sveiki visi!

Šiandien staiga šovė į galvą įdėti į rubriką vieną nepaprastą knygą, kurią turėtų perskaityti visi. Ar atspėsit, kokia knyga šiandien slepiasi po užuominomis?

Pačioje apačioje rasite atsakymą. Komentaruose lauksiu jūsų įspūdžių ir šio žaidimo komentarų 😉 Ar Jums patiko ši knyga?


UŽUOMINOS

Pirma užuomina:

Tai fantastinė knyga, tapusi tokia klasika, kad į ją lygiuojamos panašaus žanro knygos. Ši istorija gimė iš vieno vienintelio – pirmojo – sakinio, ir buvo skirta autoriaus vaikams, bet ji taip išpopuliarėjo tarp visokio amžiaus skaitytojų, kad autorius fanų spaudžiamas parašė ir dar vieną kultinę istoriją, tapusią filmais.

Antra užuomina:
Per daug metų susikaupė begalė šios knygos viršelių versijų, taigi pasirinkau tokį, kurio nereikėtų koreguoti ir slėpti užrašų. Arabiškas šios knygos viršelis atrodo taip:

hobitas

Trečia užuomina: 

Knygos pradžia atrodo štai taip:

Giliai po žeme, oloje, gyveno <jis>. Ne kokioje bjaurioje, purvinoje, drėgnoje skylėje, kur iš sienų kyšo sliekų uodegos ir tvyro pelėsių tvaikas, ir ne sausame smėlėtame urvelyje, kur nėra ant ko atsisėsti nei ko sukrimsti: tai buvo <jo> ola, vadinasi, įrengta ištaigingai.
Durys buvo visiškai apskritos kaip laivo liukas, išdažytos žalia spalva, o pačiame vidury spindėjo varinė rankena. Durys vėrėsi į vidaus pusę, į holą, kuris buvo panašus į tunelį, irgi labai ištaigingą ir neprirūkusį; jo sienos buvo išmuštos medžiu, plytelių grindys išklotos kilimu, palei sienas pristatyta senovinių kėdžių ir visur prikalinėta begalės kabliukų apsiaustams ir skrybėlėms – mat <jis> labai mėgo svečius. Tunelis vingiavo gilyn ir ėjo beveik po kalnu – po Kalva, kaip ją žmonės vadino per daugelį mylių aplinkui, – abiejose tunelio pusėse buvo daugybė nedidelių apskritų durelių. <Jis>nemėgo lakstyti laiptais: vonios, miegamieji, rūsiai, podėliai (begalės podėlių), rūbinės (jų irgi turėjo keletą), virtuvės, valgomieji buvo tame pačiame aukšte, ir visur patekdavai iš vieno koridoriaus. Geriausi kambariai įėjus buvo po kairei, nes tik jie buvo su langais – giliai kalvoje žibančiais apskritais langeliais su vaizdu į sodą ir pievas, kurios driekėsi pakalnėn ligi upės.


ATSAKYMAS

hobitas

egliosha logo

Reklama

2 thoughts on “Atspėk knygą pagal… užuominas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s