Sukeisti gyvenimai (serialas)


“Sukeisti gyvenimai“ – tai serialas, kuris pakeitė mano gyvenimą. Kad ir kaip juokingai skambėtų, tai tiesa, tačiau daugiau apie šią istoriją – vėliau.


Apie knygą

15783484

Knyga yra to paties pavadinimo kaip ir serialas – “Sukeisti gyvenimai“ (originalus – “Switched at birth“). Įdomu yra tai, jog knyga yra parašyta kuriant serialą. Kadangi serialo veikėja, sukeistų per gimimą mergaičių motina (biologinė Dafnės, legali Bei) Ketrina paties serialo metu parašo knygą apie sukeitimą. Taigi, “Abc family“ priėmė labai šaunų sprendimą – išleido tokią tikrą knygą ir tokiu būdu iškėlė ją iš serialo erdvės.


Apie serialą ir jo veikėjus

Serialo premjera įvyko 2011 metais birželio 6 d. Vėliau buvo sukurti dar 3 sezonai, o 5-ojo sezono pasirodymo su 10 naujų serijų laukiama 2017 m. Pats serialas yra filmuojamas JAV.

Istorija pasakoja apie dvi 16 m. mergaites, kurios, paaiškėja, buvo sukeistos gimdymo namuose. Viena iš jų – Bei Keniš – turtingų tėvų dukra, menininkė ir turi brolį Tobį. Kita – Dafnė Vaskez, būdama 3 -jų, susirgo meningitu, kuris atėmė iš jos klausą, gyvena neturtingai, jos mama puertorikietė, o šeimą paliko tėvas, kurio Dafnė net neprisimena. Ketrina ir Džonas, Bei legalūs ir Dafnės biologiniai tėvai,  – žymūs žmonės su gera reputacija, kuriems pinigų tikrai netrūksta. Regina, Dafnės legali ir Bei biologinė mama, – sveikstanti alchoholikė, gyvenanti dažnai televizijoje blogąja prasme minimame rajone. Pagrindinė serialo dilema – ar gali kardinaliai skirtingi pasauliai susivienyti, kad mergaitės būtų laimingos?

Bei savo šeimoje ir mokykloje visą laiką jautėsi kitokia, nepritapo. Mergaitė visuomet sėmėsi paguodos mene. Ir nors niekas iš jos šeimos nebuvo į jį linkęs, tačiau Bei talentas visiems buvo akivaizdus. Susipažinus su Regina, paauglė suprato kodėl taip buvo, mat Regina taip pat yra tikra menininkė. Mama su dukra rado bendrą kalbą. Tačiau Dafnė pavydi savo mamos, priešinasi, jog Bei su ja bendrautų. Tuo pačiu metu, kartu ji pavydi Bei dėl tiek metų praleistų su abiem tėvais idealioje šeimoje. Todėl nenuostabu, jog mergaitės nesutaria ir tarpusavyje konkuruoja.

Visų bendru nutarimu, Regina bei Dafnė atsikelia gyventi į Džono bei Ketrinos svečių namus, kurie nuo tikrųjų yra vos už kelių žingsnių. Gyvenimas tęsiasi, o mergaitės bando priprasti viena prie kitos bei suartėti su savo biologiniais tėvais.

Vėliau, mūsų akyse, paaugliai auga, o serialo problemos darosi visai kitokios – vaikinai, mokslai, koledžai… Tačiau, kuo man šis serialas ir patinka, čia nėra pagrindinių aktorių. Visi rodomi, taip sakant,“po lygiai“, visi yra vienodai svarbūs… Žinoma, pagrinde viskas sukasi apie Vaskez – Kenišų šeimą, tačiau daug dėmesio skiriama ir kitiems herojams.

Jei norite daugiau sužinoti apie serialo veikėjus bei aplamai jį patį, štai jums nuoroda – lobis:
http://switchedatbirth.wikia.com/wiki/Switched_at_Birth_Wiki


Nuomonė

http://vignette3.wikia.nocookie.net/switchedatbirth/images/f/fa/4x18_Dorm_BayDaphneTravis.jpg/revision/latest?cb=20151009005558Šį serialą prieš kelis metus pradėjau žiūrėti visiškai atsitiktinai, be jokių rekomendacijų ir pan. Dabar Lietuvos jaunimui “Sukeisti gyvenimai“ – tai gan girdėtas pavadinimas, tačiau, tuomet, kai jį aptikau, nebuvo jokių atsiliepimų, niekas tokio serialo nebuvo girdėjęs. Pasižiūrėjau pirmą seriją ir… taip įsitraukiau, kad kelias dienas neatlipau ir žiūrėjau be sustojimo. Deja deja, tuo metu tebuvo internete pirmi 2 sezonai… Greit juos sužiūrėjau, o vėliau ir pamiršau…

Tačiau neseniai visiškai atsitiktinai aptikau, kad jau yra ir 3 bei 4 sezonai! Buvau toookia laiminga, kad nemoku žmogui apsakyti! 42 serijas po maždaug 40 – 45 min. peržiūrėjau per keturias dienas. 😀 Tai reiškia, kad per dieną vidutiniškai “Sukeistus gyvenimus“ žiūrėjau 7 valandas… Visur su savimi turėjau telefoną bei ausines, tik kur reikia palaukti – tuoj į rankas bei žiūriu serialą. Kaip priklausomybė tapo. 😀 Tik apie šį gerulį serialą ir sugebėjau galvot. Na, pliusas tas, kad pamiršti apie visus savo rūpesčius.

Buvo laaabai linksmų dalykų, ne kartą teko nusišypsot bežiūrint. 😉 Tačiau, ypač 4-ame sezone, neretai bežiūrėdama blioviau taip, kad per ašaras neįžiūrėjau ekrano. Serialas prisotintas emocijų ir jų kaitų. Tačiau viskas labai gerai apgalvota, nes yra taip, jog vienam veikėjui blogai, o kitam – gerai. Tai ir paverčia jį gyvenimišku, mat niekad nebūna visiems blogai ar gerai.

Sakysite, praleidau daFile:138026 2697 pre.jpglį apie gyvenimo pakeitimą? Štai jums ji – būtent dėl šio serialo susidomėjau… o vėliau pradėjau ir mokytis gestų kalbos! Po pirmų dviejų sezonų mokiausi lietuvių gestų kalbos, tačiau galbūt pritrūko užsispyrimo ir mečiau. Na o dabar… Mokausi britų gestų kalbos, lankau internetinius kursus, susiradau draugų… Sakau rimtai, “Sukeisti gyvenimai“ pakeitė mano gyvenimą bei prisotino krūva žinių apie kurtumą!

Šis serialas įrodo, jog kurtumas nėra kliūtis. Tai yra tiesiog žmogaus gyvenimo dalis, niekuo netrukdanti, o tik paverčianti jį ypatingu.

Tikriausiai, kad pastebėjote, jog aprašymas nėra itin platus. Taip yra dėl to, kad šiame seriale labai daug mini intrigėlių, tad, jei papasakočiau daugiau, gautumėte didžiulę krūvą spoilerių.

Mano nuomone… jūs turite bėgti ir įsijungti pirmą seriją dabar pat!

jonexex logo

Reklama

9 thoughts on “Sukeisti gyvenimai (serialas)

 1. Šis serialas taip pat vienas iš mano mėgstamiausių!!! Po jo irgi norėjau mokytis gestų kalbos, bet vis neužtaikau ant kursų pradžios 🙂 o gal pasidalintum, kur mokeisi britų gestų kalbos?

  Paspaudė "Patinka": 1 person

 2. Na va ir aš užsikrėčiau šiuo serialu nuo pat pirmos serijos. Buvau girdėjusi apie serialą vien ausimi, bet taip ir neužsikabinau. Po to prisiminiau, kai perskaičiau visą apžvalgą ir iškart pradėjau žiūrėti. Serialas, nors ir ne fantastinis, kokie man labai patinka, vis tiek įtraukė.

  Paspaudė "Patinka": 1 person

 3. Aš jį pažiūrėdavau kai užtaikydavau per Sony Entertainment. Bet kadangi pradėjau žiūrėti kažkur nuo vidurio, tai dažnai susimaišydavau kas ten kieno giminaitis ar kaip kitaip susiję.
  O dabar kai telikas pastoviai užimtas PS4 žaidimais tai pataikyt ant ko nors gero išvis nera šansų 😀 tai gal reikės pasižiūrėti per kompą online, nes žiūrėjosi jis visai įdomiai.

  Paspaudė "Patinka": 1 person

  1. Tikrai vertas! Beje, jis labai universalus, tiks ir patiems jauniausiems, ir patiems vyriausiems šeimos nariams.

   Patinka

 4. mes su vyru taip užsikabinom ant šito serialo!!! nerealus… bet viena bėda jį peržiūrėjus kad visi kiti nebeidomūs, nerandam kažko panašaus, jis kitoks dėl tos gestų kalbos, toks gyvenimiškas, tikras ir plius dar su humoro prieskoniu.. prašaus pasakykit kokiu serialu dabar užpildyti tą tuštuma gyvenime !! 😀

  Paspaudė "Patinka": 1 person

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s