Metas vakarėliui!


Vakarėlius ar draugų susibūrimus mes visi dieviname, tačiau ar jums neįgriso tas pats per tą patį? Na žinote, visi susirenkate, kalbate prie arbatos/kavos (stiprių gėrimų nepropaguojame) ir galiausiai išsiskirstote. Kelios smagios valandos, kurios bus ištrintos laiko. Nieko ypatingo. Nieko įspūdingo. Taigi, pamėginsime jums pasiūlyti, kaip tas kelias valandas paversti įsimintinomis ir smagiomis. Ypatingai, jeigu esate knygų mylėtojai, turėtumėte tai išmėginti… Surenkite “knygišką“ vakarėlį!

Šiuo metu tematinės šventės jau nieko nestebina, tačiau ar tai būtų populiaru Lietuvoje… kažkaip neatrodo. Neseniai internete iš puslapio į puslapį keliavo, kaip viena pora nusprendė savo vestuves susieti su Hario Poterio knygomis. Na žinote,burtų lazdelės ir kita tematika.

Ir tada tiesiog prisiminiau daugybę anksčiau matytų įvairių nuotraukų, kaip knygų mylėtojai rengia savo teminius vakarėlius. Taigi, pagalvojau, kad būtų šaunu jus su jais supažindinti ir patiems pasiūlyti tokius surengti ir padaryti savo draugų susibūrimus tikrai įspūdingus.

Taigi, pirmiausia jums reikia nuspręsti, kokia knyga, o gal ir visas žanras bus jūsų vakaro tema. Nuo to tikrai daug kas priklauso, pavyzdžiui, kokias ketinate daryti dekoracijas.

Nuotraukos iš “Delicious reads“

Juk svarbu susikurti kuo jaukesnę atmosferą tam, kad galėtumėte įsijausti ir pajusti vienos ar kitos pasirinktos knygos magiją. Beje, jeigu esate išradingos ir kūrybingos sielos, tai visų šių smulkmenų parengimas vakarėliui jums gali suteikti smagių emocijų bei atradimų.

Tada reikėtų pagalvoti apie, ką gi patieksite savo svečiams. Jeigu knygos susijusios su vampyrais, tikriausiai net nereikia daug ir galvoti. Paimkite ąsotį, pripilkite jį tamsiai raudonu gėrimu ir šalia parašykite – “Kraujas“ 😀 Tačiau jeigu kartais nebūna taip jau lengva sugalvoti patiekalus. Taigi, jums gali padėti šioji paruoštukė:

  • Ar knygoje minimi kokie nors patiekalai?
  • Kokioje šalyje vyksta veiksmas?
  • Kokie yra mitiniai veikėjai?
  • Kokia atmosfera/skonis vyrauja knygoje?
  • Kokią atmosferą/skonį norite sukurti vakarėlio metu?

Yra tikrai nemažai įvairių receptų internete, kuriais galite pasinaudoti ir pakoreguoti pagal savo pačių norus. Sakykime, norite patiekti sausainius. Susiraskite jų receptą ir tada formuokite juos taip, kad šie atspindėtų vakarėlio temą, pavyzdžiui, vampyrai  -dantys, romantika – širdelės ir kita.

Kitas svarbus dalykas sukurti tinkamai atmosferai yra muzika. Dažniausiai knygų autoriai arba gerbėjai siūlo pačius įvairiausius grojaraščius vienai ar kitai knygai. Taigi, jeigu neturite daug laiko paieškoms, galite jais pasinaudoti. Žinoma, galite ir paprašyti vakarėlyje dalyvaujančių draugų, kad atsiųstų savo dainas, kurios, jų manymu, atspindi šio kūrinio pasaulį.

Kitas dalykas yra… ką veiksite? Susigalvokite ir prisirinkite pačių įvairiausių žaidimų. Žinoma, kokie bus tie žaidimai, priklauso nuo pasirinkto kūrinio. Galite pamėginti susigalvoti kokį “X knygos protmūšis“ ar nusikopijuoti kokį “Auksinio Proto“ žaidimą ir sukurti savo X knygos versiją.

Taip pat galite pamėginti adaptuoti “Alias“ žaidimą savo pasirinktai knygai. Tai turėtų būti smagus žaidimas. Žinoma, teks nemažai laiko praleisti tiek darant, tiek galvojant korteles. Be to, tikriausiai tokiam žaidimui geriausia būtų, kad knyga priklausytų kokiai nors serijai.

Jeigu turite kokias nors lentas ant kurių galite piešti ir ištrinti, pamėginti pažaisti piešimo pagrindo spėjimo žaidimą. Sukurkite korteles, padalinkite žaidėjus į grupeles. Kiekviena grupė išsirenka po piešėją, šie dirsteli į kortelę ir turi ant lentos pavaizduoti tai, kas buvo parašyta. Tuo tarpu kiti mėgina atspėti, koks veikėjas, įvykis, daiktas ir t.t. buvo parašytas ant kortelės.

Žinoma, žaidimų galite prisigalvoti pačių įvairiausių. Tik jūsų fantazija šiuo klausimu yra lubos.

Kitas svarbus dalykas būtų tikriausiai jūsų išvaizda. Jeigu yra galimybė, pamėginkite apsirengti savo mėgstamais personažais. Tai tikrai nemažai prisidės prie vakarėlio atmosferos kūrimo. Beje, visados yra smagu užsidėti kostiumus, tačiau retai yra priežastis tai daryti. Taigi, vakarėlis bus puiki priežastis fantazuoti ir tapti kuo nors kitu 🙂

Kaip manote, ar viską, kas yra svarbu, suminėjau? O gal jums teko rengti kokį nors knygų vakarėlį? Pasidalinkite patirtimi 🙂

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s