Džonas Karteris (filmas)


2012 m. “Walt Disney Pictures“ pristatė mokslinės fantastikos žanro filmą “Džonas Karteris“. Filmas buvo sukurtas pagal knygą “Marso Princesė“. Ekranizacija publikuota praėjus lygiai šimtui metų po knygos išleidimo, tad filmo kūrėjai tikrai buvo drąsūs, juk žiūrovų galėjo nesudominti tokia sena istorija.

Istorija

Džonas Karteris – eilinis kareivis. Tačiau vieną dieną jam nutinka visiškai neeilinis dalykas. Džonui tenka susidurti akis į akį su būtybe iš kitos planetos. Vyksta kova. Karteris laimi, tačiau medaliono dėka (nors kažin ar čia dėka, mat Džonas tikrai jam nepadėkojo) atsiduria kitoje planetoje – Barsume tos planetos gyventojų kalba, o mūsų – Marse. Ten jis lieka gyvas, o Tarkai net priima jį į savo gentį. Barsume Džonas įgauna galią -sugebėjimą šokinėti, nepameluosiu, gigantiškais šuoliais. Vyras ieško visų galimybių surasti kelią atgal į Žemę, tačiau, kad tai pasiektų, jam būtina užsitarnauti gentainių palankumą.

Paaiškėja, jog Barsume vyksta karas tarp dviejų miestų – Zodangos bei Heliumo. Tai tradicinė kova tarp gėrio, kurio vaidmenį čia vaidina Heliumas, bei blogio, kuris čia – Zodangos miestas. Jei karas nesibaigs, Barsumas gali išnykti. Ar gali Karteris kažką pakeisti?

Na ir kaip filmas be įsižiebusios meilės… Džonas visiškai atsitiktinai išgelbsti Heliumo princesės Dėjos gyvybę. Abu jaunuoliai greitai randa bendrą kalbą. Jiems kartu patiriant nuotykius dėl Barsumo išlikimo, pamažu pradeda regztis stipresni nei draugystė jausmai. Tačiau Dėja dėl taikos yra pažadėta Zodangiečiui. Ar įveiks įsimylėjeliai šią kliūtį?

Knyga

Edgar Rice Burroughs
Edgar Rice Burroughs

“Marso Princesę“ parašė amerikietis Edgar Rice Burroughs. Burroughs gimė Čikagoje 1875 m. Jį galima vadinti rašymo mašina, nes… pasižiūrėkite į jo bibliografiją (šaltinis) ir tikrai suprasite. Burroughs labiausiai žinomas dėl savo knygų serijų “Tarzanas“ ir “Barsumas“, tačiau be jų yra sukūręs daugybę kitų.

Knyga pirmą kartą buvo išleista 1912 m. “Marso Princesė“ yra pirmoji  knygų serijos “Barsumas“, kurioje iš viso net 11 knygų, dalis. Šis romanas yra laikomas fantastikos klasika.

Filmas

Filmas “Džonas Karteris“ ekranuose pasirodė 2012 m. Režisierius Andrew Stanton, kuris mums dovanojo tokius filmus kaip “Žuviukas Nemo“ bei “Wall-E“, tikrai pasistengė. Retai būna, kad režisierius knygos istorijos neinterpretuoja bei nepakeičia. Mano nuomone, taip filmai yra gadinami. Tad šaunu, jog “Džonas Karteris“ yra tikras knygos “Marso Princesė“ atspindys. Režisierius į ekranizaciją perkėlė net mažiausias smulkmenas, kurios yra paminėtos knygoje.

Ypač žavi filmo specialieji efektai. Sukurta labai įtikinama Marso aplinka. Nepakartojamai atrodo Tarkai – jų veiduose įžvelgi visas emocijas, o judesiai atrodo visiškai natūralūs. Visi skraidantys laivai bei ypač realistiškai atrodantys Džono šuoliai… mažų mažiausiai gniaužia kvapą.

Iš šio filmo “Walt Disney Pictures“ tikėjosi daug. “Džono Karterio“ gamybai buvo skirta 250 mln. dolerių, o dar 100 mln. dolerių – filmo reklamai. Deja deja, kino teatruose “Džonas Karteris“ teuždirbo 184 mln. dolerių, iš kurių pusę pasiėmė patys kino teatrai. “Disney“ patyrė ne vieno ir ne dviejų milijonų nuostolius. Kodėl taip nutiko, kad filmas nepritraukė žiūrovų dėmesio, belieka tik spėlioti.

Mano nuomonė

Nors pati nesu didelė fantastinių filmų gerbėja, tačiau šis man tikrai patiko ir dvi valandėlės pralėkė greitai. Nesuprantu, kodėl filmas nesulaukė pasisekimo, nes fantastikos mėgėjams čia neblogas kąsnelis.

Šis filmas yra tokio… sekmadienio pusryčiams su visa šeima tipo. 🙂 Visai patiks ir seneliams, ir anūkams. “Džonas Karteris“ yra labai universalus. Gali tikti ir kaip fonas kažkokiam darbui, tačiau į jį susikoncentravus bus puikių puikiausias labai įdomus filmas.

Pasižiūrėjusi nei nusivyliau, nei įrašiau “Džoną Karterį“ į mėgiamiausių filmų sąrašą. Kaip sako, tiesiog aukso viduriukas. 🙂

Komentarai iš filmai.in
P. S. Kalba netaisyta

IMDb reitingas siek tiek mazokas tokiam filmui. Mano nuomone tai puikus efektu ir nuotikiu prifarsiruotas filmas. Imkit ir ziurekit, nenusivilsit.

NEPAKARTOJAMAS FILMAS IR FANTASTIKOS IR VEIKSMO PILNA 10 BALU

4irta karta ziuriu. ir IMBD turetu buti zymiai didesnis

neitiketinas films 10 balu,viskas atrodo lyg aisku siame filme ,bet staiga islenda kazkas ir nustebina,filmas pilnas nenuspejamu dalyku.dar karta tikrai vertas filmas paziuret,neveltau daug komentaru geru apie ji

FILMAS- PUIKUS. Is 10/10 sitas filmas vel suteikia vilti fantastikos megejams, kad dar ne visi fantastai issiseme 20
Ziurekit ir gerekites

Vienas is nuostabiausiu filmu kuriuos esu mates… IMDb manyciau per maza vertinima dave, tikrai turetu prilygti Avatar’ui,Inception (Pradzia) arba netgi The Dark Knight. Tokius filmus ziureciau dar ir dar karta… As esu fantastikos megejas ir man tikrai patiko 10/10… Fantastikos megejams – ziurekit ir net nedvejokit, nepasigailesit.

jonexex logo

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s