Sėkmė avansu – Catherine Ryan Hyde (knyga)


Viename Amerikos miestelyje gyvenimas daug kam galėtų būti geresnis. Todėl, mokykloje gavęs užduotį, kaip pakeisti pasaulį, Trevoras imasi eksperimento. Miestelyje jis netrunka sutikti tuos, kuriems reikalinga jo pagalba, bet didžiausia jo svajonė – kad į gera pasikeistų artimiausių, labai vienišų žmonių – mamos ir mokytojo – gyvenimai. Tačiau ne viskas taip paprasta, kaip norėtųsi, ir geri darbai ne visada atneša tokį rezultatą, kokio tikiesi. Todėl Trevoras beveik nuleidžia rankas, bet tada ima dėtis neįtikėtini dalykai…


sėkmė avansuPagrindinė informacija:

Kalba: lietuvių kalba
Išleidimo metai: 2014
Originalus pavadinimas: Pay It Forward
Ankstesnės dalys: –
Serijos pavadinimas: –
Patartinas amžius: +15
Žanras: realistinė literatūra, drama, romantika
Puslapių skaičius: 256
Pasakotojas: trečias asmuo ir keli veikėjai
Kaip gavau knygą? pasiėmiau iš bibliotekos
Autoriaus puslapis: http://www.catherineryanhyde.com/


autorėKai besklaidydama elektroninio knygyno puslapius mano akį užkabino pavadinimas Sėkmė avansu, kažkur lyg ir sukirbėjo, kad buvo filmas tokiu pat pavadinimu, tad susigundžiau išbandyti šią istoriją.

Catherine Ryan Hyde yra tikrai sėkminga bent 28 knygų autorė, kuriose kalba jautriomis visuomenei temomis ir apie santykius tarp žmonių. Sėkmė avansu buvo viso labo trečioji šios rašytojos knyga, tačiau po metų ši istorija iškeliavo į kino teatrus ir susilaukė tokio atgarsio, kad buvo sunku patikėti – Amerikoje išties susikūrė Sėkmės avansu judėjimas. Idėja šiai knygai kilo, kai Catherine automobilis staiga užsiliepsnojo jos prastame rajone, ir jai į pagalbą atskubėjo du visiški nepažįstamieji, kurie pasišalino jai taip ir nespėjus jiems padėkoti.

Nors ši knyga priskiriama prie knygų suaugusiesiems, tačiau lygiai taip pat ji skirta ir jaunimui. Galima sakyti, kad ji adresuota visiems, kurie nori pakeisti savo gyvenimą, padaryti jį geresnį.

Tai istorija apie berniuką, kuris norėjo pakeisti visą pasaulį, apie mokytoją, kuris tiesiog norėjo normalaus gyvenimo, apie moterį, norinčią turėti į ką atsiremti, ir dar apie daug žmonių, kuriems tiesiog reikėjo kažko, kas išties jiems pagalbos ranką.

-Kaip manot, gal žmonės nenorės atsilyginti kitiems? Gal jie tik sakys, kad atsilygins, gal net ketins atsilyginti, bet kas nors nutiks arba jie tiesiog viską pamirš?
Ji suprato, kad šios mintys jį kankina, kaip ir tiesa apie Kalėdų Senelį, kurią sužinojus tavo tikėjimas arba išgaruoja, arba subręsta visam laikui, bet šis vaikas buvo pernelyg mielas, kad ramiai leistum jam nuklysti.

Naujas mokytojas Rubenas papildomam pažymiui užsidirbti sugalvojo mokiniams užduotį sugalvoti idėją, kuri pakeis pasaulį, ir ją įgyvendinti. Sakyčiau netgi labai nelengva užmačia, tačiau vienas berniukas, dvylikametis Trevoras, sugalvoja, kaip tikrai galėtų pakeisti pasaulį, tačiau tam reikia lyg ir nedaug, bet tuo mačiu ir tikrai nemažai – žmonių gerumo ir noro padėti kitam.

Nesistebiu, kad amerikiečiai užkibo ant šios idėjos, nes istorija yra įtaigi ir netgi šiek tiek sukrečianti, apnuoginanti žmonių ydas ir savanaudiškumą ir parodanti, kiek mažai mumyse belikę gerumo.

Šioje knygoje pasakojami skirtingų žmonių likimai, ir kaip jie pasikeitė Trevoro dėka. Ar pasaulis tikrai pasikeistų, jei kiekvienas žmogus padėtų kitiems trims, kol galiausiai visa tai apimtų visą pasaulį, ir tamsiausią valandą būtų didelė tikimybė, kad tau kažkas prieitų ir visiškai nesavanaudiškai ištiestų pagalbos ranką? Tai labai įkvepianti idėja žavinti absoliučiu paprastumu, tačiau labai galinga žinute. Tai istorija apie užuojautą kitam žmogui, apie tai, kad reikia nustumti savo savanaudiškumą ir godulį ir tiesiog padėti kitam nesitikint nieko sau. Tačiau čia ir iškyla dilema – ar tikrai visi atras savy gerumo nenutrauks pradėtos grandinės?

1

-Tu negali pakeisti pasaulio remdamasis kitų geranoriškumu. Po galais, juk visi tai žino. Palik žmones vienus sau ir jie nieko nedarys. Vos tik nusisuksi, jie nueis sau.

Kaip supratote, ši knyga man iš tiesų patiko, nepaisant keistos jos struktūros, kai šokinėjama nuo vieno veikėjo prie kito, paskui lyg ir į ateitį, tačiau galiausiai viskas atsistoja į vietas, ir supranti, kas vyko ir kodėl.

Sėkmė avansu – viena tų knygų, kurios verčia bliauti įsikibus į pagalvę, o tai daug pasako apie pasakojimo įtaigumą. Ir ne šiaip nubraukt išriedėjusią ašarytę, o verkt kaip reikiant! Tai stipri istorija su realistiškais veikėjais ir gyvenimiškomis situacijomis.

Kiek skaičiau komentarų, filmas nuo knygos skiriasi (nekalbant apie tai, kad knygoje mokytojas juodaodis ir labai subjaurotu veidu, kas visai nepanašu į Keviną Speisį filme). Ir nors tai suaugusių tipo knyga, tačiau tikrai neprašausite, jei patinka gyvenimiškos nelengvos istorijos.

keturi permatomas

egliosha logo

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s