Aprašome veikėjo išvaizdą


Veikėjai yra bet kokios istorijos ašis, ir jiems autoriai turi skirti ypatinga savo dėmesį. Tačiau kartais dėl pačių įvairiausių smulkmenų mes pamirštam tai padaryti ir veikėjas tarsi prisikelia istorijoje, bet daugiau iš charakterio, o ne iš išvaizdos pusės. Rimtai, pamėginkite prisiminti savo perskaitytas knygas, ar jose autoriai labai detaliai ir smulkiai aprašydavo veikėjų išvaizdą? Ne, dažniausiai jie tik pamini plaukų, akių spalvą, ūgį ir kūno sudėjimą. Tai yra patys svarbiausi dalykai, o visa kita paliekama pačiam skaitytojui įsivaizduoti ir pridėti nuo savęs.

Taigi, taip, pagrindinius dalykus išvardinti reikia ir būtina, kad būtų galima įsivaizduoti, koks tai veikėjas, tačiau visos istorijos metu mes turime prie šio pirminio veikėjo eskizo pridėti ne tik žodžius ir poelgius, tačiau ir kai ką daugiau.

Kiekvienas žmogus realybėje turi išskirtinių bruožų ir juos turėtumėte suteikti ir savo veikėjams. Pavyzdžiui, randai. Randai visad turi savo istoriją, jie suteikia papildomo žavesio veikėjui. Taip pat vaikinai gali turėti barzdas, ūsus, žandenas – visa tai išskirtiniai bruožai. Taip pat daug žmonių turi strazdanas ar apgamus. Pastarieji netgi neva turi tam tikras reikšmes tam tikrose vietose.

Keista, tačiau knygose retai sutiksite veikėjus, kurie būtų luoši, ir keista, kodėl autoriai prisibijo šių asmenų, kurie realybėje supa mus visus. Taigi, kurdami savo veikėjus paminėkite ir šiuos bruožus. Nebūtinai turi suluošinti savo veikėją taip, kad jis virstų daržove, tačiau tai, kad viena ausimi neprigirdi ar šlubčioja tikrai kartais praverstų. Beje, šie nutikimai turi savo istoriją, ir tam veikėjui, jeigu jis antraeilis, nori nenori suteikia gilumo, ir jūs išvengiate vienos siaubingos klaidos – jūsų antraeiliai personažai nėra paversti tik šachmatų figūrėlėmis.
Prie veikėjų išvaizdos aprašymo prisideda ir jo drabužiai bei papuošalai. Šie dalykai neretai irgi kažkodėl yra užgožiami veiksmo, o taip neturėtų būti. Juk šių dienų pasaulyje drabužiai informuoja kitus apie mūsų pomėgius ir mūsų charakterį. Juk ne visi mėgsta ryškius drabužius ar sukneles ir pan. Vilioklės visados dėvi aptemtus ir akį traukiančius drabužius. Šios veikėjos būna stiprios ir kartais net klastingos. Taigi, jeigu istorijoje aprašysite personažą vilkinčią aptemtus dailius drabužius, iškart suteiksite jai savą istoriją ir užuominą skaitytojams. Taip, drabužiai visuomenėje turi savo kalbą, tad nebijokite ją panaudoti savo kūryboje. Beje, kai kurie drabužiai suteikia ir egzotikos kūriniui, pavyzdžiui, kimono.

Ypatingai drabužiams turi būti suteikiama reikšmė, jeigu istorija vyksta fantastiniame pasaulyje. Čia jau praktiškai be kalbų jūs turite detaliai pristatyti veikėjų aprangą.

Taigi, dabar, kai žinome, kad nereikėtų ignoruoti smulkmenų, savaime kyla klausimas, kaip šiuos dalykus įdėti į istoriją. Yra išskiriami du veikėjų pristatymo būdai:

  • Tiesioginis (angl. Direct characterization)

Marija buvo liekna mergina su šviesiais, ilgais plaukais, krentančiais ant jos gležnų pečių.

  • Ir netiesioginis (angl. Indirect characterization)

Marija pasukiojo galvą ir jos ilgi, šviesūs plaukai piktai plevėsavo aplink jos veidą. Tada ji atsiduso ir paėmė suknią į rankas. Melsva suknelė buvo tarsi pasiūta jos lieknam kūnui.

Tikiuosi pajutote skirtumą tarp šių dviejų tipų. Tiesioginiame jūs pateikiate aprašymą, o netiesioginiame jūs išvaizdos detales įterpiate į veiksmą. Antrasis būdas turėtų būti jūsų mėgstamiausias, kadangi jis neskausmingai suteikia skaitytojui visą reikalingą informaciją. Be to, jis nesustabdo veiksmo. Juk nėra paslaptis, kad dauguma asmenų nemėgsta aprašymų pastraipų, tai yra tiesioginio pristatymo. Taip pat verta paminėti, kad tiesioginis pristatymas neretai yra būdingas “žaliems“ autoriams.

Tačiau derėtų jūs ir perspėti nepiktnaudžiauti detaliu veikėjų pristatymu. Geriausia, kad rinktumėtės paminėti tik tas detales, kurios turės didžiulį poveikį skaitytojui, o veikėjui gali tikrai suteikti kažko savito ir ypatingo.

kitty

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s