“Anapus sienos“ – tai, ką derėtų žinoti


anapus-sienos“Anapus sienos“ pasirodė 2016 metų vasario pabaigoje, Vilniaus knygų mugės metu.  Tačiau, ką žinote apie šią knygą ir ką turėtumėte žinoti?

Pradėkime nuo to, kad ją parašė šio tinklaraščio įkūrėja pati Kitty Writer. Istorija buvo pradėta rašyti 2014 metų gegužę, o pabaigta tų pačių metų birželio mėnesį. Iki pat gruodžio ji buvo tvarkoma tam, kad galėtų sudalyvauti pirmame “Alma litteros“ paskelbtame jaunimo konkurse. Tačiau, nors istorija nebuvo atrinkta, rankraštis ilgai neužsigulėjo stalčiuje. “Aukso pieva“ nusprendė ją išleisti.

Kitas dalykas, kurį reikia žinoti, tai kad istorija turi du lygmenis ir todėl ją patartina skaityti du kartus. Pirmą kartą tiesiog mėgautis istorija, o antrą kartą jau pabūti sekliais ir tyrinėti istoriją, interpretuoti specialiai skaitytojams paliktus atvirus klausimus, kad būtų galimybė pačiam skaitytojui fantazuoti ir tyrinėti jiems pateiktą pasaulį.

Personažas Liventas turi įdomią savo vardo gimimo istoriją. Jam buvo iš pradžių duotas kitas vardas, kuris prasidėjo iš L raidės, tačiau šis vardas vis užsimiršdavo. Galiausiai buvo rašomas toks vardas, kuris atrodė, kad yra tas vardas ir taip atsirado Liventas.

Nei vienas veikėjas realybėje prototipų neturi, ir atėjo tokie, kokie yra. Tik istorijos metu jie buvo koreguojami ir modifikuojami, kad tiktų siužetui ir nepavirstų šabloniniais personažais. Siekis buvo paversti juos nei visiškai gerais, nei visiškai blogais – tiesiog paprastais žmonėmis.

Populiariausias klausimas, kurio yra sulaukiama: “kada bus antra dalis?“. Rašant pirmą knygą, nebuvo daug galvojama apie antrą dalį, tačiau galimybė tęsti istoriją, nebuvo atmesta ir dėl visa pikto buvo sukurta įvykių, kurie leistų lengvai “prikabinti“ tęsinį.

Kerštas – yra vienas mėgstamiausių rašytojos (t.y. mano) temų tiek literatūroje, tiek televizijoje. “Anapus sienos“ veiksmo viduryje būtent ir yra kerštas ir jo siekis.

Knyga buvo kuriama taip, kad ją būtų galima greitai skaityti arba kitaip tariant – “suvalgyti“. Buvo stengiamasi pateikti tik reikalingą ir įdomią istorijos medžiagą, užuot perkrovus tekstą nereikalingais ir su pagrindine istorijos linija nesusijusiais įvykiais.

Ir pabaigai, knygai yra specialiai sukurtas puslapis, kuriame galite rasti įvairių faktų tiek apie pačią istoriją, tiek apie rašymo procesą. https://monikamikenaite.wordpress.com/

O ką jūs norėtumėte sužinoti dar? Apačioje yra forma, į kurią galite parašyti savo klausimą, į kurį atsakymą vėliau galėsite surasti viršuje paminėtame puslapyje 😉

 

Reklama

One thought on ““Anapus sienos“ – tai, ką derėtų žinoti

  1. Gautas klausimas:
    Norėčiau pasiteirauti, kaip vyko pats rašymas : ar rašei kompiuteriu per microsoft word, ar kokią kitą programą naudojai , mat aš turiu idėją, tik nežinau, kur rašyti : per kokią programą, kuri tiktų ir MacBook kompiuteriu ir būtų prieinama kitiems Windows kompiuteriams ir būtų galima ją įrašyti paprastu formatu į flash’ą.

    Atsakymas:
    lietuviškas rašau per word, nes visos kitos yra sukurtos angliškiems tekstams ir jeigu nori pilnai jas išnaudoti, reikia rašyti anglų kalba. Yra staroffice. Ją galima nemokamai parsisiųsti, įsidiegti lt žodyną ir vėliau įrašinėti į norimus formatus.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s