Ar žinojai tai?


Naršydamos po internetą, ieškodamos įvairių faktų ir įdomybių, mes randame labai dažnai dalykų, apie kuriuos pačios net nenutuokėme. Taigi, norime šiais įdomiais faktais su jumis pasidalinti ir parodyti, kiek daug dalykų gali slypėti istorijose ir jų kūrimo procese. Pirmasis įdomus faktas susijęs su garsiuoju žiedu iš “Žiedų valdovo“. Ar bent kartą susimąstėte, kaip Tolkien iškapstė tą žiedą?

Na pasirodo, kad tai nėra kažkokia fikcija. Žiedas iš tikrųjų egzistuoja. Gal ne būtent toks, koks yra knygoje, tačiau yra toks daiktas.  Žiedas, kurį matote nuotraukoje, yra laikomas tuo žiedu. Tai yra auksinis romėnų žiedas, kuris yra tikima, yra mums gerai žinoma žiedo prototipas realybėje.

Ant žiedo lotyniškai yra parašyta Seniciane vivas i(i)n de(o). Išvertus į lietuvių kalbą, tai skambėtų kažkaip taip –Senicianus, tegul Dievas gyvena tavyje arba Senicianus, tegul Dievas būna su tavimi. 

Daugiau galite pasiskaityti: čia


Anglų rašytoja Beatrix Potter žinoma dėl savo istorijų apie garsųjį  triušelį Petriuką (angliškai Peter Rabbit) ir dėl kitų pasakų, kurių veikėjai yra jau visų pamėgti gyvūnai. Tačiau ar žinote, kaip jie gavo savo vardus? Pasiruoškite pašiurpti. Seniai sklido gandai, jog autorė davė savo veikėjams vardus, nuskaičiusi juos nuo kapinių paminklų, kadangi autorė nuo 1863 iki 1913 gyveno vakarų Londone, netoli nuo vienų iš miesto “Magnificent Seven”  kapinių: Brompton.

Tačiau šis gandas nebuvo patvirtintas iki šio, praktiškai po šimto metų. Vienas iš asmuo nusprendė pasižiūrėti, ar šie gandai, kuriuos jis buvo girdėjęs, yra tiesa. Neseniai Brompton kapinių įrašai buvo perkelti į elektroninę erdvę. Pasirodo, jog Brompton kapinėse yra palaidoti Mr. Nutkins, Mr. Brock, Jeremiah Fisher, Mr. McGregor, ir pats triušelis Petriukas – Peter Rabbett.  Taigi, jeigu nesugalvojate vardų savo veikėjams, eikite į kapines.Stephen King yra siaubo literatūros karalius. Tikrai būtų sunku rasti žmogų, kuris nepažinotų šio autoriaus. Bet ar žinote, kad vaikystėje jis yra regėjęs, kaip jo draugą pervažiuoja traukinys? Tikriausiai ne. Pats autorius teigia to įvykio neprisiminantis, o jo tėvai pasakojo, kad Stephen grįžo namo praradęs amą, akivaizdžiai šoke, sutrikęs. Kai kurie jo kūrybos tyrinėjai mano, kad šis įvykis galėjo įtakoti jo tamsiausius kūrinius.


Rašytoja Suzanne Collins išgarsėjo visame pasaulyje parašiusi trilogiją “Bado žaidynes“, pagal kurią buvo pastatyti netgi keturi, didelio sėkmingumo susilaukę filmai. Tačiau ar žinote, kaip autorei kilo mintis parašyti pirmą šios serijos knygą?

Keliose interviu autorė yra atskleidusi, jog didelę įtaką kuriant Panemą jai darė Tesėjo ir Minotauro mitas. Taip, graikų mitologija. O ar žinote, apie ką yra tas mitas?

Kai Tesėjas atkeliavo į Atėnus, sužinojo apie jo šalį ištikusią didelę tragediją. Prieš kelerius metus – Apolodoras sako, kad tai atsitikę prieš Trojos karą, – Kretos karaliaus Minojo sūnus Androgėjas buvo užmuštas mūšyje prieš Atėnus. Iš įniršio ir sielvarto karalius Minojas pareikalavo atlyginimo krauju, ir atėniečiai sutiko stengdamiesi išvengti didesnio konflikto su Kreta. Kiekvienais metais (kai kuriuose mito variantuose kas devynerius metus) į Kretą būdavo nuvežami septyni jaunuoliai ir septynios merginos ir atiduodami siaubingai pabaisai, pusiau žmogui, pusiau jaučiui Minotaurui, kuris juos nužudydavo savo kalėjime labirinte. (šaltinis: Archyvai.info)

Tikriausiai perskaitę dalį šio mito dabar puikiai galite įžvelgti panašumus tarp “Bado žaidynių“ ir graikų mitologijos.

 

kitty

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s