MARSIETIS (knyga ir filmas)


Norint sutaupyti laiką, žmonės dažnai renkasi tarp tos pačios istorijos filmo ir knygos. Šį apsisprendimą būtų daug lengviau padaryti, jei prieš nosį turėtumėte abiejų apžvalgą – palyginimą. Šiandien vieną tokį apie “Marsietį“ ir sukurpiau.

NASA ekspediciją Ares 3 Marse tenka nutraukti, kai užeina smarki smėlio audra. Evakuacijos metu antena nubloškia vieną iš įgulos narių – Marką Votnį. Įgula kolegos ieško, tačiau aparatai rodo, jog Markas jau negyvas, o raketa, jei žmonės dabar neišskris, nuvirs. Įgula palieka Votnį ir išskrenda.

Tačiau Markas atsibunda. Ne, jis nevirto zombiu. 😀 Tiesiog antenos nuolauža pradūrė skylę jo skafandre, dėl kurios jis būtų miręs, tačiau ją užsandarino kraujas. Antena pradūrė ir gyvybinių procesų monitorių, tad įgula pagrįstai manė, jog Votnis miręs.

Dabar Markas vienas visoje planetoje. Maisto atsargų užteks neilgam. Ryšys su Žeme prarastas, ir visi mano, kad Votnis miręs. Iki kitos NASA ekspedicijos Marse, Ares 4, dar ketveri metai, kurių Markas su tokiomis maisto atsargomis tikrai neištvers, be to, nuo Ares 3 misijos vietos iki Ares 4 misijos vietos net 3200 km, kuriuos kažin ar Votniui pavyktų įveikti.

Ar pavyks Markui išgyventi bei sveikam parsigauti į Žemę? Sužinosite, jei perskaitysite knygą/pažiūrėsite filmą!


Filmas

Kalba: lietuvių
Metai: 2015
Režisierius: Ridley Scott
Trukmė: 144 min.
Žanras: drama, nuotykiai, mokslinė fantastika
Šalis: JAV


Pirmiau žiūrėjau filmą. O atsitiko tai gan įdomiai. Su klase važiavome į kino teatrą žiūrėti visai kito filmo, tačiau atvykę susivokėme, kad sumaišėme tvarkaraščio laiką. To filmo, dėl kurio važiavome, tuo metu nerodė.

Netrukus turėjo prasidėti tik “Paranormalūs reiškiniai“ bei “Marsietis“. Visi išdundėjo žiūrėti “Paranormalių reiškinių“. Na o aš, kadangi LABAI nemėgstu siaubo filmų (pasižiūrėjus tokį vėliau tenka bent kelias naktis nemiegoti 😀 ), pasirinkau “Marsietį“. Nieko gero iš jo nesitikėjau, pavadinimas skambėjo neįdomiai, vaikiškai (aprašymo nebuvo kada skaityti). Pradėjus žiūrėti filmą, supratau, kad labai klydau. Tos 144 min. prabėgo žaibo greičiu. Išėjau iš salės išsižiojusi. Nuostabu buvo VISKAS! Nuo siužeto, sukurtos Marso erdvės iki aktoriaus.Vėliau kelias dienas negalėjau atsigauti. Nuostabus jausmas, kai iš filmo nieko nesitiki, tačiau gauni… wow!


Knyga

Autorius: Andy Weir
Metai:
2015
Kalba: lietuvių
Originalus pavadinimas: “The Martian“
Leidykla: “Obuolys“
Žanras: drama, nuotykiai, mokslinė fantastika


Pasižiūrėjau filmą, jį įsimylėjau, tačiau nenumaniau, jog yra ir knyga. Ją pamačiau visiškai atsitiktinai šmirinėjant po knygyną. Supratusi, ką regiu, cyptelėjau iš džiaugsmo! Nieko nelaukiau ir prigriebiau. 557 puslapiai susiskaitė per dvi su puse paros. 😀 Ne, negalvokite, kad ši knyga greitai skaitosi. Tiesiog tave, jei jau pradėjai skaityti, “Marsietis“ griebia ir nepaleidžia, kiekvieną laisvą minutę aukoji šiai knygai, nes rankos pačios į jos pusę linksta. Pradžioje pateikiama labai daug mokslinės informacijos, tad kiek sunkoka skaityt buvo, tačiau greit išmoksti tas sąvokas, ir tuomet tikrai nebebūna problemų.

Viskas aprašyta taip realistiškai, jog skaitydamas nė minutės nesudvejoji, kad ši istorija galėtų būti netikra. Knyga paremta moksliškai, su daugybe skaičiavimų. Turinį paįvairina humoras, kurio čia netrūksta. Sukurta labai faina Marko asmenybė, o, kadangi beveik visa knyga yra parašyta dienoraščio principu, tai tikrai yra didelis pliusas. Ši knyga išmoko pozityviau žiūrėti į gyvenimą, nes, kaip matome, jokia situacija nėra neįveikiama. Be to, labai gražu tai, jog visa Žemės žmonija susivienijo dėl vieno žmogaus gyvybės. Tai istorija, kuri kažką palieka, su knygos puslapiais neužsibaigia.

Tikrai keblu pasakyti, kas buvo geriau. 😀 Tiek filmas, tiek knyga yra nežmoniškai geri. Ką norite, tą ir rinkitės. Tiesa, jei jau pasirinkote knygą, prieš ją nepagailėkite poros valandėlių filmui. Taip taip, PRIEŠ ją, nes taip daug geriau vėliau skaitydami viską suvoksite, mat tai nėra paprastas romaniūkštis, o knyga su gan daug mokslinių elementų.

Skaitykite knygą arba mėgaukitės filmu, nesvarbu, tik žinau, jog jūs turite susipažinti su pribloškiančiai gera “Marsiečio“ istorija.

jonexex logo

Reklama

2 thoughts on “MARSIETIS (knyga ir filmas)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.