Everything, everything – Nicola Yoon (knyga)


Love is worth everything. Everything.

   Mano liga yra tokia pat reta, kaip ir garsi. Paprastai tariant, aš alergiška pasauliui. Niekada neišeinu iš namų, nebuvau išėjusi jau septyniolika metų. Vieninteliai žmonės, su kuriais aš bendrauju, yra mano mama ir seselė Karla.
Bet vieną dieną prie gretimo namo durų sustoja perkraustymo autobusiukas. Pažvelgiu pro savo langą ir pamatau jį. Jis aukštas, lieknas, visas apsirengęs juodai – juodi trumparankoviai marškinėliai, juodi džinsai, juodi sportbačiai ir juoda megzta kepurė, visiškai paslepianti jo plaukus. Jis pagauna mane žiūrint ir įsispokso į mane. Aš spoksau atgal. Jo vardas Olis.
Galbūt mes negalime numatyti ateities, bet tikrai galime numatyti kai kuriuos dalykus. Pavyzdžiui, aš garantuotai ruošiuosi įsimylėti Olį. Tai beveik garantuotai bus katastrofa.


Pagrindinė informacija:

Kalba: anglų
Išleidimo metai: 2015
Originalus pavadinimas: Everything, everything
Ankstesnės dalys:  nėra
Serijos pavadinimas: nėra
Patartinas amžius: +12
Žanras/tipas:
young adult, romantika, psichologinis
Puslapių skaičius: 310
Pasakotojas: pagrindinė veikėja (trečias asmuo)
Mitinės būtybės/padarai/galios: nėra
Veiksmo laikas: šių dienų pasaulis
Autoriaus puslapis: http://www.nicolayoon.com/


Viename angliškame knygų tinklaraštyje perskaičiusi knygos anotaciją bematant ,,užsikabinau“ už tokios neįprastos situacijos, į kurią įmesta pagrindinė veikėja. Madelina serga SCID, kitaip, ,,bubble baby disease“, kada organizmas yra absoliučiai neatsparus bakterijoms ir virusams. Taigi… Madelinai tenka gyventi labai sterilų gyvenimą užsidarius namuose. Man iš karto kilo rimtas klausimas: tai kaip gi tada vyks meilės istorija, jeigu menkiausia vaikino atnešta bakterija gali pražudyti merginą?

Prie nenumaldomo troškimo perskaityti šią knygą prisidėjo ir autorės vyras – jis sukūrė nuostabiai spalvingą viršelį ir iliustracijas. ,,Everything, everything“ yra pirmoji autorės knyga, tačiau dar šių metų lapkritį turėtų pasirodyti ir antroji (deja, ne šios knygos tęsinys). Apsilankius autorės tinklalapyje galima rasti labai asmeniškų ir išsamių faktų apie ją:

 •     Aš esu beviltiška romantikė ir tikiu tikra meile.
 •   Praėjusiame gyvenime aš buvau prancūzė. Galiu valgyti vien sūrį ir gerti vien vyną.
 •    Pirmuosius savo juodraščius rašau ranka.
 •    Išsaugau visus pasibaigusius rašiklius.
 •    Esu (ir visada būsiu) naktinė pelėda.

Tuo pačiu beklajodama po jos labai menišką ir fainą tinklalapį, užsukau į ,,International Covers“ skyrelį. Labai patiko vokiškas pavadinimas, kuris, manau, sudomina labiau, nei originalus pavadinimas.

Tu šalia manęs. Ir visas pasaulis tarp mūsų

O tada… mano vargšė silpna, begalės plot twist’ų išnervinta širdis vos nesustojo, nes… radau užrašą:

 •       Lithuania – Leidykla Gelmes

Kaip aš galėjau pražiopsoti, kad tokia nuostabi knyga buvo išleista Lietuvoje?!? Kaip? Kur? KADA?

Deja, praėjus pirmam šokui paaiškėjo, kad Leidykla ,,Gelmės“ tik nusipirko teises (beje, dar net nepasirodžius lietpačiai knygai, tokia daug žadanti ir laukiama ji buvo), o knyga vis dar nepasirodė… o džiugus Nicola Yoon tinklalapio įrašas apie teisių pardavimą Lietuvai ištrintas… BET, leidykla atsakė į mano užklausą ir nudžiugino, kad maketas jau parengtas, telaukiama patvirtinimo dėl leidimo paramos. Ką gi, laikom špygas ir tikimės 🙂

Kita džiugi žinia – viena kino kompanija nusipirko teises kurti filmą, scenarijaus autorius bus tas pats, kuris parašė scenarijų ,,Adelainos amžiui“, na dar daug žymių pavardžių ten yra.

O dabar, pagaliau, apie tai, kas vyksta pačioje knygoje ir kodėl jūs turite ją perskaityti!

Iš pirmo knygos sakinio pajutau, kad aš ir Madelina turime daug ką bendro, nes mergina bando įtikinėti, kad yra perskaičiusi daugiau knygų už mane. Labai, labai ginčytinas klausimas. Pagrindinės veikėjos mėgstamiausia knyga yra… niekaip neatspėsite… ,,Mažasis Princas“. Ar jums ši knyga patinka? Nes man, asmeniškai, jau atsibodo, kad visiems ji paliko toookį įspūdį, o man – ne. Bet dabar ne apie tai.

Madelinai pasakojimo eigoje sukanka aštuoniolika metų, bet skaitydama knygą vis turėjau sau tai priminti, nes jos mintys dažnai priminė dvylikametės. Į merginos gyvenimą kaip šviežio oro gūsiui įsiveržus Oliveriui, viskas, žinoma, pasikeičia. Iki šiol ramiai gyvenusi savo mažame pasaulėlyje, ji staiga užsinori ,,kažko daugiau“. O tas ,,daugiau“ visų pirma yra Olis. Visagalio interneto pagalba jiedu pradeda bendrauti. Man, asmeniškai, čia ir prasideda visas įdomumas. Apskritai, jeigu tik autorius sugeba gerai parašyti, susirašinėjimo formos dialogai gali būti labai smagūs. O Nicola‘i Yoon humoro tikrai netrūksta.

Madeline: What color are your eyes?
Olly: blue
Madeline: Be more specific, please.
Olly: jesus. girls. ocean blue
Madeline: Atlantic or Pacific?
Olly: atlantic. What color are yours?
Madeline: Chocolate brown.
Olly: more specific please
Madeline: 75% cacao butter dark chocolate brown.
Olly: hehe. nice

Veikėjų knygoje yra tikrai nedaug, tad kiekvienam iš jų skirta pakankamai dėmesio (daugiausiai jo, žinoma, gauna Olis). Madelinos mama ją augina viena, nes vyras su sūnumi žuvo vos jai gimus. O dar ir dukra, pasirodo, serga sunkia genetine liga… Ne pyragai. Pirmoje knygos dalyje nemaža paslaptis ir klaustukas yra ir Olio šeimos padėtis bei santykiai: tėvas smurtauja, kažkodėl pyksta ant Olio, o Madelina tegali viską stebėti pro langą. Tai labai nervina.

Jaunuoliams pradėjus bendrauti, mergina pradeda maištauti prieš mamą ir seselę, atsiranda paslapčių, ko iki šiol tarp mamos ir dukros niekada nebuvo. Vis peršama mintis: štai kokią blogą įtaką daro berniukai 🙂

Tačiau neilgai trukus istorijos siužetas pradeda taip vingiuoti, kad vietomis net kvapą užima, net sustingsi, bijodamas versti kitą puslapį,  ir galų gale įvykiai padaro staigų posūkį – ar jau veikiau kūlverstį per galvą. Deja, manau, kad tai yra pati silpniausia knygos vieta, nes kiekvienas nors kiek atidesnis skaitytojas gali tą plot twist‘ą nuspėti. Tačiau tas kūlverstis per galvą vis tiek sukelia labai LABAI daug emocijų… o emocijos knygose yra svarbiausia. Jeigu pradžioje veiksmas vyksta dar palyginus ramiai, tai vėliau įvykių sūkurys kaip reikiant įtraukia. Padėjus šią knygą (na, iš tiesų tai skaityklę) rankos šiek tiek virpėjo.

Skaitant knygą laikas tikrai neprailgsta, būčiau surijusi ją vienu prisėdimu, jei ne nesustojantis gyvenimas, nekreipiantis dėmesio, skaitau aš ar ne. Ši istorija viena iš tokių, kurią perskaitęs pasijunti labai sveikas ir visai neprislėgtas problemų… Visi skyriai knygoje yra gana trumpučiai ir jų pavadinimai dažnai kėsindavosi sustabdyti širdį (ar gali skyriaus pavadinimas paspoilinti?), gerai, kad kitame puslapyje ji vėl pradėdavo plakti daugmaž normaliai. Apskritai skyrių pavadinimai labai originalūs. Visa knyga originali, tad jeigu ieškote kažkokios nepabodusios, retesniais prieskoniais pagardintos istorijos, ši knyga yra kaip tik jums.

,,A little drowning never hurt anybody,“ says the boy who once warned me that the sea was merciless and unforgiving.

ženkliukas-klišesženkliukas įtraukianti knygaPaskaičius komentarus www.goodreads.com išaiškėja dvi priešingos skaitytojų stovyklos: vieniems knygą sumenkino tas minėtasis didysis siužeto vingis, kitiems jis visiškai neužkliuvo ir pati knyga sužavėjo savo emocijų užtaisu ir išskirtinumu. Kurioje stovykloje esate jūs, galite spręsti tik perskaitę knygą 🙂

keturi permatomas

panele smilga

Reklama

9 thoughts on “Everything, everything – Nicola Yoon (knyga)

 1. Aš busiu prie tų skaitytojų, kuriems vingis sumenkino knygą. Kai skaičiau knygos viduryje, galvojau wooow, įvertinsiu knygą 5! Bet pabaigus, įvertinau Goodreads 3 😀
  Pats veiksmas įtraukė taip, kad vakar net bariausi ant vyro, ko jis lenda su savo futbolo komentarais, negi nemato KAIP pergyvenu dėl to kas vyksta. Bet pabaiga mano manymu yra visiškai neryški ir paprasta.
  P.S. gerai gerai, galbūt taip yra dėl to, kad kai parsisiunčiau knygą, žiūrėjau jos galą (tikrinau ar pilna knyga, ar nebus ištrauka susipažinimui) ir pamačiau skyrėlio pavadinimą, dėl to tikėjausi kad pabaiga bus visiškai kitokia 😀 Taip kad nedarykit tokios klaidos, nevartykit knygos! 🙂

  Patinka

 2. Sveika 🙂 Norėjau paklaust: iš kur tu gavai šią knygą? Internete ieškau jos pdf arba epub formatu, tačiau niekur nerandu, bet perskaityti ją taip norisi…:(

  Patinka

  1. Labas, žinok, pati panaršiau ir neberandu… prisimenu, kad parsisiunčiau WinRAR, tada išpakavus gavau mobi, o tada konvertavau į epub. Ilga istorija 🙂 Iš užsispyrimo vėliau dar paguglinsiu, bet gali duoti savo el.p., atsiųsiu 😉

   Patinka

 3. Ačiū už atradimą, radau parsisiust rusų kalba, stos į eilę po “P.S. Vis dar tave myliu“ ir “Svajonės ir aš“ 🙂

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.