E- knygų skaityklės programėlės išmaniajame


Tikriausiai ne kartą teko patirti tą siaubingą 😀 momentą, kuomet esi ne namuose ir po ranka neturi knygos, tad skaičiuoji, kiek puslapių būtum perskaitęs, jei tavo mylimas skaitinys būtų šalia. Tačiau dabar, priešingai nei prieš dešimtį metų, turime tokius stebuklus kaip išmaniuosius telefonus. Ar žinojote, kad į tokį aparatą galite sutalpinti net pačią storiausią knygą? Kaip tai padaryti? Labai paprastai – tik parsisiųskite į savo mobilųjį elektroninės knygų skaityklės programėlę bei, žinoma, pačią knygą PDF, EPUB ar kitu formatu, kurį programėlė skaito. Štai ir viskas. Tačiau, kadangi tokių programėlių pasirinkimas gan platus, galite susidurti su problema – kokią programėlę pasirinkti? Šiandien ir pabandysiu atsakyti į šį klausimą.

Aldiko book reader

“Aldiko book reader“ prieinamas “Google play“ bei “App store“ vartotojams. Programėlė nemokama, kas yra labai šaunu. Tiesa, “Google play“ galite rasti ir geresnę “Aldiko book reader“ versiją, kurios kaina 2,89 €. Tačiau nemokama versija taip pat yra padaryta labai kokybiškai, ilgą laiką šią programėlę naudojau ir tikrai neturėjau jokių nusiskundimų, o jos šaunumą įrodo net 10 milijonų atsisiuntimų. “Aldiko book reader“ labai paprasta naudotis, aiškus meniu. Šioje programėlėje galite net nusipirkti elektroninių knygų. Programėlė skaito pdf bei epub formatus.

Cool reader

“Cool reader“ prieinama tik “Google play“ naudotojams. Ši programa buvo atsisiųsta taip pat 10 milijonų kartų. “Cool reader“ yra nemokama programėlė su ypač žaviu dizainu. Tiesa, priešingai nei “Aldiko book reader“, išmokti naudotis šia programėle sudėtingiau, mat yra daugybė funkcijų. Tačiau, kuomet viską perprasite, skaityti “Cool reader“ nebebus taip painu. “Cool reader“ elektroninių knygų parduotuvės neturi. Programėlė palaiko epub, fb2, doc, txt, rtf, html, chm, tcr, pdb, prc, mobi (non-DRM), pml formatus.

Kobo eBooks Kobo Books - Reading App (ekrano kopija)

“Kobo eBooks“ yra nemokama, tad nenuostabu, jog savo sąskaitoje turi net 10 mln. parsisiuntimų. Ši programėlė yra skirta tvarkingiems vartotojams, kurie mėgsta matyti knygas suskirstytas kategorijomis, o ne išmėtytas. Gražus ir paprastas dizainas malonus akiai, o po juo slepiasi daug reikalingų funkcijų. “Kobo eBooks“ funkcijos yra tik reikalingos, programėlės kūrėjai neprikrovė nereikalingų dalykų (kurių, beje, dažnai kitose skaityklių programėlėse apstu). “Kobo eBooks“ naudotis gali “Google play“, “App store“ bei “Microsoft“ telefonų vartotojai.

Amazon Kindle Amazon Kindle (ekrano kopija)

Tai nemokama programėlė, kurios atsisiuntimų skaičius siekia… 100 milijonų. O taip, šį skaičių parašiau teisingai. Ši programėlė turi daug šaunių funkcijų kaip pvz. žodynas, svarbių žodžių/sakinių paryškinimas, užrašai ar galimi šriftų, jų dydžių, spalvų pakeitimai. Viskas paprasta, tačiau visko pilna, taip galima apibūdinti šią programėlę. Ja gali naudotis “Microsoft“ telefonų, “Google play“ bei “App store“ vartotojai.

Na štai, trumpai pristačiau jums keturias skaityklių programėlių lyderes. Gal kurią iš šių programėlių naudojate bei turite nuomonę? Tuomet parašykite savo įvertinimą komentaruose. Tikiuosi, jog tiems, kurie dar nebuvo įsidiegę jokios skaityklės – programėlės, šis straipsnis padėjo apsispręsti.

jonexex logo

Reklama

9 thoughts on “E- knygų skaityklės programėlės išmaniajame

 1. Merginos, jei turite pakankamai žinių, gal galite parašyti skaityklių apžvalgą? Nes sklando gandai kad gimtadieniui ją gausiu, bet jaučiu pačiai reiks rinktis, o man tie aprašai tokie visi sausi ir nesuprantami. Tikras vargelis 🙂

  Patinka

   1. Ačiū, tuoj pasiskaitysim! Tiesiog įdomu, kodėl nusipirkot būtent tokią skaityklę, o ne kitokią, kas asmeniškai patraukė joje.

    Patinka

 2. Aš gavau dovanų ją, tačiau norėjau šios ko gero todėl, kad tai buvo žinomas vardas ir buvau daug apie Kindle skaitykles girdėjusi. Antrą kartą ko gero tos pačios nesirinkčiau, nes neskaito .epub formato, kuris yra ko gero pats dažniausias-tenka konvertuoti į .mobi ir tada jau dėtis knygą į skaityklę. Pirkčiau su įjungiamu/išjungiamu pašvietimu, kad vakare nereikėtų sėdėti prie lempos. Nepagalvok, kad Kindle skaityklės prastos, e.rašalas labai kokybiškas, skaityti malonu bet kur, net akinančioje šviesoje. Naudoju virš 3 metų, vis dar veikia puikiai.

  Patinka

 3. mano skaityklė yra sony. Buvau pasiskaičiusi, kad jos kokybiškos ir tai buvo pagrindinis dalykas, nes skaitau daug, skaityklę tempiuosi praktiškai visur su savimi, tai norėjosi turėti patvarų dalyką. Pirmoji skaityklė ne kartą patyrė kritimo skausmą. Laikė man keturis metus, kol pasireiškė pirmieji ekrano iškraipymai. Todėl rinkdamasi antrą irgi žiūrėjau į sony skaitykles. Šį kartą turiu liečiamu ekranu, su įdiegtais žodynais. Baterija laiko normaliai. Nusiskundimų nėra 🙂 Žinoma, tikriausiai reiktų akcentuoti, kad maniškė yra su tuo specialiu skaityklių rašalų (t,y, bespalvė), o ne elektroninė ir spalvota. Tai irgi sąmoningas sprendimas, nes tos spalvotos yra daugiau kaip plančetės ir išsikrauna greičiau. Beje, kai kurių ekranas mirga ir ilgai skaityti negali.

  Patinka

 4. Oho, skaityklų rašalas O_O įdomiai skamba. Man va draugė irgi siulo Kindle, bet glumina kažkaip tas pastovus konvertavimas. Galvoju gal Kobo glo nieko būtų.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s