Baltoji rožė – Amy Ewig (knyga)


Violeta slapstosi. Ežero namų kunigaikštienei nutvėrus ją su Ešu, merginai telieka sprukti iš Brangakmenio arba laukti neišvengiamos mirties. Taigi kartu su Ešu ir geriausia drauge Reivena ji pabėga iš rūmų nuo nepakeliamos vergijos.

Deja, ištrūkus iš Brangakmenio, gyventi ne lengviau. Bėgliai keliauja Vienišojo miesto kvartalais, rūmų sargybai minant ant kulnų. Trijulei vos ne vos pavyksta pasprukti nuo persekiotojų ir nusigauti iki saugaus dieviško prieglobsčio – paslaptingo namo Ūkyje.

Bręstant maištui, Violeta tampa jo dalyve. Įgijusi naują sąjungininką mergina suvokia turinti galių, gerokai pranokstančių ankstesnius jos gebėjimus. Tik ar užteks jėgų sukilti prieš Brangakmenį ir visa tai, kuo gyventa iki šiol?


Pagrindinė informacijabaltoji rožė ewig

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai Lietuvoje: 2016
Originali kalba: anglų kalba
Originalus pavadinimas: The White Rose
Ankstesnės dalys: Brangakmenis (1)
Serijos pavadinimas: 
Vienišasis miestas
Patartinas amžius: 14+
Žanras/ tipas: jaunimo literatūra, distopija, romantika, fantastika
Mitinės būtybės/padarai/galios: tam tikros paranomalios galios
Veiksmo laikas: ateities pasaulis
Puslapių skaičius:  296
Pasakotojas: pirmasis asmuo (mergina)
Autoriaus (-ės) puslapis: http://amyewingbooks.com/


P.S. Tai yra antrosios knygos apžvalga. Jeigu neskaitei pirmosios, neskaityk šio įrašo. Bus spoiler’ių.

Iš prabangos ir melų mes nusikeliama į purvą, pavojų ir ieškome tiesos.  Atsivertę “Baltąją Rožę“ jūs šį kartą nesimėgausite apgaulinga ramybe, o dirbsite, klajosite ir gilinsite savo žinias apie pasaulį, kuriame klajoja veikėjai.

“Baltoji Rožė“ yra antroji iš trijų “Vienišojo miesto“ trilogijos dalių. Kaip jau žinote, o gal ne, šios serijos pirmoji knyga gimė autorei studijuojant universitete. Ir kaip galime dabar regėti,  istorija nepasiliko rankraščių krūvoje ir įgavo formą – trilogiją. Antroji knyga prasideda smūgiu tau į visas tik įmanomas kūno vietas ir emocijas. Bent jau man akys išsprogo skaitant pirmą skyrių. Gan seniai tokį BUM pirmą skyrių skaičiau 😀

Man labai patiko pirmosios knygos sukurtas pasaulis, kai kurie veikėjai, tačiau, asmeniškai, man buvo nesubalansuotas istorijos greitis. Pradžia buvo lėtas pakilimas, o pabaiga kažkoks kritimas nuo skardžio. Todėl truputį nerimavau dėl antros knygos. Nenorėjau nusivilti. Laimei, greitis knygoje atrodė, kad susitvarkė. Nesijaučiau, tarsi kopčiau į Everestą, o vėliau nežmonišku greičiu nuo jo leisčiausi. Viskas atrodė vyksta savu, realistiniu tempu.

Taip pat skaitydama šią knygą, kaip ir dažniausiai ir būna antrose dalyse, jaučiau, kad autorė stengiasi viską pagilinti, daugiau supažindinti skaitytoją su pasauliu. Šioje knygoje ji atskleidžia, ką teko išgyventi Ešui, kaip atsirado Brangakmenis ir kuo gi jau yra Violeta ir kitos surogatės. O pasirodo, kad jos tikrai ypatingos ir šis ypatingumas pavirs nepaprastu ginklu, kurį, kaip supratau, išvysime panaudojamą paskutinėje knygoje. Laikau špygas, kad tai būtų įspūdinga.

Taigi taip, mes šioje knygoje išvysime truputį daugiau magijos (jeigu dar nesupratote, koks tas ginklas gali būti), bet, bent aš, norėjau jos daugiau ir įspūdingesnės jau šioje dalyje. Bet nevisi norai pildosi iš karto. Autorė prisipažįsta, kad rašydama šią knygą ji labai daug domėjosi magija, tačiau pati abejoja, ar bent maža dalis jos sužinotų dalykų nugulė į šią knygą. Tačiau ji neslepia, kad vietos, susijusios su magija, buvo vienos iš sudėtingiausių jai rašant šią knygą. Ne kartą jį perrašė šias dalis ir, kaip pati teigia, sukurti maginę sistemą yra tikrai velniškas darbas. Pati manyčiau, kad autorė visai neblogai susidorojo su šia užduotimi.

Apie patį pasaulį jūs daugiau sužinosite keliaudami po jį. Veikėjai turi tikslą kai kur nusigauti ir daro viską, kad pasiektų tą vietą. Tačiau jų kelionė yra nelengva ir kupina pavojų. Palyginus su pirma knyga, man patiko, kad šioji dalis buvo kupina veiksmo ir nerimo dėl veikėjų, nes nežinia, kada jie bus sugauti. Keliose vietose autorė tikrai privertė mano širdį sustoti iš įtampos ir tikėtis paties blogiausio.

-Kaip ir sakiau, neturinčiam galių žmogui tos vietos neįmanoma rasti, – Liusjenas šypsosi man. – Patikėk, klaidžiojau vienas po čionykščius miškus valandų valandas, ir veltui.
-Bet kas tai? – klausiu.
-Naujieji tavo namai, – Liusjenas plačiai išsišiepia. – Sveika atvykusi į Baltąją Rožę.

Taigi, tikrai sužinosite nemažai detalių apie šį pasaulį (daugiausiai bjaurių). Bet tai dar ne viskas. Jūs susipažinsite ir su asmenimis, kurie nori sunaikinti esančią siaubingą visuomenės tvarką. Taip, ten kur kvaila valdžia, atsiranda pasipriešinimai, ir pagrindinė veikėja būtent šio pasipriešinimo yra gelbėjama. Bet retai kada pagrindinės veikėjos leidžia kitiems jas gelbėti be jokių sunkumų ir problemų 😀 Violeta su savimi tempiasi Ešą ir savo geriausią draugę Reiveną. Taigi, momentų susijusių su draugyste, tikrai rasite čia gausiai. Juk pati Amy Ewig prisipažįsta, jog rašant šią, antrą knygą, mėgstamiausia jos vieta ir buvo susijusi su Violetos ir Reivenos bendravimu, kuriame atsispindi jų draugystė. Autorė pabrėžia, kad jai merginų draugystės knygose yra labai svarbios, ir ji tai norėjo paryškinti. Beje, rašytoja neslepia, kad rašydama vieną tokių scenų, ji net apsiverkė. Nors ir neatskleidžia, kur tiksliai būtų šioji vieta knygoje, nėra sunku nuspėti ją, kai skaitai knygą.

Labiausiai man šioji knyga lipo ir prilipo būtent dėl Reivenos ir Ganeto. Kol pirmoje dalyje mes palyginus neturėjome siaubingai daug šansų juos pažinti, čia jų turime su kaupu. Beje, Reivena nėra tokia, kokia buvo pirmoje dalyje. Taigi, atrodo, kad reikia iš naujo susipažinti su ja, tačiau jos būklė ir tam tikri aspektai… visad verčia truputį stipriau sugriebti už knygos, nes ji tarsi parako statinė, kuri nežinai, kada gali sprogti. O Ganetas… Jis įkrito man į širdį ir ten pasiliko. Kiekviena vieta su juo būdavo linksma ir kažkuo ypatinga. Jeigu klaustumėte, kuris veikėjas šioje serijoje yra mano mėgstamiausias, tai pasakyčiau dabar Ganetas, o ne kunigaikštienė, kuri sugebėjo pirmoje knygoje palikti tikrai stiprų įspūdį.

-Noriu pasižiūrėti, kas bus, kai Liusjenas ras čia jus abu, –  nusivaipo jis. – Be to, po ilgo laiko nors šiek tiek prasiblaškysiu.  Kilmingųjų gyvenimas toks nuobodus. Negaliu praleisti progos iškrėsti šunybę savo motinai. Pavogti surogatę jai iš panosės? Iš jos rūmų? Nė už ką neatsisakysiu.

Kas man truputį nelabai patiko, tai pagrindinės veikėjas panašumas į kitas veikėjas jos vietoje. Varčiau akis tiek, kad net jas paskaudo nuo to: aš kalta kad X mirė, aš turiu išgelbėti visus ir t.t. Mintyse spaudžiu dešinę Ešui, kuris ją paprotino, kad visų išgelbėti negali. Nesuprantu, kodėl autoriai nusprendžia sukurti tokią pasiaukojančią pagrindinę veikėją.

O dabar truputį apie romantikos frontą. Na, be vienos karštos vietos, kuri greitai buvo užgesinta, skaitydami šią knygą tikrai nejausite pilve drugelių. Bent jau aš tikrai nejaučiau 😀 Man susidarė toks įspūdis, kad šioje dalyje autorei daugiau rūpėjo mus geriau supažindinti su pasauliu, pačiais veikėjais, nei stiprinti romantinę šios istorijos liniją. Nes tikrai, tie Liusjeno perspėjimai ir keli bučiniai… nelaikau juos labai jau reikšmingomis ir ryškiomis knygos vietomis. Taigi, draugužiai, šioji istorija nebus kupina romantikos.

Ir dabar knygos pabaiga… Autorė moka pabaigti savo istorijas taip, kad tu laikytum knygą pabalusiais krumpliais, išsprogusiomis akimis ir pravira burna. Taip, šioji knyga pasibaigė tokiu įdomiu cliffhanger’iu.  Tai dar viena priežastis, kodėl dabar noriu paimti paskutinę dalį į rankas. Ne tik, kad ten turėtų būti įspūdingo veiksmo, tačiau tai bus jau siaubingai asmeniška pagrindinės veikėjos kova su… Norite sužinoti su kuo? Paimkite knygą į rankas 😀

Ir prieiname prie reziumė. Kaip manote, kokia ji? Palyginus su pirma knyga, man šioji patiko žymiai daugiau. Joje daugiau veiksmo, daugiau įtampos, galima buvo išvysti bjauresnį, tikrąjį šio pasaulio vaizdą. Kaip minėjau, buvo vietų, kurios gniaužė kvapą ir vertė nerimauti dėl veikėjų. Taigi, jeigu abejojate dėl antros dalies, nuraminu jus. Galite imti “Baltąją rožę“ į rankas 😉

Visos serijai priklausančios knygos

cdb_Brangakmenis_z1baltoji rožė ewig


keturi permatomas

kitty

Reklama

One thought on “Baltoji rožė – Amy Ewig (knyga)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s